Petycja w obronie polskiej szkoły

Quoted post

Nauczyciel

#61 Tak za reformą

2016-07-14 18:13

Trzeba wręcz odważnych kroków i radykalnych zmian, powrót do podobnej struktury z lat 90 tych, która była jak najbardziej skuteczna w nauczaniu jest koniecznością. Technika i szkoły zawodowe muszą być wydłużone i dobrze zorganizowane żeby kształcić fachowców a nie jak teraz amatorów. Matura powinna wrócić do dawnego znaczenia. Sztuczny twór jak gimnazjum jest wręcz niepotrzebny. Na rynku pracy jest zapotrzebowanie na fachowców, a nie na magistrów. Dawniej studia miały znaczenie, uczęszczali na nie w większości najlepsi. Wiem, że wielu boi się o swoje stołki, ale dobro państwa i narodu jest ważniejsze, a nie prywata!!. Narzekaczy i antagonistów jak przy każdej reformie w naszym kraju jest pełno.

Odpowiedzi

aga

#67 Re: Tak za reformą

2016-07-14 18:49:14

#61: Nauczyciel - Tak za reformą 

 Na rynku pracy jest zapotrzebowanie na fachowców, a nie na magistrów... nie ma ani na jednych, ani na drugich. Ci pierwsi pracują za 1000zł na umowę zlecenie, Ci drudzy, no cóż -juz wkrótce przyłączą do tych pierwszych. Pracuję w zawodzie 30 lat, skończyłam Wyższą szkolę Pedagogiczną w 1987r. Na roku było nas 15. A dziś stoję przed perspektywą utraty pracy , więc proszę nie wypowiadać się w kwestiach nie do końca Panu?Pani znanych. Licea i technika powinny rzeczywiście być wydłuzne, ale czy nazwa szkoła podstawowa a nie gimnazjum zmieni oblicze przyszłego polskiego magistra lub fachowca? Na Boga z kury można zrobic orła, ale on nie pofrunie! Nazwa palcówki niczego nie zmieni. Hasła - dobro narodu- też już "przerabiałam" i mam o tym swoje zdanie.

 


Gość

#611 Re: Tak za reformą

2016-08-05 17:21:11

#61: Nauczyciel - Tak za reformą 

Bzdura !!! jak możemy się cofać do lat 90-tych ?  Co za myślenie ( to jest zacofanie ) Wróćmy do dzienników papierowych i zlikwidujmy elektroniczne ? i co jeszcze ?

Ludzie patrzmy w przyszłość !!!

Ela

#935 Re: Tak za reformą

2016-09-06 19:12:12

#61: Nauczyciel - Tak za reformą 

 A te odważne kroki i radykalne zmiany to powrót do przeszłości???

Bardzo ciekawa i ODWAŻNA hipoteza.

A może by tak cofnąć się jeszcze bardziej w czasie, albo jeszcze bardziej, ... tylko może uważajmy z tym cofaniem w czasie, abyśmy nie trafili do niebytu!!!