Protest-przeciwko-allegro-w-sprawie-wysokich-prowizji

stasiek

/ #7 Pokrzywdzony

2013-11-04 17:00

Moim zdaniem protest w tej sprawie nie ma sensu.Posiadam ogromne doświadczenie z Allegro,dokonywałem tam bardzo długo sprzedaży na ogromną skale,same prowizje dla nich to kilka tys miesięcznie.Widocznie im śmierdziały skoro bardzo szybko zablokowali moje konto.Administracja allegro traktuje użytkowników poniżej godności człowieka.Jak można zablokować konto człowiekowi który ma same pozytywne komentarze,płaci kilkutysięczne prowizje.Allegro nawet nie odpisuje na wiadomości(tikety).Jeśli napisze się prawdę na ich temat na Cafe Allegro zamykają temat a nawet usuwają wątki.Allegro nie jest monopolistą ponieważ są inne portale aukcyjne,wykorzystuje jednak swoją dominującą pozycje.Informacje poniższej treści można znaleźć na stronie http://www.uokik.gov.pl/ Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów posiadanie pozycji dominującej nie jest zabronione. Niedozwolone jest natomiast jej nadużywanie między innymi poprzez bezpośrednie lub pośrednie narzucanie nieuczciwych cen (w tym cen nadmiernie wygórowanych albo rażąco niskich), stosowanie uciążliwych warunków umów przynoszących nieuzasadnione korzyści, a także działania mające na celu niedopuszczenie do wejścia na rynek nowych podmiotów gospodarczych bądź rozwoju już działających,, W świetle Polskiego prawa firma prowadząca działalność poprzez internet musi udostępnić numer telefonu do kontaktu???????Informacji na temat allegro które mogły by im zaszkodzić w internecie nie znajdziemy czemu?????? Odnoszę wrażenie że Allegro jest ponad prawem. Myślę że urzędy skarbowe dzięki temu portalowi mają miliony złotych zysków z kontroli osób które bez działalności prowadzą sprzedaż.Wiele osób może się zastanowić czemu Allegro blokuje rzetelnych,uczciwych użytkowników.Z pewnych źródeł wiadomo mi że administratorzy sami prowadzą sprzedaż,jak również są skorumpowani.Czyli po prostu sterują rynkiem.Moim zdaniem opcje są dwie. Wnosić do sądów pozwy zbiorowe żądające odszkodowania za straty materialne,sam wiem po sobie że dzięki ich działaniom obecnie jestem na bezrobociu ponieważ doprowadzili moją firmę do bankructwa,takich ludzi jest wiele.Drugą opcją jest zmiana portalu zarówno przez kupujących jak sprzedających.Wszystkich do tego bardzo gorąco namawiam. Jeśli my jako grupa nie pójdziemy do konkurencji to pojedyncza walka czy protesty przeciw wysokim prowizją nic nie dadzą,takie działania już były,czy coś zmieniły??nic,protesty się skończyły a ludzie kupowali i sprzedawali dalej