Program Maluch+ 2020

Kraków dnia 23.03.2020r 

                                 Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski

Szanowny Panie Wojewodo

                    Większość z niepublicznych żłobków otrzymało dotację Maluch + Moduł 4 na 2020 Dotacja ta ma być realizowana w miesięcznych transzach po 135 zł na jedno dziecko w żłobku.

 W latach ubiegłych. pierwszą transzę dotacji za miesiące styczeń-czerwiec dostawały placówki dopiero w lipcu i zwracały Rodzicom. W pozostałych miesiącach dotacja była w formie co miesięcznego obniżenia czesnego.

Gdyby te pieniądze udało się przekazać placówką jak najszybciej, z możliwością wykorzystania ich w okresie zawieszenia działalności w związku z pandemią, to żłobki i kluby dziecięce mają dużą szansę maksymalnie obniżyć czesne Rodzicom i utrzymać tę samą ilość dzieci w placówce z przed zamknięcia i nie splajtować.

Rodzic na podstawie umowy z placówką ma określoną ilość pieniędzy do wykorzystania i oświadcza na piśmie jak ją chce wykorzystać

. Wszystko na to wskazuje, że pandemia będzie trwała ok trzech miesięcy /na to wskazują doniesienia z Chin i Korei Płd, oraz wypowiedzi specjalistów/

Te pieniądze są bardzo potrzebne tu i teraz, by po zwalczeniu koronowirusa wszystko wróciło do normy.                                                                                       


Ryszard i Renata Maliccy Niepubliczny Żłobek Pluszowy Miś Kraków    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Ryszard i Renata Maliccy Niepubliczny Żłobek Pluszowy Miś Kraków do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook