Petycja o przywrócenie funkcjonowania szatni dla uczniów klas 0-3 w SP85 w Gdańsku

Szanowni rodzice. W Szkole Podstawowej nr 85 im. Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zlikwidowano funkcjonowanie szatni dla uczniów klas 0-3. Po 2 dniach funkcjonowania szkoły z takim ograniczeniem widać już tego efekty - kolejki przed wejściem do szkoły, znaczne wydłużenie czasu, który trzeba poświęcić na przekazanie naszych pociech pod opiekę. Dzieci w obawie przed gromadzeniem się w sali, obecnie gromadzą się przed szkołą. Nie trudno przewidzieć, jakie to będzie miało konsekwencje , gdy temperatura otoczenia spadnie, zaczną się opady deszczu typowe dla okresu jesiennego. 

Petycja ta ma na celu przywrócenie funkcjonowania szatni dla naszych dzieci. Jeśli celem dyrekcji jest ograniczenie spotykania się uczniów z różnych klas, można wprowadzić mechanizm okienek czasowych - każda klasa ma swoje okno czasowe, w którym może wejść do szatni, przebrać się i udać się do sali. 

Wytyczne dla szkół nie nakładają obowiązku likwidacji szatni, a uczniowie wychodząc z sal i tak mają ze sobą kontakt. W tej sytuacji zamknięcie szatni nie ma racjonalnych podstaw.

https://www.gov.pl/attachment/0b2f70fa-9dce-4321-b7dc-3472817d45f3

Przy podpisywaniu można ustawić opcję "Pokazuj użytkownikom mój podpis" na nie, tylko administrator będzie miał wgląd w dane osobowe.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jacek Kędzior do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Facebook