Petycja w sprawie utworzenia w Płocku grzebowiska - cmentarza dla zwierząt towarzyszących

PETYCJA

W SPRAWIE UTWORZENIA W PŁOCKU GRZEBOWISKA - CMENTARZA 

DLA ZWIERZĄT  TOWARZYSZĄCYCH

Do:

Prezydenta Miasta Płocka  

My, mieszkańcy Płocka, zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o utworzenie na terenie naszego miasta grzebowiska - cmentarza dla zwierząt towarzyszących.  

Utrata własnego zwierzęcia to wyjątkowo bolesne doświadczenie. W takich sytuacjach każdy opiekun chciałby pogrzebać swoje zwierzę, które traktuje jak członka rodziny w godny, a przy tym zgodny z prawem, sposób.

Polskie przepisy nie pozwalają na pochówek we własnym ogródku czy na ogólnodostępnym terenie. Mimo to wiele osób, z szacunku dla swojego nieżyjącego towarzysza, decyduje się na złamanie prawa. Są i tacy, którzy przemierzają szmat drogi do miejsca, gdzie mogą legalnie pogrzebać swoje zwierzę lub poddać je kremacji. Trudno się temu dziwić. Więź między domowym zwierzakiem, a jego opiekunem bywa niezwykle silna. Dla osób samotnych to często jedyny towarzysz, dla dzieci – przyjaciel od urodzenia. Mieszkańcy Płocka powinni mieć możliwość rozstania się ze swoim zwierzęciem w dedykowanym do tego miejscu: na grzebowisku - cmentarzu dla zwierząt towarzyszących.

Cmentarze dla zwierząt nie są pomysłem nowym, również w naszym mieście – jednak mimo trwających od kilku lat starań o stworzenie takiego miejsca, do dziś to się nie udało. W Polsce powstało już kilkanaście grzebowisk, m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Toruniu, Bytomiu, Rybniku czy w Gorzowie Wielkopolskim.

Apelujemy o podjęcie działań w celu stworzenia na terenie Płocka cmentarza dla zwierząt towarzyszących.  


Marta Krasuska Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Marta Krasuska Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...