NIE dla budowy Pomnika Wdzięczności nad poznańską Maltą

Basil Poledouris

/ #127 Re: Re:

2014-12-30 18:14

#67: Polak - Re:  

 

Nie wiem co moja godność ma wspólnego ze sprawą pomnika oraz niemieckiej okupacji, ale chętnie dowiem się tego od Pana, jeżeli będzie Pan na tyle treściwy, żeby szerzej to opisać. Jezus Chrystus nie jest mi bliski. Pomnik traktuję jako część symboliki poznańskiej z okresu sprzed II wojny światowej oraz jako odzwierciedlenie ówczesnych polskich nastrojów – pełnych wiary w przyszłość po odzyskaniu niepodległości. O tym wszystkim zresztą mógł Pan przeczytać w mojej pierwotnej wypowiedzi, którą Pan skomentował – wystarczy posiadać zdolność czytania tekstu ze zrozumieniem. A nie jest to trudne. Mógł się też Pan z tekstu dowiedzieć, że moje zdanie na temat budowy pomnika w tym konkretnym miejscu jest podobne do wszystkich osób, które podpisały petycję, z tą małą różnicą, że chętnie zobaczyłbym go odbudowanego w innym miejscu. Kwestie wiary niemieckiego okupanta w okresie II wojny światowej są mi całkowicie obojętne. Myślę jednak, że napis, który podaje Pan za przykład i niezbity dowód ma w sobie tyle samo prawdy – w rozumieniu ówczesnych niemieckich faszystów - co “Arbeit macht frei” niosąc w sobie zarazem tyle samo przewrotności, co oczywistego przesłania.