Fotel Ministra Rolnictwa NIE dla stronnika uboju rytualnego!

DO

PANA PREZESA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO oraz PANI PREZES BEATY SZYDŁO

 

Szanowny Panie Prezesie oraz Szanowna Pani Prezes,

W związku z informacjami, jakie ukazały się w mediach na temat prawdopodobnego składu osobowego rządu Prawa i Sprawiedliwości,

STANOWCZO PROTESTUJEMY

przeciwko planowanemu powołaniu na stanowisko Ministra Rolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości JANA ARDANOWSKIEGO lub HENRYKA KOWALCZYKA - dwóch posłów, którzy w ubiegłej kadencji sprzeciwili się stanowisku klubu i do końca bronili legalizacji w Polsce uboju rytualnego.

Uważamy, że człowiek, który nie ma w sobie dość empatii dla zwierząt, nie może stać na czele resortu sprawującego z mocy prawa nadzór nad prawidłowym wykonywaniem ustawy o ochronie zwierząt.

Prawo i Sprawiedliwość zawsze opowiadało się po stronie prawa zwierząt do ochrony przed cierpieniem. Mamy szczerą nadzieję, że teraz, gdy PiS ma większość sejmową, Państwa nastawienie do spraw zwierząt znajdzie swój wyraz w pracach legislacyjnych Sejmu. Powołanie na stanowisko ministra rolnictwa człowieka pokroju Jana Ardanowskiego lub Henryka Kowalczyka stałoby w rażącej sprzeczności z wcześniejszymi deklaracjami Prawa i Sprawiedliwości w tak moralnie ważnej dla obywateli sprawie jak humanitarne traktowania zwierząt.

 

Z poważaniem,

Dorota Wiland

Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt

IUS ANIMALIA

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Dorota Wiland do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook