Park Jalu Kurka dla mieszkańców!

IMG_20210207_194926_506.jpg

Kraków, styczeń 2021 r.

Prowincja Polska Towarzystwa Boskiego Zbawiciela

Prezydent prof. Jacek Majchrowski

 

My, niżej podpisani, obywatelki i obywatele miasta Krakowa, apelujemy o otwarcie parku Jalu Kurka dla mieszkańców. Szczególnie teraz, w obliczu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, dostęp do zieleni, drzew, świeżego powietrza i natury będzie niezwykle istotny dla wszystkich krakowianek i krakowian, niejednokrotnie powracających do zdrowia po przebytej chorobie i okresie zamknięcia we własnych mieszkaniach i domach.

Wzywamy władze zakonu Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, ale też władze miasta Krakowa do natychmiastowego podjęcia rozmów, których celem będzie udostępnienie parku do użytku mieszkańców. Liczymy na postawę opierającą się na dbałości o dobro, jakim jest ludzkie zdrowie i życie, bez względu na to, jakie są osobiste przekonania każdej ze stron tej patowej sytuacji. Z niepokojem obserwujemy trwające już długie lata nieporozumienia na tym tle między zakonem Salwatorian a władzami samorządowymi, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich doniesień lokalnych mediów świadczących o braku umiejętności wypracowania kompromisu. Wierzymy, że zwycięży rozsądek i troska o dobro krakowianek i krakowian. A park, który kiedyś służył już mieszkańcom naszego miasta, będzie mógł ponownie zostać otwarty dla ludzi.

 

Z poważaniem,

Mieszkańcy Krakowa

 

Gazeta Krakowska: W parku Jalu Kurka będzie parking. Pałac Montelupich zmieni się w mieszkaniówkę. Nie będzie porozumienia z miastem

Krótka historia parku: Wikipedia

Zrzut_ekranu_2021-01-19_1804051.png

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Łukasz Maślona do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...