Chcemy więcej meczów Plusligii na Polsacie Sport

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Chcemy więcej meczów Plusligii na Polsacie Sport


Gość

#1

2013-10-14 20:13

Musi sie udać!!!
J.

#2 Jak najwięcej transmisji

2013-10-14 20:34

Akurat w piątek mecz mógłby być tak jak dawniej o późniejszej godzinie, ten o 16:00 był przez mecz piłki nożnej. Nie wiem czy mniejsza ilość pokazywanych meczów nie jest spowodowana podziałem po 2 męskie i 2 kobiece. Ale w dobie internetu, czy nie mogły by być transmisje internetowe, choćby w takiej wersji jak mecze Młodej Ligi, czyli najważniejsze żeby był obraz z meczu. Może to być jedna kamera która obejmuje boisko, byleby obraz był wyraźny. Komentatorzy mogą komentować z studia w Warszawie, ew. jakiś mecz bez komentarza też da się zobaczyć :)
KibicJW

#3 Pomyśl, zanim napiszesz.

2013-10-14 20:42

Cieszcie się, że Polsat w ogóle transmitował 2 mecze, bo równie dobrze mogło nie być żadnej transmisji. Dlaczego mecze Resovia - BBTS i ZAKSA - Czarni były transmitowane? Odpowiedź jest prosta. Po to by kibice, którzy nie mieli przyjemności oglądać poczynań I ligi, a w tym Bielska i Radomia, mogli sobie zobaczyć jak grają beniaminkowie ekstraklasy i mieli choć trochę pojęcia jak ich gra wygląda. Niespodzianki nie było? No tak, przecież to było do przewidzenia, że Mistrz Polski wygrał pierwszego seta na przewagi i to z niemałymi problemami z podkreślam OSTATNIĄ drużyną w tabeli. Owszem, Polsat reklamuje się jako stacja siatkarska, ale chyba ta reklama nie polega tylko na męskiej siatkówce, nieprawdaż? Mecze Orlenligi również są transmitowane, a z tego co pamiętam to Orlenliga to też siatkówka, tylko że w wydaniu żeńskim. Zorganizowanie dwóch ekip z pewnością będzie łatwe! Przecież jaki problem jest w jeden dzień przejechać z np. Jastrzębia do Olsztyna? Żaden! Do tego pomyślcie sobie, że i tak mnóstwo ekip jet porozsyłane po Polsce, bo tak jak wspomniałem - jest jeszcze liga damska. Tak dla uściślenia, to wciśnięcie transmisji tych CZTERECH meczów jest niemożliwe, bo Polsat pokazuje również Orlen Ligę, KMŚ kobiet, Tenis ziemny - Turniej ATP Masters, Piłkę nożna - liga rosyjska, eliminacje do MŚ, Plażówka - zawody World Tour w Brazylii, Formuła 1 - Grand Prix Japonii, Motocyklowe Mistrzostwa Świata, Koszykówka - Tauron Basket, PGNiG Liga, także naprawdę jest napięty plan transmisji. + Dojdą mecze Ligi Mistrzów i Mistrzyń i nie wiem gdzie to wytransmitują, bo na pewno nie na tych trzech stacjach (Polsat Sport, Extra i News).
FanJW

#4 Re: Jak najwięcej transmisji

2013-10-14 20:47

#2: J. - Jak najwięcej transmisji

Pomysł byłby dobry z kamerami, ale trzeba zauważyć że nie każda hala ma na to warunki(czyt kamera obejmująca boisko) Hala w Radomiu to zwykły obiekt MOSiR. Trybuny znajdują się na podwyższeniu i gdyby chcieć zamontować ową kamerę musiałaby zasłaniać ludziom widok lub też zostać zamontowana bardzo wysoko, ale i tak ktoś musiałby nią operować.

matteo

#5 Re: Pomyśl, zanim napiszesz.

2013-10-14 20:51

#3: KibicJW - Pomyśl, zanim napiszesz.

Niby jest tego dużo, jednak to wcale nie jest tak. Bo co raz częściej na tych programach (równiez na Polsacie Sport) są powtórki, po prostu.

Mam nadzieję, że to się uda, bo to jest chore że nie ma ciekawych meczów w TV, tylko te, których wyniki są łatwe do przewidzenia. Jako kibic Skry, czekam też na mecz tej druzyny, a chyba się na to nie zanosi! A żeby pojechać do Bełchatowa to mam trochę daleko, więc chętnie obejrzałbym sobie mecz w TV, ale nie, bo lepsze są powtórki boksu czy meczów kopaczy.

J.

#6 Re: Re: Jak najwięcej transmisji

2013-10-14 20:55

#4: FanJW - Re: Jak najwięcej transmisji

Mecze Młodej Ligi rozgrywane są w mniejszych halach m.in. Spała, Gdańska hala treningowa, itp.  I tam jest/była możliwość przeprowadzenia transmisji, więc i w Radomiu się uda, zresztą jak jest normalna transmisja  z meczu z Radomia to mieszczą się z kamerami, więc jedną tym bardziej by mogli ustawić. Polsat na pewno ma swoje metody ;)

KibicJW

#7 Re: Re: Pomyśl, zanim napiszesz.

2013-10-14 21:03

#5: matteo - Re: Pomyśl, zanim napiszesz.

Nie ma co się spierać o to kogo mecze powinny być pokazywane. Plusliga się zaczęła od Mistrza i Wicemistrza, ale tutaj chodziło aby pokazać BENIAMINKÓW a nie Resovię czy ZAKSĘ. Opis petycji rozwala mnie na łopatki... "Jestem w stanie zrozumieć transmisję meczu Resovii, bo to mistrz Polski, poza tym to pierwszy mecz w sezonie, ale kompletnie nie potrafię zrozumieć dlaczego w sobotę musieliśmy oglądać mecz ZAKSY z drugim beniaminkiem siatkarskiej ekstraklasy." - bo co Reska jest Mistrzem? Wicemistrz grał z MISTRZEM I LIGI i warto zobaczyć jak taki klub gra, bo skoro nie ma spadków w Pluslidze to można sądzić, że taka drużyna nie musi ale może być lepsza od kilku z dołu.

Rozumiem Cię ziomuś, ale to co ja miałem powiedzieć sezon temu? WSZYSTKIE ćwierćfinały były pokazywane, całe 5 meczów Resovii i Skry. Spoko, bo to jednak było widowisko, ale co dostali kibice JW czy Delecty? NIC! Relację punkt po punkcie na stronach plusligi. Weźmy pod uwagę Częstochowę, tylko trzy pokazywane mecze na cały sezon. Bywały sytuacje, gdzie pokazywany był mecz potencjalnie ciekawszy a kończył się dość normalnie.

Nie da się przewidzieć, który mecz może być potencjalnie ciekawszy, bo gdyby pokazywali JW z Olsztynem - też pomyślałbym łatwa wygrana, mecz niezbyt zacięty, a jednak wyszło inaczej. Faworyt przegrywa z ostatnią drużyną w tabeli.

Jest sporo powtórek, no bo co puszczać nie wiem np o 8 rano? Teraz jest KMŚ kobiet, za chwilę mężczyzn, później dojdzie LM i tych transmisji nie będzie zbyt dużo (czyt. Plusliga) ale będą inne. Jednak to Polsat SPORT a nie POLSAT SIATKÓWKA. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że chociaż oni pokazują nam mecze, bo gdyby nie Polsat to nic byśmy nie widzieli. Według mnie można się i tak cieszyć, że chociaż te dwie były.

matteo

#8 Re: Re: Re: Pomyśl, zanim napiszesz.

2013-10-14 21:20

#7: KibicJW - Re: Re: Pomyśl, zanim napiszesz.

Chyba się nie dogadamy, ja rozumiem, że jesteś kibicem JW, i tu na przykład chodzi o te nieszczęsne play offy. Mecze JW i Delecty też powinny być pokazywane, mam nadzieję, ze na następne play offy to się zmieni, może na przykład dzięki tej petycji, może trzeba zrobić coś innego, ale chyba próbować warto. W ogóle pomysł z meczem kibica jest na prawdę ciekawy, bo wtedy byłoby okej jakby ludzie głosowali, byłoby sprawiedliwie, bo może faktycznie, te cztery mecze to za dużo. Zauważ, że dołączyły dwie drużyny, a liczba meczów transmitowanych nadal się nie zmieniła, to bez sensu, że ludzie nie mogą oglądać w TV tego.

A mecze LM są w środy, a nie w weekendy, a chodzi głównie o weekendy.

Byłoby miejsce na ten jeden dodatkowy mecz, to nic trudnego. Bo KMŚ się skończą i znowu w to miejsce będzie jakaś powtórka.


Gość

#9 Polsat Sport News

2013-10-15 10:39

Niech mecze będa i tylko 2 na weekend, ale niech chociaż będa też na Polsat Sport News do którego ma dostęp dużo więcej ludzi. Np. mecz Zaksy w sobotę miał być transmitowany również na tym programie i go nie było, jedynie na Polsacie Sport. Po co w takim razie na stronie plusliga.pl wprowadzali w bład...
KibicJW

#10 Re: Re: Re: Re: Pomyśl, zanim napiszesz.

2013-10-15 16:25

#8: matteo - Re: Re: Re: Pomyśl, zanim napiszesz.

Tutaj nie chodzi tylko o play-offy tylko o walkę o brązowy medal sezonu 2012/2013. Pomysł z głosowaniem kończyłby się tak, że wygrywałyby ciągle mecze Skry i Resovii, a dołu tabeli byśmy nie widzieli. Sądzę, że z czasem transmisje zwiększą się do trzech, ale na więcej nie ma co liczyć. Nie da się wytypować ciekawszego meczu. Np w tamtym sezonie ZAKSA przegrała 2:3 z Olsztynem na wyjeździe, gdzie poleciały 2 żółte kartki pod rząd w tie-breaku, ale to mecz "potencjalnie nieciekawy i łatwy do przewidzenia" i transmisji nie było.  Słaby mecz Olsztyn-LOTOS jednak zakończył się w tie-breaku i to jeden set 38:36 bodajże - tu była transmija, ale Polsat pokazuje "nieciekawe spotkanie". Mecz Skry, Resovii z Częstochową - 3:2 dla Czewy, z ZAKSĄ tie-break. Effector 3:2 Resovia po trzech meczach wygranych przez Sovię na 3:0 nikt by nie obstawiał, że to będzie ciekawy mecz i odwrotny wynik od poprzednich. Play-off Jastrzębie- Effector 3:2 dla Kielc, a później 3:0. Teraz wszyscy pozmieniali składy. Częstochowa wzmocniła przyjęcie choćby Bąkiewicz, Transfer to zupełnie inna drużyna, trener itd. tak samo jak Kielce - trzech graczy z pozostałego sezonu. To czy ZAKSA nadal będzie w formie bez Fontelesa trudno stwierdzić. To na kogo transmisje padnie, będzie zależało głównie od tego gdzie będą tez mecze Orlen ligi pokazywane. Każdy by chciał więcej transmisji, proste ale nie oczekujmy cudów, że jak powstanie petycja to władze Polsatu wezmą ją pod uwagę, a tym bardziej coś z nią zrobią.


Gość

#11 #

2013-10-16 12:54

Moim zdaniem pomysł świetny, jeszcze lepiej byłoby, jakby transmisje były na Polsat Sport News, bo zwykły Polsat Sport nie wszyscy mają, a PSN tak. Transmisje i to częste na PSN? To byłoby chyba niebo:)!

Mam nadzieję, że ta petycja coś da...