REFUNDACJA SYSTEMU MONITOROWANIA GLIKEMII FGM- FreeStyle Libre DLA DOROSŁYCH DIABETYKÓW

Ministerstwo Zdrowia

Szanowny Pan Minister Maciej Miłkowski    

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o jak najszybsze i pozytywne procedowanie sprawy refundacji systemu monitorowania stężenia glukozy metodą skanowania FGM – FreeStyle Libre u pacjentów z cukrzycą typu 1 lub innymi typami cukrzycy wymagającymi co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny na dobę lub terapii cukrzycy za pomocą osobistej pompy insulinowej,  zgodnie z Kartą Świadczenia Opieki Zdrowotnej złożoną przez Prof. dr  hab. Krzysztofa Strojka, Konsultanta Krajowego  w Dziedzinie Diabetologii oraz Prof. Dorotę Zozulińską-Ziółkiewicz, Prezesa Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Możliwość stałej kontroli glikemii, jaką daje system FreeStyle Libre to kwestia naszego zdrowia, zapobiegania bardzo dramatycznym i bardzo kosztownym powikłaniom.

Każdego dnia, by kontrolować swój poziom glikemii, 8-12 razy (lub więcej) mierzymy poziom cukru za pomocą glukometru, a i tak często te punktowe pomiary nie pozwalają na właściwe wyrównanie glikemii.

Tylko ciągła kontrola umożliwia skuteczne wyrównanie cukrzycy. Zapobiega zarówno niebezpiecznej dla nas hipoglikemii jak i powikłaniom, które wynikają z wysokich poziomów cukru.

Dzięki FreeStyle Libre będziemy mogli  szybko reagować na niebezpieczne sytuacje, będziemy lepiej funkcjonować w aspekcie zawodowym i  społecznym. Cukrzyca nie będzie nas wykluczać, bo będziemy mieć ją pod  kontrolą.

Bardzo doceniamy wszelkie działania Pana Ministra, które zostały podjęte w ostatnich latach dla poprawy warunków leczenia diabetyków.

Gorąco prosimy i apelujemy  o wprowadzenie do refundacji FreeStyle Libre dla osób dorosłych leczonych insuliną.

Z poważaniem  i nadzieją na nowoczesne leczenie

Diabetycy 18+


FEDERACJA DIABETYKÓW biuro@diabetycy.eu    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam FEDERACJA DIABETYKÓW biuro@diabetycy.eu do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...