Petycja w sprawie zaniechania budowy odnogi linii tramwajowej na ulicy Św. Bonifacego

Grupa mieszkańców Nasze Podwórko przedkłada petycję za pośrednictwem radnego Miasta st. Warszawy Pawła Sawickiego do Prezydenta Warszawy w sprawie komunikacji na ulicy Św. Bonifacego. Budowa odnogi linii tramwajowej na ulicy Św. Bonifacego spowoduje brak możliwości wyjazdu z uliczek osiedlowych przyległych do ulicy Św. Bonifacego w lewą stronę. Prawoskręt spowoduje chaos na i tak ciągle zakorkowanej ulicy. Odcinek ten ma zaledwie dwa przystanki i nie rozwiązuje żadnych problemów komunikacyjnych.


Zgodnie z planami m. st. Warszawy na ulicy Św. Bonifacego od skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego w kierunku alei Gen. Sikorskiego ma powstać odnoga linii tramwajowej z pętlą przy kościele na ulicy Św. Bonifacego. W czasie konsultacji społecznych w lipcu/sierpniu 2018 roku mieszkańcy zgłaszali uwagi, w tym m.in. zapytania i wnioski o możliwość wyjazdu (przez torowisko) z uliczek osiedlowych w kierunku lewym. Opublikowana wizualizacja utworzenia linii tramwajowej na ulicy Św. Bonifacego nie przewiduje takich rozwiązań.


Rozwiązanie takie godzi w interesy mieszkańców poprzez zmuszenie ich do wyjazdu z przyległych uliczek osiedlowych tylko i wyłącznie w stronę prawą. Jeżeli zostanie przyjęte takie rozwiązanie - spowoduje to w konsekwencji wydłużenie drogi jazdy wokół całego Osiedla, co przy i tak ruchliwej ulicy Św. Bonifacego doprowadzi do prawdziwego zatoru komunikacyjnego, a także znacznego pogorszenia warunków ,,ekologicznych” na tym terenie w związku z kilkakrotnym zwiększeniem się emisji spalin i praktycznie całodobowej strefy smogu.


Projektodawca nie wziął pod uwagę, że przy uliczkach osiedlowych od strony ul. Św. Bonifacego znajdują się obiekty zdefiniowane jako szczególne użyteczności publicznej tj. przedszkola, przychodnia lekarska, punkt Ratownictwa Medycznego, Kościół, place zabaw. Ograniczenie możliwości skrętu w lewo czy to z ul. Św. Bonifacego, czy do ul. Św. Bonifacego utrudni również działania służbom ratowniczym. Należy również pamiętać, że w wielu przypadkach rodzice przywożą swoje pociechy samochodami, ponieważ dalej poruszają się do swoich miejsc pracy.


Należy również zwrócić uwagę, że ul. Św. Bonifacego jest i będzie bardzo długo tzw. ulicą tranzytową w kierunku Ursynowa, Służewca czy Ochoty lub Ursusa dla mieszkańców Czerniakowa, Augustówki, Starego Wilanowa ale też Powsina, Konstancina i osiedli wokół nich. Niestety projektant linii tramwajowej nie wziął tego faktu pod uwagę.


Wobec powyższego wnioskodawcy wyrażają przekonanie, że Prezydent Warszawy jako organ uprawniony do działania w imieniu mieszkańców winien w trybie niezwłocznym zaniechać budowy linii tramwajowej na ulicy Św. Bonifacego.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Paweł Sawicki do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...