Petycja w sprawie podjęcia prac legislacyjnych mających na celu poprawę organizacji Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych (dalej: SOR) oraz wydłużających się kolejek do planowanych zabiegów

1.     Wprowadzenie ankiet oceniających organizację i poziom jakości (np. punktacja) wykonanego zabiegu, organizacji przyjęcia pacjenta. Ankiety analizowane byłyby nie tylko przez dyrektora szpitala, ale również trafiałby do oceny Ministerstwa Zdrowia. Na podstawie danych, dyrektor szpitala musiałby w ciągu określonego czasu wprowadzić system naprawczy eliminujące błędy na które wskazują pacjenci. Docelowo system informatyczny.  

2.     Ze względu na panującą „znieczulicę” personelu pracującego w rejestracji oraz pielęgniarek przyjmujących chorego, postuluje się szkolenie ww. personelu w kontaktach z pacjentem.  Aktualnie część osób zachowują się, jakby pracowały w szpitalach z czasów komuny. W ich relacjach z pacjentem widoczny jest brak zrozumienia i empatii dla problemów z którymi przychodzi pacjent.  

3.     Skrócenie czasu oczekiwania na zabieg do maksymalnie 4 miesięcy.  

4.     Zwiększenie ilości lekarzy na SOR w godzinach najczęstszych wizyt. Zwłaszcza w odniesieniu do diagnostyki (np. badania laboratoryjne, USG i RTG). Docelowo wprowadzenie inteligentnego systemu organizacji przyjęć.   

5.     Stworzenie specjalnych pokoi dla osób, których przypadki zdrowotne są szczególne i w związku z tym wymagają odosobnienia od innych pacjentów.  

6.     Dostęp do darmowej wody pitnej w poczekalni.  

7.     Przeprowadzanie niezapowiedzianych wizyt na SOR przez pracowników ministerstwa zdrowia.


Rafał Jaworowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Rafał Jaworowski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook