Pan Prezydent Andrzej Duda - Leki po przeszczepach

Quoted post

J

#29

2015-12-29 16:12

Panie Prezydencie, mam 45  lat, cierpiałem na immunologiczne zapalenie wątroby. Przeszczep w ostatniej chwili uratował mi życie.

Prograf to jeden z wielu leków, które muszę brac do końca życia, a chciałbym jeszcze pożyć.

Nowe ceny nie są do przyjęcia przy rencie 700 zł .

Nie prawdą jest ,że lek ten można zastąpić innym.

Wg wybitnych specjalistów nie można tego stwierdzić bez wielu badań  i testów i to na każdym pacjencie osobno, aby ustalić jaką dawkę potrzebuje i jak reaguje jego organizm.

Co mam zrobić dalej jeśli zostało mi kilka opakowań ,na 2 tyg leczenia ?

Mam od połowy stycznia przestać jeść, płacic czynsz, głodzić dziecko, zachorować z całą rodziną na depresję, czy może od razu odebrać sobie życie,żeby ulżyć reszcie rodziny ?

Koszt przeszczepu to ponoć ponad 200 tys zł, kilka lub kilkanaście godzin walki najlepszych lekarzy i pielęgniarek na sali operacyjnej o uratowanie życia, a teraz ktoś swoją bezsensowna decyzją odbiera wszystkim nadzieje i sens tego wszystkiego ?

A czy ktos pomyślał o rodzinach zmarłych pacjentów ?

To dzieki ich sercu i decyzji żyje tyle osób po przeszczepach. Myślę ,że dla nich tez jest to cios, bo dali komuś szanse, a ktos inny obcy ją odbiera.

Wielu z nich żyje z nadzieją ,że biorca nosi serce, nerkę,czy wątrobe ukochanej osoby i że ma sie dobrze i ,że decyzja o oddaniu narządów po śmierci do przeszczepu była słuszną decyzją, a tu okazuje się ,ze i dla nich pojawia sie wiele pytań do samych siebie. 

Nie możecie odbierać ludziom ,którzy  już tyle wycierpieli i ich rodzinom nadziei i szansy na lepsze życie. Nikt nie chce być ,,królikiem doświadczalnym"i być poddawany testom, czy nowy lek zadziała i jak zadziała. 

Jeśłi przez tyle lat te leki były dobre to pozostawmy to bez zmian.

A jeśli koniecznoscią jest wprowadzenia nowego leku na rynek to być może nie  jest to złem,ale dla nowych chorych od razu po przeszczepie, wtedy gdy zaczyna się ustalać dawke immunosupresji.

 

Odpowiedzi

Barbara 6813

#84 Re:

2016-01-01 19:27:34

#29: J -  

 Ja jestem 12 lat po przeszczepie nerki dzięki leku prograf czuję się dobrze.Panie ministrze chcemy żyć