Protest przeciwko likwidacji OPP Dom Harcerza w Toruniu

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest przeciwko likwidacji OPP Dom Harcerza w Toruniu


Gość

#26

2014-02-01 16:55

To głupstwo, tak nie moża!

Gość

#27

2014-02-01 16:59

¡NO PASARÁN!

Gość

#28

2014-02-01 17:14

Takie będą Ryecyzpospolite, jakie ich modyiez chowanie

Gość

#29

2014-02-01 17:18

Niech UM Torunia lepiej oszczędza na municypalnych, bo cały Toruń tonie w psich kupach - właściciele psów co srają na trawnikach i nie sprzątają po nich są bezkarni.

Gość

#30

2014-02-01 17:18

Ręce precz od Domu Harcerza

Gość

#31

2014-02-01 17:41

Przed laty studiowałem w tym pięknym Mieście, zwanym nie bez kozery Krakowem Pólnocy. Niezapomniany urok Starówki sprawia, iż co najmniej raz w roku z osobami mi Bliskimi odwiedzam Toruń. Likwidacja tej niezwykle wychowawczej i potrzebnej placówki, mieszczącej się w środku tego Miasta byłaby błędem nie do naprawienia. Sprawmy, aby włodarze Grodu Kopernika zmienili w tej sprawie zdanie.


Gość

#32

2014-02-01 17:59

Likwidacja tej placówki wymierzona jest w samych mieszkańców Torunia, którzy doceniają pracę Domu Harcerza i jego działalność. Pan Prezydent powinien się zastanowić najpierw zanim złoży podpis pod tak nieodpowiedzialnym projektem. Trzymam kciuki za Dom Harcerza w jego niezmienionej formie.

Gość

#33

2014-02-01 19:36

To nie jest likwidacja to kradzież
protestuję

#34 niedługo

2014-02-01 22:15

Niedługo na toruńskiej Starówce będziemy widzieć tylko siedziby banków.

Gość

#35 Re:

2014-02-02 00:08

#26: -

Jak jesteście z Torunia, to przylatujcie do Ogniska ich wesprzeć- zajęcia w ferie są przed południem


Gość

#36

2014-02-02 00:48

Uczęszczałam do OPP Dom Harcerza w Toruniu w latach 2000 - 2008 i to był bardzo udany okres spędzony w grupie wokalnej Stars, u Pana Irka Dziwulskiego. OPP ofruje szeroką ofertę dla uczniów, dzięki której moją rozwijać swoje pasje, poznać nowych przyjaciół i spędzić czas poza domem. Wielką stratą będzie, jeśli podejmiecie decyzję o zamknięciu OPP Dom Harcerza w Toruniu.

Gość

#37

2014-02-02 05:51

.

Gość

#38

2014-02-02 14:13

Nie wolno likwidować takich placówek! W młodzież należy inwestować a nie pozbawiać możliwości rozwoju! Oczywiście pieniądze na premie dla urzędasów się znajdą...

Gość

#39

2014-02-02 15:03

Spędziłam w Domu Harcerza najlepsze dni mojego dzieciństwa, obudziła się tam we mnie pasja do tańca, śpiewu, aktorstwa, rozwinęła się moja kreatywność, dzięki czemu dziś mogę spełniać swoje marzenia pracując na scenie!!! Zamknięcie tej placówki oznacza dla mnie utratę domu rodzinnego :((

Gość

#40

2014-02-02 15:23

Powolna, ale chyba coraz szybsza degrengolada Państwa Polskiego. Jeszcze trochę to nic nie zostanie. Zastanówmy się po co my w ogóle chodzimy na wybory. Przecież ktoś tych "wybrańców" wybrał.
Zarówno my mamy wobec Państwa powinności, ale władze wybrane w demokratycznych wyborach również.
Zatroskana babcia

#41 Przeciw likwidacji OPP Domu Harcerza

2014-02-02 16:47

Panie Prezydencie! Przed kilkoma laty moja najstarsza wnuczka korzystała z zajęć plastycznych i teatralnych w tym Ognisku i tak rozwinęła swoje talenty, że dalszą swoją przyszłość widzi na studiach artystycznych. Aktualnie dwoje kolejnych wnucząt podąża jej śladem, bo w tej placówce zaraża się pasją artystyczną i w bardzo dobrej atmosferze kształtuje koleżeńskie relacje. Proszę nie pozbawiać młodych torunian dostępu do edukacji na dobrym poziomie, w niekomercyjnym ośrodku. A wpływu zabytkowego otoczenia na wrażliwość estetyczną młodzieży chyba nie trzeba tłumaczyć.
Zatroskana babcia

Gość

#42

2014-02-02 19:32

co tu komentować? Kiedy zaczynałam pracę było sporo przedszkoli i maleńkich szkół w okolicach Torunia. Ocalały nieliczne. Teraz pomaleńku będą znikały z miasta miejsca gdzie dzieciaki mogą fajnie spędzić czas.

Gość

#43 Re: niedługo

2014-02-02 19:33


Gość

#44

2014-02-02 20:53

Moje dzieci są już dorosłe, ale kilkanaście lat temu uczęszczały na zajęcia w Domu Harcerza. Były bardzo zadowolone z poziomu prowadzonych zajęć, życzliwej atmosfery panującej w DH. Jedna z córek po kursie języka angielskiego zdecydowała się podjąć studia anglistyczne, które z powodzeniem skończyła. Również wspólnie z mężem uczęszczaliśmy na kurs języka niemieckiego. Jesteśmy oburzeni, że tak dobrze działającą placówkę zamierza się zlikwidować. NIE MOŻNA DO TEGO DOPUŚCIĆ! Z całych sił popieramy słuszny protest!!
Gość

#45

2014-02-02 21:27

Teraz Dom Harcerza, później może Dom Kopernika, bo też nieopłacalny? Tradycji i wartości nie da się i nie można przeliczyć na pieniądze. Oby pomysł urzędników nie został zrealizowany.

Gość

#46

2014-02-02 21:29

Będąc dzieckiem uczęszczałam na kurs języka angielskiego do Domu Harcerza i chętnie zapisałabym na prowadzone w nim zajęcia swoją córkę, ale chyba nie będzie gdzie kontynuować rodzinnych tradycji. Szkoda.
Krystyna

#47 Protest przeciwko likwidacji OPP Dom Harcerza w Toruniu

2014-02-02 22:10

Jestem oburzona nastepna nieprzemyslana decyzja prezydenta oraz osob ktore mu doradzaja.Jestem ciekawa kiedy nastapi opamietanie moze wowczas kiedy jeszcze bardziej poglebia sie problemy z mlodzieza ktora tak naprawde nie ma pomyslu co ze soba zrobic w wolnym dla niej czasie. Obie moje corki dzisiaj juz panie ponad trzydziestoletnie uczeszczaly na zajecia plastyczne do Domu Harcerza,do dzisiaj przechowuje wszystkie zdobyte tam przez moje dzieci nagrody i wyroznienia. Mam nadzieje ze Dom Harcerza bedzie sluzyl jeszcze dlugo nastepnym utalentowanym i nie tylko dzieciom.

Gość

#48

2014-02-03 08:58

Słuszny protest!!! Całe pokolenia wychowały się na tej formie działalności pozaedukacyjnej, tak wiele wynosząc!!! Rozproszenie działalności zapoczątkuje tylko powolny rozpad, nie wniesie żadnych pozytywnych zmian, wzbogaci być może jednostkowe oferty szkół skierowane do wąskiej grupy uczniów, ale siła jest w ORGANIZACJI!!!
Smutne, że miasto szuka oszczędności najpierw tam, gdzie medialnie i politycznie najsłabszy opór...

Gość

#49 Dlaczego nie warto likwidować DH!!!!!

2014-02-03 09:35

Chcemy, aby nasze dzieci były mądre, posiadające fantazję,były aktywne i twórcze. Z zajęć w DH korzystają bogaci i biedni, ale zdecydowanie służy dzieciom z rodzin, które nie stać na opłacenie zajęć po 100-200 zł miesięcznie!!! Tym rodzinom też zależy na rozwoju dzieci, tylko nie zawsze mogą sobie finansowo pozwolić na taki "luksus". Te dzieci to też przyszłość tego miasta, kraju. Jak zabierzemy im możliwość korzystania z tych zajęć to z pewnością nie pójdą do jakieś szkoły daleko od centrum, bo rodzice nie pojadą, albo ich nie stać na to. Często przecież są to dzieci ze Starówki. Oczywiście, część się takich znajdzie, ale będzie to tylko garstka i znowu zajęcia będą tylko dla wybranych z rejonu szkoły. Lepiej jak takie zajęcia są jednym miejscu. Dziecko może nawet całe popołudnie ciekawie spędzić, bo bezpiecznie przemieszcza się z zajęć na zajęcia. A oferta jest bardzo ciekawa i stale udoskonalana, osoby tam pracujące to niezwykle aktywne, zaangażowane osoby, ciągle doskonalące swój warsztat pracy. Dzieci chętnie tam chodzą. Korzystam z usług DH już od 10 lat - kolejne dzieci rozwijają tam swoje umiejętności, odkrywają talenty. Jeśli zlikwidujecie DH ukręcicie bat sami na siebie - dzieci znów trafią przed komputer, TV lub co gorsza będą bezmyślnie przemieszczać się ulicami naszego miasta i sami szukać "rozrywki". Czy naprawianie szkód takiego "szwendania się" nie będzie więcej??? Oszczędności baaaaardzo pozorne i niewielkie patrząc na to, na co wydaje się pieniądze podatników w Toruniu. Może warto szukać oszczędności tam, gdzie rzeczywiście wydaje się bezsensownie?! Tak, najłatwiej zabrać bezbronnym - dzieciom. Och, marzy nam się kraj ludzi ciekawych, twórczych, poszukujących, ale samo to się nie stanie, one potrzebują mądrych przewodników.... A tacy są w DH!!!! Proszę jako pedagog i rodzic korzystający z tych zajęć - poszukajcie oszczędności tam, gdzie nie zrobicie krzywdy najsłabszym. Anna Drozdecka
wstyd mi, że tu mieszkam

#50 brak słów

2014-02-03 09:35

Nie da się uwierzyć w pomysł przeniesienia do innych szkół. Oznacza to wyrzucenie na bruk ok 11 osób, utalentowanych, z pasją, mających znakomity wpływ na młodzież i małe dzieci. Jeśli chcemy być burakami, to zlikwidujmy od razu hurtem muzea w centrum, galerie, bo dużo ich, a nie mają wielu chętnych przez większość roku. Nie można podnająć części budynku? Albo nakłonić do zwiększenia niskich opłat za zajęcia, albo do poszukania sponsorów (jakieś banery, albo inne?) Na kulturze nie można oszczędzać, nie wolno, bo to się obróci przeciwko nam. Brak słów i wstyd, żeby miasto słynące z kulturalnych rozrywek, z wielu atrakcji na wysokim poziomie dopuszczało się oszczędności na rozrywkach intelektualnych naszych dzieci. Cała młodzież powinna stąd uciec do innych miast lub za granicę. Ani miejsc pracy, ani dbałości o dzieci, naszą przyszłość. Tylko kasa się liczy?? Kto i ile dostanie za ten budynek? Co tam powstanie? Kolejny bank? Gratuję. Może jeszcze kościoły pozamykajcie, coraz mniej ludzi do nich przychodzi. Po drobnych poprawkach też się da przerobić na kolejny hotel.