Prawo kobiety do przerywania ciąży

Quoted post

Zwolan

#14

2014-01-16 17:39

Jestem za aborcją, ale tylko w 3 przypadkach:

- gdy płód jest uszkodzony i dziecko urodzi się z poważnymi chorobami itd.
- gdy ciąża zagraża życiu matki
- gdy dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu (choć tutaj postarałbym się znaleźć lepsze rozwiązanie niż aborcja)

Żadna inna sytuacja nie usprawiedliwia aborcji - dla mnie jest to po prostu zabójstwo, bo płód to "zalążek" człowieka. Zgadzam się natomiast, że obecnie aborcja jest zbyt piętnowana, a lekarze niechętnie (lub wcale) podejmują się tego zabiegu. Ta sytuacja musi ulec zmianie. I zmianie musi ulec podejście kobiet do aborcji.

Wiele z nich uważa, że mogą robić z ich ciałem co tylko chce. I ma racje - ich ciało, ich sprawa. Ale płód to już nie jest ich ciało. Płód to zupełnie inna jednostka, która ma prawo do życia.

Dobrowolne przerywanie ciąży spowoduje przede wszystkim przerywanie ciąż, które są efektem "wpadki", albo gdy ciąża pojawi się w "nieodpowiednim" momencie w życiu. Trzeba być świadomym tego co się robi i brać odpowiedzialność za swoje czyny.

Odpowiedzi

kaja

#52 Re:

2014-02-24 22:57:33

#14: Zwolan -

To powiedz mi, co te dziecko zawiniło, że matka została zgwałcona? czy dlatego musi zginąć? zdrowe, ale musi zginąć bo w wyniku gwałtu, to znaczy że popierasz zabijanie. Zadna ciąża nie zagraża matce, nie znam takich przypadków, a jeśli dziecko się urodzi chore to przeważnie i tak umiera przed rozwiązaniem i też często lekarze się mylą, znam wiele przypadków, lekarze mówią matkom że trzeba dziecko usunąć, a matka jednak nie usówa i co? rodzi zdrowie piękne dziecko... nasza medycyna jest rozwinięta, ale nie tak bardzo aby zobaczyć wszystko, poza tym lekarz to człowiek. Więcej dzieci rodzi się chorych (dziecięce porażenie) w wyniku zle przeprowadzonego porodu.

ana

#57 Re:

2014-03-07 15:59:38

#14: Zwolan -

Tak, to są właśnie te trzy powody dla których aborcja powinna być legalna i dostępna. Tylko i wyłącznie.