Petycja przeciwko uchwale Sejmiku Smog Kraków

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja przeciwko uchwale Sejmiku Smog Kraków


Gość

#1

2016-01-18 07:44

Bo to kompletny debilizm. A ponadto ogrzewanie paliwami stałymi nie jest przyczyna smogu. A właściwie tradycyjnej od stuleci mgły. Na geograficzne położenie Krakowa zmiana ogrzewania nie będzie miała żadnego wpływu . Mgła nadal będzie bo wymusza ją bliskość rzeki i usytuowanie miasta w niecce nadrzecznej. Kazdy kto choć troche mysli i uczył się geografii to wie. Widać państwo w sejmiku labowali zamiast chodzić na geografie w szkole .
Bronowice

#2 inne rozwiązania

2016-01-18 08:26

Jeśli miasto boi się powstania kominków to niech wprowadzi regulacje przy wydawaniu pozwoleń na budowę. W tym momencie nie ma możliwości aby uzyskać PnB z ogrzewaniem na paliwa stałe. Ludzie, którzy decydują się na budowę domu są świadomi wszelkich ograniczeń.
My w 2013 roku dostaliśmy PnB domu z piecem gazowym oraz kominkiem. W 2015 roku zbudowaliśmy kominek – nie tani, nie byle jaki. EKOLOGICZNY, który kosztował nas więcej niż cała instalacja CO. Ma różne certyfikaty zgodności, nie jest to pierwsze lepsze palenisko. Skoro Kraków wydał pozwolenie to niech poniesie za o odpowiedzialność. Nie wyobrażam sobie aby nie móc w nim okazyjnie palić drewnem.
Wprowadźcie regulacje odnoście jakości paliw, klas pieców/kominków. Pomyślcie o zmianach w komunikacji dla przyjezdnych z Krakowa aby ograniczyć ruch samochodowy.
Jest to znowu nierówne traktowanie praw człowieka, bo dlaczego w Krakowie jesteśmy inaczej traktowani niż w całej Polsce? Dlaczego jesteśmy inaczej traktowani niż mieszkańcy miejscowości podkrakowskich, które mają taki sam wkład w zanieczyszczenia?
Pozbawienie mnie możliwości zapalenia okazyjnie w kominku, odbieram jako przykład nierównego traktowania. Dlaczego ja nie mogę zapalić w kominku a sąsiad 50m dalej mieszkający poza granicami administracyjnymi Krakowa może palić węglem i jeszcze drewnem w kominku?
Prosimy o rozwiązania z głową!


Gość

#3

2016-01-18 08:49

Ponieważ w uchwale sejmiku nie ma za grosz racjonalności, za to są partykularne interesy szkodzące społeczeństwu.

Gość

#4

2016-01-18 13:34

najwięcej zanieczyszczeń spływa do krakowa z okolicznych wsi oraz pochodzi od stojących bez przerwy w korkach aut

Gość

#5

2016-01-18 18:33

godzi w ludzi palących paliwami stałymi ,mający niskie dochody ,gdzie ich nie stać na opalanie gazem,,

Gość

#6

2016-01-18 19:48

Uchwała w formie zakazu jest nieskuteczna. Kto będzie i za jakie pieniądze kontrolował jej przestrzeganie. Wpisanie zakazu użycia węgla i drewna (ciekawe dlaczego drewna) może spowodować, stosując się do niego palenie w piecach np butelkami plastikowymi. Poza tym można zakazać mrozów poniżej 5 st. C. Będzie tak samo skuteczne. Po za tym że mieszkam w Stargardzie jestem częstym bywalcem w Krakowie - co tydzień lub co dwa...

Gość

#7

2016-01-18 21:24

Posiadam kominek i chciałabym nadal nim ogrzewać dom ponieważ jest to tańszy koszt niż ocieplanie domu gazem czy prądem.

Gość

#8

2016-01-19 11:50

bo jest nieracjonalna, zdecydowanie za duże koszty, mpec nie chce inwestować w częsci dzielnic, mieszkańcy sami mają się martwić, a koszt ogrzewania np gazem jest bardzo duży, nie mówiąc już o tym, że sama instalacja i piecyk kosztują dużo mimo dofinansowania, niby 100% ale nie do końca!!!

Gość

#9

2016-01-19 19:00

Proszę zakazać producentom produkcji kominków (w zasadzie każdego rodzaju), piecyków i innych uradzeń opalanych paliwami stałymi w tym drewnem, brykietem drzewnym i podobnymi ponieważ twórcy musieli wziąć pod uwagę (chyba że jak Unia robią ślepą nagonkę na nasz nard) jej następstwa i zakazać w skutek wprowadzenia zakazu produkcji w/w urządzeń. Nie ma możliwości fizycznej , możliwości infrastruktury aby nakazać opalanie gazem, bo oprócz drewna i węgla innej możliwości nie ma. Kto za tym stoi?

Gość

#10

2016-01-19 20:04

Ile ktoś dostał za wieszanie na szyi znacznej części (większości) obywateli, pętli na szyję?
Jak nazwać inaczej tworzenie przepisów, które pogrążą znaczną cześć społeczeństwa w chłodzie i głodzie?
Gospodarka kraju oparta na węglu (władza też tak twierdzi, zresztą ciągle dotując górnictwo) ma nagle zostać uzależniona od gazu?
Czyj ten gaz?
Już teraz mamy problemy z tym surowcem, a naprawdę nieduży procent społeczeństwa z racji wysokich ( tak naprawdę astronomicznych jego kosztów) cen z niego nie skorzysta i nie będzie.
Bo nie dla przyjemności zadajemy sobie trud zakupu, przygotowania i później kotłowni często w salonie.

Gość

#11

2016-01-19 21:11

W latach 90-tych ogrzewałam gazem ale wysokie rachunki i zimno w domu, pojawiająca się wilgoć zmusiły mnie do palenia węglem.W tym roku planowałam przejść na palenie pelletem ale UCHWAŁA nie przewiduje takiego paliwa.Nie zgadzam się z tą Uchwałą gaz,prąd oraz olej nie należy do odnawialnych źródeł energii

Gość

#12

2016-01-20 06:22

Mam kominek w domu i palę w nim tylko drewnem bukowym. Kto mi zwróci pieniądze zainwestowane w kominek? Zakaz palenia węglem popieram.
*

#13 a może radni

2016-01-20 07:12

A może radni zakażą też niskich temperatur bo np dziś jest u mnie -14 stopni? Wiem jak wygląda ogrzewanie gazem, w domu i tak zimno a rachunki astronomiczne. Dlaczego nie można stosować filtrów na kominy (skoro huty i elektociepłownie je mają) a poza tym nie zgadzam się żeby czlłowiek spod Tarnowa decydował o tym czy mam palić węglem czy nie. I nie zgadzam się na nierówne traktowanie, gdyż np za granicą administracyjną miasta pracują kominki i kotły węglowe, czy dym nie przekroczy granicy miasta (tu też przydałby się zakaz dla dymu)? Takimi zakazami można rządzić w bogatych i cieplejszych krajach. Jeśli będzie można podłączyć się do mpec-u to jestem ZA!!!!


Gość

#14

2016-01-21 13:08

Mam nowoczesny piec na ekogroszek, kupuję i spalam węgięl najwyższej jakości, polecany przez TAURON, piec mój ma lepsze parametry ekologiczne niż np. piece na olej opałowy które uchwała sejmiku dopuszcza, to jest skandal!!

Gość

#15

2016-01-21 13:11

Dlaczego cały obszar administracyjny Krakowa. Kraków jest wielki. Dlaczego jeżeli normy w centrum są przekroczone to ja mieszkając 20km dalej ale w Krakowie i u mnie jest powietrze w porządku też muszę się stosować do tych ograniczeń. Sąsiad mieszkający 50 m ode mnie, ale już poza Krakowem może smrodzić czym chce. Jestem w trakcie budowy domku jednorodzinnego w którym jest zaprojektowane ogrzewanie, nowoczesnym kominkiem z płaszczem wodnym z zamknięta komora spalania. Palenie w takim kominku wymaga drewna wysezonowanego i które na pewno jest bardziej przyjazne środowisku niż stare piecyki gazowe.

Gość

#16

2016-01-21 19:24

z powodu kłamstwa i obłudy radnych... z jednej strony zakazują palenia drewnem w kominkach, a z drugiej wydają zgodę na wyrżnięcie drzew, choćby w ostatnich dniach w ok. Młynówki (kolejny raz w ciągu kilku lat) czy choćby w Dębnikach.... domagam się cofnięcia decyzji, inaczej będę pozywał radę miasta o zwrot kosztów wybudowani3 lata temu kominka zgodnie nota bene z prawem..

Gość

#17

2016-01-22 06:12

Czytałam dane na temat szkodliwości palenia ekogroszkiem a np. ilości wydalanych substancji przez silniki typu diesel, to jest mydlenie oczu.

Gość

#18

2016-01-26 12:28

Wladze Miasta pozwolily zabudowac "naturalny filtr-korytarz" krakowa, dzieki ktoremu wiatr wywiewal wszelkie nieczystosci z miasta.Dlaczego nie mysleli wowczas ze to pogorszy jakosc powietrza ? Dlaczego teraz ja mam z tego powodu cierpiec ?/ W kraowie od lat palilo się weglem i nie bylo problemu smogu .. Smog to samochody stojace w korkach i wysokie opłaty za smieci, ktore sa spalane w piecach. W dzien moj sasiad pali "weglem/drewnem", ale jak przychodzi woczor z komina leci czarny dym.. Od palenia weglem czarny dym się nie ulatnia.

Gość

#19 Re: a może radni

2016-02-02 19:52


Gość

#20 Re: Re: a może radni

2016-02-02 20:07

#19: - Re: a może radni  

 Juz w starozytnosci było wiadomo , że im gorsza władza , tym wiecej zakazów, nakazów.A moze by tak zakazac deweloperom budować wysokich blokow na terenach gdzie obowiazywała tylko niska zabudowa/ Bronowice ,Salwator,Wola Justowska,/ bowiem Krakow powinien być wietrzony , tymczasem na terenach gdzie zawsze obowiazywała niska zabudowa przed oknami niskich domow/ogrzewanych gazem/ powstaja betonowe sciany bloków/ ul. Jesionowa/ z, ktorych bedzie codziennie  wjezdzac i wyjezdzac ponad 100 samochodów  . Ponadto miasto systematycznie wyprzedaje  tereny zielone deweloperom, ktorzy wycinaja setki pieknych starych drzew, ktore były płucami Krakowa  i czy to nazywa sie walka ze smogiem? Dlaczego ciagle społeczenstwo jest tak oszukiwane.


Gość

#21

2016-02-05 11:25

Od zeszłego roku posiadam kominek. Jest nowoczesny (konstrukcja), ze wszelkimi atestami. Sporo kosztował. Palę w nim czystym, legalnie kupionym drewnem. Nie jest to ciągłe palenie, gdyż w domu mam zainstalowane ogrzewanie gazowe. Niestety w chłodne dni nie jestem w stanie osiągnąć temperatury powyżej 15 stopni. Nie jest to wina instalacji. Mnie po prostu przy obecnych zarobkach nie stać na podkręcenie gazu. Kominek ogrzewa jedno pomieszczenie. Dopiero po zamontowaniu kominka mogę mówić o uczuciu komfortu termicznego w miejscu zamieszkania. Jeszcze raz zaznaczam, iż nie ma rozprowadzenia do innych wnętrz. Jestem ofiarą ustawy "antysmogowej". Straciłam ciężko zarobione pieniądze na coś czego w przyszłości nie będę mogła używać (no bo chyba nikt mi ich nie zwróci), no i znowu będzie nam zimno. Jednocześnie nie mogę się pozbyć uczucia, że ktoś się mną posłużył dla osiągnięcia własnej korzyści. Wskazanie na posiadaczy kominków jak na morderców zabijających krakowskie dzieci, przy jednoczesnym wydawaniu zgód na zagęszczanie zabudowy, wycinkę drzew, a przede wszystkim brak rozwiązania problemów komunikacyjnych, jest najprostszym kampanijnym cwaniactwem władz naszego miasta.

Gość

#22

2016-02-08 16:34

Poniewaz uwazam, ze naklada zbyt duze obciazenie finansowe - koszty ogrzewania domu wzrosna trzykrotnie co bedzie zabojcze dla wielu rodzin. ustawa daje prawo wyboru pomiedzy zakazem uzywania paliw stalych do ogrzewania domu lub odpowiedniego pieca z atestami oraz dobrej jakosci wegla - uwazam, ze rozwiazanie drugie rowniez przyczynilyby sie do poprawy jakosci powietrza w miejscach gdzie nie ma duzego ruchu pojazdow.
Najlepiej jednak jakby Panstwo zrezygnowalo z czesci podatkow od gazu I w ten sposob obniziloby cene a wtedy dlugo ludzi nie trzebabyloby zachecac.

Gość

#23

2016-02-13 09:50

Podpisałem petycje bo nie zgadzam się z zakazem palenia drewnem w kominku.Kto mi zwróci koszty postawienia kominka?


Gość

#24

2016-02-13 17:51

Zainwestowałam 15 tys. w system kominkowy. Palę suchym drewnem. Alternatywą jest grzanie prądem, bo na naszej ulicy nie ma gazu.

Gość

#25

2016-02-21 08:38

Nic o nas bez nas.
Nikt mnie o zdanie nie pytał.
Osobiście ogrzewam dom gazem i okazjonalnie kominkiem . W bezpośrednim sąsiedztwie mam kilka domów gdzie ewidentne w piecach pali się albo kiepskiej jakości węglem albo piece nadają się już na złom. Jak najbardziej jestem za ograniczeniami zanieczyszczeń ale nie ten sposób .