Protest przeciwko wycince drzew przy ul.Dobieżyńskiej w Buku IR-III.7820.9.2020.3

Szanowni Państwo,

W związku z planem rozbudowy drogi wojewódzkiej ulicy Dobieżyńskiej m.in. od Ronda do przejazdu kolejowego, mają zostać usunięte drzewa, zamieniając ulice Dobieżyńską w betonowo-asfaltową przestrzeń. Stąd prośba do Państwa o podpisanie protestu. Mam nadzieje, że wpólnie uda nam się zmienić plany inwestycyjne na takie które pozwolą zachować tak ubogi w naszej gminie drzewostan.

Z uwagi na prowadzone postępowanie (IR-III.7820.9.2020.3) w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla inwestycji pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 306 na odcinku od m. Buk do skrzyżowania z nowym przebiegiem S-5. Odcinek I od m.Buk do granicy gmin Buk i Stęszew”, po zapoznaniu się z Mapą do celów projektowych - rysunkiem „Rys.1.1.PZT_420x2100” z dnia 16.11.2019, nie zgadzamy się na wycinkę 38 drzew oraz krzewów w ciągu ulicy Dobieżyńskiej w Buku oznaczonych na mapie numerami od 191 do 233.

Dobieżyńska1.JPG
Zgodnie z ukazanym poniżej rysunkiem, drzewa mają być usunięte i zastąpione ścieżką rowerową z kostki betonowej. Zwracamy się z prośbą o niewyrażanie zgody na usunięcie drzew przy ulicy Dobieżyńskiej w Buku pod planowaną budowę ścieżki rowerowej. Nie jesteśmy przeciwni samej inwestycji, uważamy jednak, że powinna ona być zrealizowana przy maksymalnym zachowaniu drzewostanu. Nie zgadzamy się na wycinkę zdrowych drzew, a przez to na zamianę miasta w granitowo-betonowy teren, którego my, mieszkańcy, nie chcemy. Popieramy zmiany inwestycje, ale uważamy za bezcelowe i szkodliwe dla  miasta oraz mieszkańców wycinanie zieleni miejskiej.

W miastach potrzebne są drzewa a nie sadzonki. Prosimy również o rozwagę przy usuwaniu skupin krzew i drzew w planowanej inwestycji. Dojrzale, zdrowe drzewa są naszym bogactwem, które bardzo trudno odbudować, pomagają w walce z smogiem, pełnią role bio-filtrów oczyszczając powietrze z toksyn, a latem pomagają w walce z upałami, dając tak potrzebny cień. Drzewa są bardzo potrzebne również dla ptaków, pszczół oraz ubogacają ubogi w zieleń krajobraz. Drzewa utrzymują odpowiednią wilgotność powietrza i łagodzą nagłe zmiany temperatury co jest ważne dla wszystkich  którzy są świadomi skutków gwałtownych zmian klimatycznych. Pozostawienie drzew przy ulicy Dobieżyńskiej staje się potrzebne dla zdrowia i życia ludzkiego oraz komfortu codziennego funkcjonowania mieszkańców i przejezdnych miastem Buk.

 

Protest zostanie przekazany do wojewody wielkopolskiego , który jest osobą decyzyjną w tej sprawie, do dnia 22 września 2020 - czyli zgodnie z terminem umieszczonym w obwieszczeniu.

Wojciech Dudkiewicz

 drzewa_do_usunięcia_dobiezyńska.PNG
Mapa projektowa wraz z zaznaczonymi drzewami do wycinki:
https://www.poznan.uw.gov.pl/system/files/obwieszczenia/rys.1.1.pzt_420x2100.pdf
Obwieszczenie:
https://www.poznan.uw.gov.pl/obwieszczenia/obwieszczenie-wojewody-wielkopolskiego-z-dnia-27-sierpnia-2020-r-r-o-wszczeciu


Wojciech Dudkiewicz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Wojciech Dudkiewicz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook