Petycja w sprawie podjęcia prac legislacyjnych mających na celu poprawę organizacji Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych (dalej: SOR) oraz wydłużających się kolejek do planowanych zabiegów

1.     Wprowadzenie ankiet oceniających organizację i poziom jakości (np. punktacja) wykonanego zabiegu, organizacji przyjęcia pacjenta. Ankiety analizowane byłyby nie tylko przez dyrektora szpitala, ale również trafiałby do oceny Ministerstwa Zdrowia. Na podstawie danych, dyrektor szpitala musiałby w ciągu określonego czasu wprowadzić system naprawczy eliminujące błędy na które wskazują pacjenci. Docelowo system informatyczny.  

2.     Ze względu na panującą „znieczulicę” personelu pracującego w rejestracji oraz pielęgniarek przyjmujących chorego, postuluje się szkolenie ww. personelu w kontaktach z pacjentem.  Aktualnie część osób zachowują się, jakby pracowały w szpitalach z czasów komuny. W ich relacjach z pacjentem widoczny jest brak zrozumienia i empatii dla problemów z którymi przychodzi pacjent.  

3.     Skrócenie czasu oczekiwania na zabieg do maksymalnie 4 miesięcy.  

4.     Zwiększenie ilości lekarzy na SOR w godzinach najczęstszych wizyt. Zwłaszcza w odniesieniu do diagnostyki (np. badania laboratoryjne, USG i RTG). Docelowo wprowadzenie inteligentnego systemu organizacji przyjęć.   

5.     Stworzenie specjalnych pokoi dla osób, których przypadki zdrowotne są szczególne i w związku z tym wymagają odosobnienia od innych pacjentów.  

6.     Dostęp do darmowej wody pitnej w poczekalni.  

7.     Przeprowadzanie niezapowiedzianych wizyt na SOR przez pracowników ministerstwa zdrowia.


Rafał Jaworowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Rafał Jaworowski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook