Petycja ws. decyzji o zwolnieniu Roberta Strzały

Quoted post


Gość

#91 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

2012-10-03 10:27

#90: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

Za to już pan Strzała może podziękować byłemu dyrektorowi, który pominął w arkuszu nauczyciela, który jest w plastyku zatrudniony na umowę o pracę (dostał wypowiedzenie w maju, ale musiał być przywrócony do pracy, bo dyr nie skonsultował się ze związkiem zawodowym i zwolnienie było bezprawne), a dał te godziny panu Strzale (który umowy nie miał)... Odpowiedniego aneksu nie sporządził, pana Strzały nie poinformował, a nową dyrektor z pełną premedytacją wsadził na minę (nie jedyną zresztą...).

Szkoda, że tyle osób dało się zmanipulować... Ale gdybym nie znała całej sytuacji, a oceniała ją tylko po przeczytaniu powyższej petycji - sama bym podpisała :/

Odpowiedzi

Robert Strzała

#92 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

2012-10-03 11:02:23

#91: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

Co prawda miałem nie dyskutować z takimi wypowiedziami, ani się szarpać i brudów nie znoszę prać, ale wbrew pozorom - wiem, kim jesteś (nie rozumiem, czemu ze mną nie porozmawiasz - masz mój numer telefonu, mojego mejla - skoro nie chcesz pisać na forum; obiecuję, że to będzie rozmowa między nami; bo anonimowo to ja tu mogę wszystko powiedzieć).

Już ja dobrze wiem, komu i za co powinienem podziękować, więc bym bardzo prosił, aby mnie już nie pouczano i mówiono, kto jest dobry, a kto zły. Duży jestem i potrafię sam oceniać rzeczywistość. Poważnie.

A przerzucanie winy za wszystko na byłego dyektora nie zmieni rzeczywistości. No, weź - tak obiektywnie na to popatrz (nie tutaj na forum, w głowie i sama przed sobą). Przecież jesteś mądrą osobą.

A potem zaprzecz temu twierdzeniu: dało się inaczej. I NIKT by nie stracił.

Przede wszystkim zaś - czemu, nie popatrzysz na sprawę szerzej? Może jest to tak naprawdę przyczynek do dyskusji nad przepisami? Może SZTYWNE (bo nie mówię, że w ogóle) trzymanie się litery prawa i zastawianie się przepisami właśnie, nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem? Może wśród paragrafów, kodeksów i kart nauczyciela warto zwrócić czasem uwagę na inne aspekty?

No weź - tylko pomyśl.

Pozdrawiam


Gość

#93 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

2012-10-03 13:23:19

#91: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

Zgadzam się z wpisem powyżej. Skoro prawie tysiąc osób (podejrzewam, że gdyby autorzy petycji poczekali jeszcze tydzień byłoby ich znacznie więcej) chce, żeby Robert pracował w szkole to gdzie tkwi błąd?

Piszesz o związkach zawodowych. Zauważyłaś, że pod petycją podpisał się też ich przewodniczący?


Gość

#94 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

2012-10-03 18:26:25

#91: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

hm. rozumiem, że pan Strzała od września miał pracować w wymiarze 3/4 etatu w bibliotece szkolnej, i to jest ten właśnie etat, który zabrał podstępem wraz z dyrektorem W. zwolnionej bezprawnie pani, tak? i zwolniona bezprawnie pani powróciła na 3/4 etatu do biblioteki szkolnej, dzięki interwencji związków zawodowych ?

kto manipuluje, a kto jest zmanipulowany? różnie można odczytać twoje wypowiedzi.

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia