Modernizacja Linii Kolejowej nr 6 Warszawa - Białystok – Sokółka

Wniosek o przyspieszenie modernizacji Linii Kolejowej nr 6 Warszawa - Białystok – Sokółka przebiegającej przez teren Powiatu Wołomińskiego

Omawiany odcinek kolejowy wchodzi w skład linii kolejowej E 75 i I Paneuropejskiego Korytarza Transeuropejskiego. Z punktu widzenia gospodarczego odcinek ten jest bardzo ważny zarówno dla Polski jak i dla całej Europy.

Jednak odcinek ten jest najważniejszy dla mieszkańców Powiatu Wołomińskiego, którzy stoją w długich korkach by przejechać przez przejazdy kolejowe. W obecnej sytuacji linia kolejowa dzieli gminy i miasta dosłownie na dwie części i uniemożliwia normalne/sprawne komunikowanie się pomiędzy nimi.

Prawo i Sprawiedliwość uważa, iż modernizacja tego odcinka powinna nastąpić niezwłocznie a wszelkie konsultacje i decyzje przyspieszone. Jako mieszkańcy domagamy się wręcz podjęcia prac w jak najszybszym terminie.

Apelujemy również do władz Państwowych oraz spółki Skarbu Państwa „Polskie Koleje Państwowe S.A.” o określenie terminu realizacji tej inwestycji i nadanie jej statusu priorytetowego.

Pragniemy również podkreślić, iż linia ta jest również ważna dla całej tzw. Ściany Wschodniej i tak już bardzo zaniedbanej inwestycyjnie.


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Sprawdź wiadomości przychodzące (oraz folder ze spamem).
Facebook