Protest przeciwko likwidacji OPP Dom Harcerza w Toruniu

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest przeciwko likwidacji OPP Dom Harcerza w Toruniu


Gość

#51

2014-02-03 10:33

Oszczędności?! To skandal, to bzdura! Najlepiej zabrać dzieciom i młodzieży to co wartościowe, zniszczyć to co dobrze działa. Jestem ciekawa ile trzeba będzie później zainwestować aby stworzyć coś równie atrakcyjnego! Jestem pewna,że znacznie WIĘCEJ niż owe OSZCZĘDNOŚCI. Wypracować 27 lat doświadczeń, zgromadzić tak zaangażowaną kadrę, stworzyć tak szeroką ofertę zajęć, nie da się w jednej chwili i często za żadne pieniądze, to są wartości BEZCENNE!!! Aby pozbawić możliwości korzystania z zajęć 900 uczestników trzeba być BEZWZGLĘDNYM. Zachęcam członków Komisji Oświaty i Sportu Rady Miasta Torunia aby choć raz zjawili się w Domu Harcerza i zobaczyli co tam się dzieje. Może zamiast bezdusznych szeregów cyfr zobaczyli by dziecięce uśmiechnięte i zadowolone twarze dzieci i ich rodziców. Tak Miasto zaoszczędzi... ale Miast to my, jego mieszkańcy, i ja nie zgadzam się na te oszczędności. Będąc samotną matką (z najniższą krajową) (i nie sądzę abym była jedyna), nie będzie mnie stać na zapisanie dziecka na podobne zajęcia gdzieś indziej - dla mnie jest to "okradanie" mnie z możliwości zapewnienia optymalnego rozwoju dziecku. Czy o to chodzi Miastu?
aerutz@wp.pl

#52

2014-02-03 13:50

Popieram petycję całym sercem . Bardzo dobra lokalizacja , miejsce atrakcyjne , bardzo bobrze przygotowana kadra , różnorodność zajęć  i  bardzo ważne  zajęcia w godzinach popołudniowych . Moje dziecie bardzo chętnie 3 razy w tygodniu brały udział  w zajęciach . Może lokalizacja  bardzo 'komuś'  odpowiada  a w  takim przypadku najlepiej zabrać dzieciom  i młodzieży tak  wartościowe miejsce  . Oszczędności ???? Jakie oszczędności ?  Bardzo  duża  STRATA .

 

 


Gość

#53

2014-02-03 15:55

Dom Harcerza to jedno ze wspaniałych miejsc dla młodzieży i dzieci. To tutaj dzieciaki mogą spędzać czas i kształtować swoje umiejętności i pragnienia. Likwidacja byłaby niepowetowaną stratą.

Gość

#54

2014-02-03 20:09

To działa w dzisiejszej rzeczywistości tak, jak wszystko wokoło. Najpierw otwiera się pięknie wyposażone, różnorodne placówki mające służyć młodzieży do wszechstronnego rozwijania talentów, potem aby zmniejszyć koszty zwija się je ( patrz wyżej - rozdrabnia przenosząc do szkół ) a w konsekwencji prowadzi to do ich likwidacji, bo przecież kto ma tam je prowadzić i na jakim poziomie ?

Gość

#55

2014-02-03 21:05

nie zgadzam się na likwidację Domu Harcerza w Toruniu

Gość

#56

2014-02-04 06:22

To co wyprawia Najwyższy z Prezydentów wraz ze swoją kliką urzędników nieudaczników to jest WIELKI ŁYSY SKANDAL!

Gość

#57

2014-02-04 09:48

glupota straszna zamykanie takich miejsc, od tylu lat dzialaja tam ludzie i tak powinno byc ciagle, wstyd dla wladz naszego miasta

Gość

#58

2014-02-04 11:23

Nie można zlikwidować Domu Harcerza.Przez wiele,wiele lat miał on duży,pozytywny wpływ na całe pokolenia młodzieży.

Gość

#59

2014-02-04 11:51

Szanowny Panie Prezydencie,
w związku z niepokojącymi sygnałami oraz brakiem informacji dotyczącej planów zmiany organizacji funkcjonowania Ogniska Pracy Pozaszkolnej - Dom Harcerza w Toruniu, Rada Okręgu nr 12 - Staromiejskie wraz z mieszkańcami Torunia uprzejmie zaprasza Pana Prezydenta na otwarte spotkanie dotyczące przyszłości tej placówki. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Wielkie Garbary 9 w piątek 07 lutego 2014 r. w godzinie zaproponowanej przez Pana Prezydenta.
W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Rady Okręgu, mieszkańców Torunia oraz Dyrekcja placówki. Jednocześnie zależy nam na osobistej obecności Pana Prezydenta.
Z poważaniem
Radni Okręgu wraz z mieszkańcami – lista w załączniku

Gość

#60

2014-02-04 12:04

Tyle dzieci skorzystało juz z zajęć, oferowanych przez Dom Harcerza! Ile nowych umiejętności i zabawy dzieci z tego wyniosły! Tak wielu rodziców stało sie dumnych z osiągnięć swych dzieci. Gdzie sens, by to likwidować? Czy inwestycja w przyszłość młodych obywateli może byc nieopłacalna?
Przyłączam się całym sercem do protestu przeciwko likwidacji Domu Harcerza.
gość

#61

2014-02-04 14:28

A może tak przestać budować hale sportowe, które i tak będą świecić pustkami przez większość roku. I czas najwyższy poszukać oszczędności u siebie nie trzeba dawać tak wysokich nagród prezesom spółek miejskich. Jak taki prezes dostanie 5000 zł to chyba mu wystarczy.
Drużynowy

#62 Re:

2014-02-04 15:11

#1: -

Czy ma tam powstać bank?

 

Zlikwidować  ale zalewskiego  i jego  kolesi!!!!!!

Za sam pomysł powinien być zdymisjonowany!!!!!


Gość

#63

2014-02-04 15:23

Panie Prezydencie, pomimo zawirowań wokół mostu i innych inwestycji w naszym mieście, zawsze uważałam, że jest Pan właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Jeśli jednak dojdzie do skutku likwidacja Domu Harcerza w jego obecnej formie, na mój głos, jak i na głosy całej mojej rodziny, nie będzie Pan mógł dłużej liczyć. Podobnie jak radni, którzy się do tego przyczynią, oczywiście.


Gość

#64

2014-02-04 15:29

To naprawde WSTYD aby likwidowac TAKIE miejsce i uniemozliwić dzieciom uczestnictwo w zajęciach.Pewnie, przyklejmy je do komputerów i telewizorów. Najlepiej BUTAPRENEM. Jest taki śmierdzący jak ten pomysł.

Gość

#65

2014-02-04 16:02

na starówce jest wiele dzieci. które w momencie zlikwidowania placówki nie bedą mialy gdzie pójsc, nie pojadą na zajecia na Rubinkowo czy gdzies na Wrzosy. Juz zostało zlikwidowane wiele miejsc gdzie mogą dzieci uczestniczyć w zajęciach.Zlikwidowanie tej placówki w sercu miasta, oznacza , ze te zajęcia z czasem przestaną wogle istnieć i pewnie o to chodzi radnym. Po co wydawać kasę na dzieci kiedy lepiej na wypłaty dla nich albo jakieś imprezy. Moze jednak warto utrzymać placówkę aby te dzieci nie zasiliły włóczących się bez sensu dzieci, a mogły się rozwijac.Moze dzieki tej placówce chocby kilkoro dzieci odnajdzie siebie i nie zasili stojących po klatkach ,i popalających trawke.


Gość

#66

2014-02-04 17:34

Prezydent miasta,który usiłuje rozwiązywać swoje problemy kosztem dzieci i młodzieży,traci moralne podstawy do sprawowania funkcji.Likwidacja Domu Harcerza - jednej z najlepszych placówek edukacyjnych Torunia - to coś więcej niż nikczemność,to głupota.
torunianka I cdn

#67

2014-02-04 19:49

Pobieżnie przejrzałam projekty lokalne - Stare Miasto -i ogólnomiejskie, pomiędzy które ma być rozdysponowany tzw.fundusz partycypacyjny (jak donosi BIP w Toruniu głosowanie mieszkańców przewidziane było w okresie 25 stycznia - 3 lutego 2014 r., zaś pierwsze spotkanie władz Miasta
ws likwidacji OPP Dom Harcerza z Dyrekcją placówki odbyło się bodajże 29 stycznia b.r.)i uwagę moją zwróciły następujące projekty:
Stare Miasto: ustawienie 100 koszy na psie odchody,wyposażonych w torby,rękawiczki
lub łopatki - w obrębie ulic Małachowskiego,Wybickiego i Lelewela......77.500,-zł
ogólnomiejskie:rowerowy placyk manewrowy MIŚ przy ul.Polnej,Szosie Chełmińskiej-
za Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów ; konieczna jest tu decyzja o ZMIANIE
PRZEZNACZENIA GRUNTÓW LEŚNYCH ........................................ 50.000,-zł
nr 0108 : trzy wieże lęgowe dla jerzyków ..........................................100.000,-zł
nr 0100 : bezpieczna szkoła - Naprawmy to ........................................... 60.000,-zł
nr 0070: wystawa fotografii mobilnej,prezentowanej na Moście Piłsudskiego............ 70.000,-zł
nr 0078 :Festiwal Toruń z Pasją, impreza warsztatowa dla dzieci i dorosłych
dot.rozwoju osobowego, odkrywania i wzmacniania własnych pasji i umiejętności
TO CELE, KTÓRE WŁAŚNIE REALIZUJE OPP DOM HARCERZA I BIBLIOTEKI PUBLICZNE!....10.000,-zł
nr 0093: przebudowa fontanny w Piernikowym Miasteczku
Torunianka II - cd.

#68

2014-02-04 20:10

-miejscu słabo wieczorami strzeżonym i permanentnie dewastowanym.................500.000,-zł
Zauważyłam w poszczególnych dzielnicach Torunia wiele projektów sportowych dla młodzieży oraz
inwestycji w ścieżki rowerowe - BARDZO DOBRZE!,ale pytam:

może na funkcjonowanie OPP Dom Harcerza, służącego dzieciom z wszystkich dzielnic Torunia
powinny wpłynąć jakieś proporcjonalne kwoty z budżetu partycypacyjnego mieszkańców miasta?
Pies przyjemnością właściciela, dziecko - przyszłością NARODU ! Rajcom życzę jak najlepszej decyzji!
koma

#69 Wstyd, panie Prezydencie.

2014-02-04 20:53

Przecież to wszyscy wiedzą, że w Toruniu oszczędza się na dzieciach i nauczycielach.
Dom Harcerza mieści się w kamienicy na Starym Rynku, a to łakomy kąsek...
koma

#70 Re:

2014-02-04 20:57

#63: -

Również na mój głos, mojej rodziny i wszystkich nauczycieli i wychowawców w mieście.

iwa

#71

2014-02-05 07:32

Sprzeciwiam sie likwidacji Domu Harcerza. To najlepszy osrodek zajec pozaszkolnych dla naszych dzieci.

Gość

#72

2014-02-05 21:15

Najłatwiej zlikwidować i pozornie zaoszczędzić. Efekty takich "oszczędności" w różnych dziedzinach już widać, co - niestety - nie powstrzymuje następnych "OSZCZĘDZACZY".
Andii

#73 Kolesiostwo górą

2014-02-05 21:41

Niech ujawnią ile kosztuje utrzymanie CSW (Centrum Sztuki Współczesnej) grube pieniądze wyrzucane w błoto i tego nie chcą zlikwidować. Namawiają na wizyty w CSW, emerytom wciskają wejściówki darmowe lub częściowo odpłatne tylko po aby pokazać, że ktoś tam zagląda.. śmiechu warte jest to całe CSW. Ale tego nikt nie ruszy bo tam pracują sami znajomki toruńskich urzędasów i na to pieniądze zawsze się znajdą. Bandytyzm i tyle ... Szkoda tych fajnych dzieciaków i tej kadry, która tak fantastycznie się naszymi dziećmi zajmuje.


Gość

#74

2014-02-06 08:27

Nie wszystkie instytucje są dochodowe, ale to wcale nie znaczy, że są bezwartościowe... Wiedza, umiejętności i poszanowanie drugiego człowieka, jego pragnień i wątpliwości są podstawą dzisiejszego i jutrzejszego społeczeństwa. To daje nam Dom Harcerza. Żaden biznes i oszczędności nie usprawiedliwiają planowanej likwidacji!

Gość

#75

2014-02-06 09:12

Jak chcecie wybudować kolejny bank czy odzieżowy w tym mieście to nie tu.cmmon.