NIE DLA LIKWIDACJI MIEJSC POSTOJOWYCH NA STARYM MOKOTOWIE

 

My, niżej podpisani mieszkańcy Starego Mokotowa, przedsiębiorcy świadczący usługi na Starym Mokotowie i ich klienci, niniejszym zgłaszamy swój sprzeciw do przygotowanej i dostępnej już na stronach Urzędu Miasta Warszawy: KONCEPCJI PROGRAMU ROZWOJU RUCHU ROWEROWEGO NA STARYM MOKOTOWIE ponieważ:

1.Likwidacji uległaby znaczna część dotychczasowych i tak mocno deficytowych miejsc postojowych (w zależności od przyjętego wariantu od 200 do ponad 1000 miejsc)

2. Brak jest jakichkolwiek rozwiązań dla przedsiębiorców świadczących usługi na terenie i dla mieszkańców Starego Mokotowa, których najbardziej dotknęłaby likwidacja wspomnianych miejsc postojowych.

3. Już obecnie wprowadzone zmiany w Al. Niepodległości w okolicach ul. Batorego i Rakowieckiej (budowa bardzo długiego przystanku tramwajowego i zawężenie jezdni na tym odcinku Alej) pogorszyły jakość życia mieszkańców, poprzez znaczne obłożenie spowolnionym ruchem pojazdów, ponieważ zmniejszono przepustowość tej ulicy.

4. Obecnie osłupkowana okolica już niesie zagrożenie dla bezpieczeństwa i życia mieszkańców poprzez utrudnienie dojazdu karetek i wozów strażackich do wielu budynków w gęstej zabudowie.

5. Wprowadzenie DDR tylko na ulicach Puławskiej i Al. Niepodległości, które są kluczowymi arteriami nie tylko dzielnicy, ale i całego miasta, to zlikwidowanie aż 234 miejsc parkingowych i jest to niedopuszczalne! Przeciwko przebudowie ul. Puławskiej nie raz protestowało już wielu mieszkańców i organizacji. Dodatkowo zwracamy uwagę, że uliczki na których zaplanowany jest kontraruch, drogi czy pasy dla Rowerów (DDR, PDR) są uliczkami ze spokojnym ruchem samochodowym. Przepisy Prawa o Ruchu Drogowym w pełni umożliwiają korzystanie z nich rowerzystom, zwłaszcza że korzystających z rowerów przez cały rok jest jedynie ok. 3% mieszkańców, więc w żaden sposób nie można uznać ich za dyskryminowanych.

W świetle powyższego oczekujemy od Państwa decyzji odrzucającej realizowanie Programu Usprawniania Ruchu Rowerowego na Starym Mokotowie.


Ireneusz Sikorski / Stopkorkom    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Ireneusz Sikorski / Stopkorkom do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...