Popieram rodziców dzieci z niepełnosprawnością którzy chcą mieć prawo do pracy zarobkowej będąc jednocześnie na świadczeniu pielęgnacyjnym jako opiekun osoby niepełnosprawnej.

Komentarze

#1203

Nikt nie powinien musieć żyć za 1800zl! To uwłacza ludzkiej godności! Ponadto praca zdalna, czy na część etatu pomoże opiekunom pozostać na rynku pracy i mieć swoją odskocznie.

Agnieszka Przybycińska-Wieczorek (Szczecin , )

#1206

Podpisuje ponieważ chce mieć możliwość dodatkowego zarobku i opiekując się dzieckiem niepelnosprawnym. Wychowuje 3 dzieci sama w tym 2 jest niepelnosprawnych.

Kinga Haziak (Bielsko - Biała, )

#1208

Sama jestem mama dziecka niepełnosprawnego i obecnie przebywam na świadczeniu pielęgnacyjnym. Gdybym tylko mogła chętnie podjęłabym pracę na parę godz. dziennie aby godniej życ

Ania Hyżyk (Białystok, )

#1209

Jestem Mamą Kacperka 3 latka Zdiagnozowano autyzm dziecięcy, przyznano synkowi świadczenie pielęgnacyjne, ale nie możemy z niego korzystać, bo pracuje.

Joanna Kowal (Gdynia , )

#1210

Krystyna Białogrzywa

Krystyna Białogrzywa (Popowice19, )

#1213

Jestem matka pełnoletności mukolinka na świadczeniu pielęgnacyjny niestety to swiadczenie nie wystarcza na podstawowe środki nie mówiąc o lekach ,odzywkach jestem za tym aby móc podjąć pracę zarobkową bez utraty świadczenia

Joanna Bogalecka (Grudziądz , )

#1218

Uważam że należy umożliwić rodzicom dzieci niepełnosprawnych możliwość uczestnictwa w życiu społecznym poprzez możliwość świadczenia pracy jeśli jest ich taka wola z jednoczesnym utrzymaniem świadczeń pielęgnacyjnych.

Kamil Bondarczuk (Szczecin, )

#1232

Podpisuję ponieważ jestem mamą niepełnosprawnego dziecka. Uważam że kiedy moje dziecko jest w szkole mogła bym sobie dorobić do świadczenia. Pochopień Ludmiła

Ludmiła Pochopień (Czyżowice , )

#1233

Zgadzam się z tym

Agnieszka Wilkowska (Chojnice, )

#1234

Podpisuje ponieważ jestem rodzicem dziecka niepełnosprawnego.

Marta Radig (Dobre Miasto, )

#1235

Piszczałka

Aleksandra Piszczałka (Ruda Śląska , )

#1245

Mam św pielęgnacyjny, sprawuję opiekę nad córka. Są jednak chwile, ze mogłabym dorobić i nie kolidowałoby to z opieką

Katarzyna Potrykus (Wejherowo, )

#1246

Bo mam możliwość "dorobienia" w trakcie kiedy mój syn jest przedszkolu terapeutycznym, ale nie mogę bo zabiorą mi zasiłek! Kocham swój zawód i chce do niego wrócić, ale nie mogę na pełen etat ze względu na syna.

Magdalena Krajewska (Wyszków, )

#1251

Rowniez jestem mama dziecka niepełnosprawnego na świadczeniu pielęgnacyjnym.

Sonia Brandysiok (Gliwice, )

#1252

Podpisuje ponieważ, każdy ma prawo żyć godnie!

Anna Wieczorek (Kolonia Biskupska, )

#1256

Ponieważ chcę móc legalnie zarabiać pieniądze, które są niezbędne do życia!!!

Małgorzata Narodzonek (Małe Leźno, )

#1263

Jestem rodzicem niepelnosprawnego dziecka I nie chce być zamknięta w domu że względu na moje zdrowie psychiczne. A wiem że dam radę zaopiekować się synem I spełnić zawodowo.

Katarzyna Hetmańska (Kałuszyn, )

#1272

Jestem mamą dziecka z niepełnosprawnością. Pełną testową praca zarobkową jest nie Możliwa a świadczenie pielęgnacyjne za niskie. Jestem za połączeniem świadczenia pielęgnacyjnego z możliwością do robienia na etacie

Natalia Kuśmierek (Trząs, )

#1273

Sama jestem matka niepełnosprawnego dziecka i wiem, jak wiele kosztów niesie leczenie i rehabilitacja takiego dziecka, aby mogło funkcjonować normalnie. Chcę mieć wybór w kwestii pracy bez konieczności rezygnacji ze świadczenia. To bardzo ułatwiłoby życie każdemu z nas.

Agata Zając (Mielec, )

#1277

Walasek

Sylwia Walasek (Zabrze, )

#1278

Jestem rodzicem dziecka niepełnosprawnego

Ewa Przybylska (Maszewo , )

#1279

W chorobie dziecka koszty ponoszone sa tak duze ze kazdy, chocby chalpniczy sposob zarabiania dodatkowych pieniedzy jest istotny. Nie chce o nie prosic, chce je moc zarobic.

Zuzanna Hrapkowicz (Nidek, )

#1284

Podpisuję ponieważ mam niewidomą siostrę i wiem jak źle działa ten system...

Dominika Łagan (Wrocław, )

#1289

To nie tylko kwestia tu i teraz, która oczywiście jest rażąco niesprawiedliwa (1800 zł za całodobową opiekę nad osobą niepełnosprawną - na prawdę ktoś sądzi, że ta praca jest tyle warta?), ale również skandalicznie niska emerytura w przyszłości - taka nagroda od państwa za trud bardzo wymagającego rodzicielstwa.

Agnieszka Grzelczak (Potasze, )

#1292

Jestem samotną matką dwójki niepełnosprawnych dzieci. Świadczenie mam przyznane tylko na jedno dziecko. Kwota ta nie wystarcza na rehabilitację, specjalistyczne terapię, lekarzy itp.

Anna Rudnicka (Nowy Dwór Gdański , )

#1301

Podpisuje, ponieważ jestem rodzicem córki z niepełnosprawnością (pobieram świadczenie pielęgnacyjne) i chcę mieć możliwość podjęcia pracy zarobkowej.

Jagoda Przymuszała (Kwilcz, )

#1303

Jestem mamą dziecka z autyzmem 7 lat

Ilona Opala (Piotrkow Trybunalski , )

#1305

W rodzinie mamy cjore dzieci i ich rodzice są w takiej sytuacji.

Małgorzata Lewandowicz (Kąty Wrocławskie, )

#1310

Jestem rodzicem dziecka z niepełnosprawnością, pracuje na etacie ale gdybym mogła pracować i być na zasiłku albo inaczej moje dziecko mogłoby dostawać zasiłek, miałabym pieniądze na jego rehabilitacje.

Agnieszka Jaszcz (Kąty Wrocławskie, )

#1311

Mam dziecko z autyzmem

Katarzyna Antoszkiewicz (Warszawa, )

#1313

Mam niepełnosprawne dziecko.

Kinga Pach (Kraków, )

#1315

Chciałabym mieć możliwość dorobienia w weekendy do zasiłku na opiekę nad chora na mukowiscydozę córeczka , gdyż mój zasiłek nie wystarcza na godne przetrwanie na cały miesiąc.

Beata Kołodziejska (Elbląg, )

#1326

Każdy ma prawo do pracy zarobkowej nawet w takiej sytuacji.

Justyna Salachna (Węgierska Górka , )

#1329

Podpisuje ponieważ moja siostra ma córkę chora na mukowiscydozę. Olbrzymie koszty leczenia, mnóstwo wyrzeczeń wydatków i świadczenie w formie jałmużny bez możliwość godnego zarobkowania. Matki z dziećmi niepełnosprawnymi są mądre i zaradne będą wiedziały kiedy i jak pracować.. odbieranie im tego prawa to moim zdaniem okrucieństwo.

Gabriela Gadecka-Musialowska (Komorow-Gubin, )

#1334

Bo chcemy żyć

Anna Łuksza (Węgorzyno, )

#1335

Ponieważ mam syna chorego na mukowiscydozę i nie mogę podjąć dodatkowej pracy a koszty leczenia ciągle rosną i opiekuńcze nie wystarcza na podstawowe wydatki na leczenie syna i jak tu żyć

Agnieszka Bomba (Lipie 97, )

#1336

Uważam, że dotychczas panujące warunki w granicach Państwa Rzeczpospolitej Polskiej w 2020r. powinny o wiele bardziej sprzyjać rodzicom niepełnosprawnych dzieci w Ich wychowaniu. Sytuacja jest tragiczna i nie ma co się oszukiwać. Najczęściej brakuje pieniędzy w Ich życiu, nie wpominając już o godnych warunkach. O wiele gorsza jest sytuacja u rodziców samotnie wychowujących takie dzieci. Różnica jaka jest pomiędzy wychowaniem zdrowego dziecka, a niepełnosprawnego jest taka, że przy dziecku chorym potrzeba więcej opieki ze strony rodziców. A co jeśli rodzic sam wychowuje, nie jedno, a kilka dzieci i w tym również też jest dziecko niepełnosprawne?... Takich rodziców trzeba dzisiaj wspierać, należy Im się szacunek za to, że poświęcają się dla dobra dzieci, płacąc najczęściej swoim zdrowiem. Borykają się często z brakiem akceptacji w społeczenstwie, jak i z obojętnością urzędową ze strony Państwa Polskiego - a to już jest każdego dnia. Dlatego nie można o Nich zapominać. Poprawmy to aby żyło się Im troszke lepiej.

Piotr Fornal (Gliwice, )

#1342

Sama jestem poza pracą i tylko na świadczeniach. Jeśli syn umrze a może to się stać nagle taka osoba jak ja jest od razu bez świadczeń i bez znajomości rynku pracy wyeliminowana z tytulù braku doświadczenia

Dorota Bilska (Dobrzykowice, )

#1361

Wychowuje dziecko ze spektrum autyzmu ale chciałabym móc zapewnić mu lepsze życie. Przy naszych opłatach miesięcznych i cenach w sklepach nie jest to realne

Ilona Szot (Torzym, )

#1366

Jestem matką dziecka niepełnosprawnego

Dorota Czuryk (Dybawka, )

#1376

Życie w zamknięciu w domu z dzieckiem niepełnosprawnym to nie życie, to wegetacja. Jako opiekun tracimy swoje życie, własną wartość i kontakt ze społeczeństwem. Możliwość dorobienia przywróciła by chociaż namiastkę normalności. Podpisuje tę petycję z wielką nadzieją, że może rządzący podczas pandemii poczuli jak to jest być w izolacji i zrozumieją że my właśnie tak żyjemy wiele lat

Marta Pasternacka (Rumia, )

#1380

Uważam, ze opiekując sie córka wciaz moge byc aktywna zawodiwo w domu. Tłumaczyć, uczyć. Jestem anglistka. Praca jest potrzebna mohej psychice. Pozwala mi na zaoewnienie wyzszej enerytury, teraz hest ona znikoma. Nie wyklucza mnie z zycia społecznego.

Małgorzata Szmidt-Hosiawa (Sosnowiec , )

#1385

Moje dziecko jest niepełnosprawne od urodzenia. Leży, nie ma kontaktu z rzeczywistością. Kończy mi się urlop macierzyński i chciałabym móc zapewnić córce życie bez bólu. Świadczenie, w wysokości 1800 zł nie pozwoli na to. Może ledwo będziemy wiązać koniec z końcem. Chciałam wrócić do pracy, myślałam, że to świadczenie pielęgnacyjne umożliwi mi opłacenie np. kilku godzin w tygodniu z nianią lub fizjoterapeutami, dodatkowo, do tego co zarobię. Ale okazuje się, że to niemożliwe. Muszę zrezygnować z godnego życia mojej rodziny i mojej córki nawet jeśli nasza organizacja czasu pozwalałaby zająć się czymś zdalnie...kilka dni w miesiącu, parę godzin tygodniowo... Mogłabym zarabiać! Umożliwić normalny byt rodzinie i dziecku wykupić rehabilitację, sprzęty, specjalny materac, maści... zapewnić starszemu, zdrowemu synowi normalne dzieciństwo. Państwo powinno wspierać zaradnych rodziców, którzy mogą, którzy mają jeszcze siły. To jest z korzyścią dla całego społeczeństwa. Spychanie nas na margines powoduje tylko lawinę problemów i odbija się wyłącznie na najsłabszych.

Justyna Rakoczy (Legnica, )

#1387

Jestem Rodzice dziecka niepełnosprawnego i również widzę bezsens tego przepisu.

Marta Polkowska (Łuków , )

#1390

Świadczenie pielęgnacyjne jest bardzo niskie, a koszty rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego bardzo wysokie.

Anna Stefańska (Toruń, )

#1394

Mam dziecko niepełnosprawne i chciałabym podjąć pracę

Ewelina Rakowska (Złotów, )

#1397

Mam dziecko niepełnosprawne i chce pracować

Magdalena Borkowska (Glinianka, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...