Petycja w sprawie dostępu mieszkańców Kozanowa i okolic do obiektu sportowo – rekreacyjnego czyli rewitalizacji istniejącej Hali Sportowej lub budowy nowej

Szanowni Państwo, w oparciu o art. 63 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej oraz działając w interesie publicznym, my, mieszkańcy Kozanowa i okolic, zwracamy się z prośbą o rewitalizację obecnej hali sportowej K69 Health & Performance, znajdującej się na działce 3/4 AM 4, przy ulicy Kozanowskiej 69 lub budowę nowego obiektu sportowo – rekreacyjnego. Sport odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu naszej społeczności, a dostęp do odpowiednich obiektów sportowo – rekreacyjnych jest kluczowy dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji mieszkańców wszystkich grup wiekowych.

Znaczenie sportu dla mieszkańców: Sport jest nie tylko formą aktywnego spędzania czasu, ale również ważnym elementem edukacji, integracji społecznej i promocji zdrowego stylu życia. Dla wielu mieszkańców Kozanowa i okolic, zajęcia sportowe są nieodłączną częścią codzienności i mają bezpośredni wpływ na ich samopoczucie, kondycję fizyczną i budowaniu więzi społecznych.

Program hali sportowej K69 Health & Performance: Istniejąca hala sportowa K69 oferuje szeroki zakres zajęć, które nie mają alternatywy w innych lokalizacjach. Zajęcia na trampolinach oraz ścieżce akrobatycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, są unikatowe i wymagają specjalistycznego wyposażenia, którego nie można przenieść do innych, już istniejących w okolicy obiektów. Ponadto, obiekt rekreacyjno – sportowy jakim jest K69 Health & Performance zapewnia dostęp do siłowni, strefy sportów walki i crossfitu tj. zajęć Muay Thai, fitnessu, boiska do piłki nożnej, boiska do paddla, strefy pole dance oraz strefy wellness z sauną. Dodatkowo w obiekcie odbywają się warsztaty i szkolenia z boksu dla mężczyzn i kobiet ze znanymi bokserami, mistrzostwa w akrobatyce sportowej jak i turnieje piłki nożnej. Z obiektu codziennie od godziny 6:00 rano do godziny 23:00 korzysta tysiące osób w różnym wieku.

Brak alternatywnych obiektów sportowych: Przez lata zmieniali się właściciele budynku, dzierżawcy. Nie zmieniło się jednak to, że nadal jest to jedyny w dzielnicy Fabryczna obiekt z tak mocno rozbudowaną ofertą rekreacyjną i sportową dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. W tym, jedyny w okolicy z halą do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy. Miesięcznie z samych zajęć dla dzieci i młodzieży korzysta ponad 1 000 osób. W okolicy Kozanowa, Pilczyc i Popowic brakuje obiektów sportowych, które mogłyby przyjąć taką liczbę użytkowników, jaką obsługuje hala sportowa K69 Health & Performance. Hala Orbita, pomimo swojej dostępności, już teraz jest przeciążona, nie ma na swoim terenie przestrzeni do wyżej wymienionych dyscyplin, a do tego dysponuje bardzo małą siłownią. Brak możliwości kontynuacji zajęć akrobatycznych i innych specjalistycznych dyscyplin sportowych negatywnie odbije się na zdrowiu i kondycji fizycznej mieszkańców i mieszkanek Kozanowa i okolic – zarówno dorosłych, młodzieży, jak i dzieci.

W związku z powyższym, apelujemy o podjęcie działań mających na celu utrzymanie dostępu mieszkańców i mieszkanek do obiektu sportowo – rekreacyjnego, tj. rewitalizację istniejącej hali sportowej K69 Health & Performance lub budowę nowego obiektu sportowo - rekreacyjnego, zgodnego z potrzebami mieszkańców i mieszkanek w każdej kategorii wiekowej. Taka inwestycja będzie inwestycją w przyszłość i zdrowie naszej społeczności.  

Z wyrazami szacunku Mieszkanki i Mieszkańcy Kozanowa i okolic  


Justyna Stanaszek    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Justyna Stanaszek będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...