Przywrócenie subwencji oświatowej dla uczniów w edukacji domowej

Komentarze

#601

Nie zgadzam się na brak subwencji dla dzieci

Patrycja Cedzidło (Oława, 2023-05-29)

#612

Nie zgadzam się na zmniejszenie subwencji na uczniów uczących się w edukacji domowej, w tym na uczniów Szkoły w Chmurze.
Szkoła ta daje ogromne wsparcie dzieciom i nam, rodzicom tych dzieci. Wkład ten znacznie przewyższa wielkość przyznanej obecnie kwoty subwencji i dyskryminuje te rodziny, które korzystają z ED. Mamy wolny wybór jeśli chodzi o szkołę dla naszych dzieci i takie postępowanie jest łamaniem tego prawa i niejako karaniem szkoły za to, że pomaga, wspiera i daje ogromne możliwości uczącym się w niej dzieciom.

Iwona Rogojsza (Szczekociny , 2023-05-29)

#617

Podpisuję, ponieważ jestem fanką sprawiedliwości. Tu widać DYSKRYMINACJĘ.
Zyj i daj żyć innym.

Aleksandra Majerczyk (Warszawa , 2023-05-29)

#619

Moje dziecko korzysta z nauki w domu.

Ewa Lurkiewicz (Turowo , 2023-05-29)

#621

Mój syn jest licealistą w edukacji domowej.
Razem z mężem jesteśmy przedsiębiorcami na podatku liniowym. Płacimy podatki i oczekujmy równej subwencja na każdego ucznia.
Oczekujemy od Państwa równego traktowania naszego syna, łącznie z dofinansowaniem jego edukacji.

Agnieszka Głuszczak (Białogard , 2023-05-29)

#625

Każdy powinien mieć wybór

Natalia Noworyta (Kwaczała, 2023-05-29)

#629

w pełni zgadzam się z informacjami zawartymi w petycji

Jagoda Hejnar (Krosno , 2023-05-29)

#631

Jestem przerażona, jak można tak dyskryminować dzieci w ED, do czego tu jeszcze zabrnie, kiedy edukacja każdego dziecka jest obowiązkowa i dla rodzica i dla państwa. Systemowe szkoły nie wywiązują się ze swojej misji i nikt nie reaguje na to, aby zbadać przyczynę ucieczki dzieci ze szkół systemowych, tylko uważa się, że najlepszą opcją będzie maksymalnie utrudnienie życie rodzinom w ED. Chcę wychowywać dziecko na wlasnych zasadach, chcę, aby uczyło się życia.i zdobywało widzę pożyteczną, potrzebną i w przyjazny sposób, a szkoły systemowe niestety nie są w stanie sprostać tej misji.

Agnieszka Ziemczonek (Duszniki Zdroj, 2023-05-29)

#632

Nie zgadzam się na dyskryminację dzieci realizujących obowiązek szkolny poza szkołą.
Edukacja domowa jest legalna i zgodna z polskim prawem. Państwo powinno dbać o przestrzeganie prawa i chronić swoich obywateli, a nie podejmować działania prowadzące do dyskryminacji i łamania praw zwłaszcza tych najmłodszych.

Łukasz Suszek (Kraków, 2023-05-29)

#636

Moje dziecko uczy się w takim trybie i nie uważam że jest to coś gorszego niż szkoła stacjonarna a wręcz przeciwnie.

Bogumiła Misterek (Bielsko-Biała , 2023-05-29)

#638

Uważam, że wszystkie dzieci powinny być równo traktowane

Anna Weseli-Sobierajska (Warszawa , 2023-05-29)

#640

Rodzice powinni móc decydować o edukacji swoich dzieci, a obcinanie finansowania to uniemożliwia

Seweryn Gruda (Koszalin, 2023-05-29)

#646

podpisuję się pod tą petycją rękami i nogami ponieważ zgadzam się z nią w 100%.

Agnieszka Kulawczuk (Zakręt, 2023-05-29)

#648

Podpisuję,ponieważ te pieniądze należą sie naszym dzieciom tak jak dzieciom w systemowej szkole.

Magdalena Butkiewicz (Słobity, 2023-05-29)

#649

Edukacja domowa jest bardzo potrzebna

Justyna Wielemborek (Warszawa, 2023-05-29)

#652

Podpisuję, ponieważ jestem mamą syna z zespołem Aspergera, który nie jest w stanie wykazać umiejętności intelektualnych w szkole stacjonarnej, a problemy społeczne w takiej szkole, gdzie jest ogrom uczniów, doprowadzał go do chronicznego przemęczenia, podkrążonych oczu, a przede wszystkim-myśli samobójczych.... Tymczasem z subwencji, które otrzymywała szkoła stacjonarna, syn miał zapewnione wyłącznie zajęcia socjoterapeutyczne i psychologa w razie potrzeby, czyli w rzeczywistości, dopiero gdy już nie wytrzymywał psychicznie i była wzywana policja do szkoły, bo pani psycholog nie miała możliwości, bo są dwie panie (jedna na cały etat, a druga na 1/4 etatu) na 700 dzieci w szkole i ona nie ma kiedy nim się zająć. 2 lata temu nie było w szkole żadnego psychologa. Jest też sala wyciszeń dla autystów w szkole, sfinansowana z subwencji, ale moi autystyczni synowie nie mogli z niej skorzystać, bo albo śpi tam dziecko, albo są tam prowadzone zajęcia.... Tymczasem, w ramach ED w Szkole w Chmurze, z subwencji ma syn opłacanego psychoterapeutę, który podniósł jego samoocenę i wiarę w siebie, ma opłacone indywidualne korepetycje z języków obcych, co podniosło jego kompetencje i również właśnie samoocenę i wiarę w siebie. Dodatkowo Szkoła w Chmurze zapewnią indywidualnego Opiekuna Edukacyjnego, psychologa oraz szereg warsztatów kształtujących umiejętności miękkie i zajęć konsultacyjnych. Syn, tak jak w trakcie nauki w szkole stacjonarnej z dobrego ucznia nagle w siódmej klasie ledwo zdał do ósmej klasy, nie wychodził z domu, zamykał się w pokoju, często walczył z myślami samobójczymi, a teraz, w trakcie nauki w Szkole w Chmurze - chętnie wychodzi na dwór, do kolegów, ma przyjaciela, realizuje swoje pomysły, projekty, w trakcie negatywnej oceny przez kogoś nie przejmuje się tym, znając swoją wartość, uczy się polemizować słownie. Brakuje mu jeszcze możliwości zajęć w warsztatach podwyższających kompetencje w tworzeniu projektów, które tak chętnie tworzy.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego w tej sytuacji Szkoła w Chmurze ma obcięte subwencje.... Przecież to tutaj te dzieci mają zapewnioną pomóc. Dlaczego Państwo ogranicza środki finansowe, które naprawdę, realnie są przeznaczane na potrzeby dzieci niepełnosprawnych? NIE ZGADZAM SIĘ NA TO!!!

Żaneta Niemczyk (Głogów , 2023-05-29)

#654

W pełni zgadzam się z tym co jest zawarte w petycji.

Katarzyna Kruczala (Targanice , 2023-05-29)

#657

...zależy mi na dostępie do różnorodnych form edukacji, dostosowanych do rozmaitych potrzeb, bez umniejszania którejkolwiek form. Ograniczenie subwencji utrudnia funkcjonowanie wybranych form i czyni je nierównorzędnymi.

Anna Flisikowska (Kościerzyna, 2023-05-29)

#665

Nie wiem co dzieje się z pieniędzmi nie wypłacanymi na moje dzieci

Mariola Gołaś (Warszawa, 2023-05-29)

#669

Moja córka uczy się w Szkole w Chmurze.

Marek Regec (Łęczna, 2023-05-29)

#670

Mam dwóch synów w edukacji domowej i czuje ogrom niesprawiedliwości w związku z tak ogromnym i nagłym obcięciem pieniędzy na wykształcenie młodych ludzi. Widzę jako matka ogromna potrzebę takiej formy nauki u swoich dzieci. Każde dziecko jak i rodzic powinno mieć wybór i nie być za niego karane! A tak właśnie czuja się rodziny w ED. Szczególnie widząc przepychanki polityczne. Nie ma w nich miejsca na potrzeby realne dzieciaków.

Sylwia Sochacka (Wrocław, 2023-05-29)

#673

Jest to prawo każdego obywatela z zachowaniem braku dyskryminacji.

Mariusz Mitoraj (Kraków, 2023-05-29)

#675

Czarnek doprowadził edukację do absurdu. Nie godzę się , aby moje dziecko uczestniczyło w tej edukacyjnej szopce. NIE dla czarnka, NIE dla pis w szkolnictwie. Nie każdy musi być tak prostacki jak oni.

Marta Frączak-Spychalska (Szczecin , 2023-05-29)

#679

Podpisuję, ponieważ zgadzam się z powyższą petycją. Od września moja córka przechodzi na edukację domową. Chcemy mieć wybór i chcemy być równo traktowani.

Karina Kosior (Zielonka, 2023-05-29)

#680

Jestem rodzicem dziecka, które uczy się w edukacji domowej. Mój syn przetrwał w tradycyjnej szkole 2,5 roku. Nie bez kozery piszę, że przetrwał, ponieważ akurat w jego szkole merytoryczny i opiekuńczy wkład ciała pedagogicznego pozostawiał wiele do życzenia, a dzieci o wysokiej wrażliwości pozostawiał samym sobie. Tym samym była to szkoła przetrwania a nie miejsce rozwoju. Uważam, że cała sfera opieki merytorycznej, opiekuńczej, infrastruktralnej, organizacyjnej w edukacji domowej jest w naszym przypadku dużo cenniejsza niż oferowane warunki w dotychczasowej szkole tradycyjnej. Nie ujmując wielu wzorowym placówkom tradycyjnym, nie mogę się zgodzić na wycenianie edukacji domowej w tak niesprawiedliwy sposób i dążenie tą metodą do ograniczania tej jakże potrzebnej sfery polskiego systemu szkolnictwa.

Anna Nowak (Zielona Góra , 2023-05-29)

#683

Jest to bardzo potrzebna forma nauczania dzieci w obecnej sytuacji polityczno-
społecznej Polski

Grażyna Falkowska (Toruń, 2023-05-29)

#684

Jestem pracownikiem szkoły, zależy mi na godziwym wynagrodzeniu, pracuję w edukacji 13 lat, jest to ciężka i wymagająca praca ale bardzo potrzebna i satysfakcjonująca.
Kocham swoją pracę, wiem ile osób jest w nią zaangażowanych.

Marta Mikosz (Kraków, 2023-05-29)

#687

Podpisuję,ponieważ mój syn jest uczniem szkoły domowej i uważam że ja jako podatnik i rodzic mam prawo na to żeby moje dziecko sie uczyło tak i każde dziecko w innej szkole bezpłatnie.

Oksana Bronishevska (Dąbrowa Górnicza , 2023-05-29)

#693

Podpisuję,ponieważ moje dziecko także uczy się w domu i niczym nie różni się od dzieci uczących się w szkole,więc dlaczego ma być dyskryminowane. Subwencja dla wszystkich dzieci powinna być taka sama

Iwona Marcol (Jastrzębie -Zdrój , 2023-05-29)

#695

Jestem za przywróceniem subwencji oświatowej dla uczniów w edukacji domowej

Katarzyna Cz (Płociczno-Tartak , 2023-05-29)

#698

Uważam, że ograniczenia budżetowe mogą wpływać na kształcenie dzieci w edukacji domowej. Dzieci te nie powinny być dyskryminowane na tle rówieśników uczących się w szkołach tradycyjnych.

Damian Uchman (Mińsk Mazowiecki, 2023-05-29)

#699

Ponieważ, każde dziecko ma prawo do swojej przestrzeni życiowej, szkoła stacjonarna nie daje poczucia bezpieczeństwa i akceptacji, dzięki edukacji domowej zarówno łatwiej rodzicom jak i dzieciom zbliżyć się do siebie a edukacja płynie we własnym tempie.

Bernadeta Parzyszek (Niepołomice , 2023-05-29)

#702

Podpisuję ponieważ odkąd dzieci uczą się w ramach ED nasze życie jako wielodzietnej rodziny nareszcie się uspokoiło a dzieci są bardzo zadowolone.

Anna Janeczek (Michałów Reginów , 2023-05-29)

#703

Ponieważ,w skrócie , szkoła w chmurze jest jedynym ratunkiem dla dużej ilości dzieci.

Wioleta Plebańczyk (Złotoryja , 2023-05-29)

#708

Ponieważ czuje się oszukana . Dlaczego moje dziecko ma mieć przyznane mniej pieniędzy? Jest takim samym obywatelem jak inne dzieci , które mają pełną subwencje .

Ewelina Starczewska (Wrocław , 2023-05-29)

#709

W całości zgadzam się z argumentami petycji i uważam, że subwencja powinna być taka sama dla uczniów w edukacji domowej.

Beata Mąka (Częstochowa, 2023-05-29)

#711

W 100% zgadzam się z treścią petycji Pani Anna Twardowska

Agnieszka Szychowska (Nowosielce, 2023-05-29)

#713

Podpisuję, bo uważam, że jest to bardzo potrzebne, by szkoły typu Szkoła w Chmurze mogły dalej się rozwijać, by dzieci potrzebujące edukacji domowej, nie miały ograniczenia finansami w dostępie do wspaniałych materiałów oferowanych przez tę szkołę.

Michał Ostrowski (Szałe, 2023-05-29)

#720

Nie zgadzam się z dyskryminacją uczniów w ED.

Alicja Wachowicz (Warszawa, 2023-05-29)

#724

Jestem rodzicem dziecka w edukacji domowej i nie zgadzam się z decyzją obniżająca subwencje oświatową dla dzieci uczących się w edukacji domowej

Katarzyna Głośniak (Góra Kalwaria , 2023-05-29)

#726

Każde dziecko powinno być traktowane jednakowo. bez względu na to, czy uczy się w szkole systemowej czy w ramach edukacji domowej

Agata Wlodarczyk (nowa sucha , 2023-05-29)

#727

Uważam, że jest to dyskryminacja i niesprawiedliwość w stosunku do dzieci w ED, które tak samo pracują, uczą się jak dzieci z systemówki.

Monika Torwert (Lublin , 2023-05-29)

#729

Edukacja domowa dla wielu uczniów jest jedyną możliwością kontynuowania nauki w warunkach nie zagrażających ich zdrowiu i życiu. Powinnna być na równi traktowana z nauką w szkole stacjonarnej.

Ewelina Małyszka (Wrocław, 2023-05-29)

#734

Podpisuję się pod petycją ponieważ zgadzam się z jej uzasadnieniem.

Obcięcie subwencji uderza w dzieci w edukacji domowej.

Tomasz Sochacki (Wrocław, 2023-05-29)

#737

Moje dziecko realizuje obowiązek szkolny poza szkołą i od momentu zmniejszenia subwencji rozporządzeniem ministra Czarnka jest dyskryminowane.

Anna Gliszczyńska (Szczecinek , 2023-05-29)

#738

Moi dwaj synowie uczą się w systemie edukacji domowej i nie są gorsze od dzieci uczących się w szkole tradycyjnej! Zmienszajac subwencję państwo odbiera im możliwość równego poziomu kształcenia - szkoła do której uczęszczją ma mniej pieniędzy na organizację dodatkowych zajęć wspierających, dodatkowych materiałów i rozwój platformy.

Agnieszka Blicharz (Tarnobrzeg , 2023-05-29)

#740

Moje dziecko nie ma leków depresyjnych, ucząc się ED.

Mariola Garduła (Przecławice, 2023-05-29)

#744

Jestem przeciwna tej ustawie

Sylwia Nowak (Hajnowka, 2023-05-29)

#746

Moje dziecko realizuje obecnie naukę domową. Więcej wsparcia od nauczycieli otrzymuje w tym systemie niż podczas nauki stacjonarnej. Nie rozumiem dlaczego subwencje na takie dzieci są ucinane. Należy to natychmiast zmienić.

Ewa Giedrys (Biskupiec, 2023-05-29)

#748

Nie zgadzam się z dyskryminacja dzieci w ED

Magdalena Kolanko (Świerzowa Polska , 2023-05-29)

#752

Uważam, że dzieci uczące się w edukacji domowej maja takie same prawa jak dzieci uczęszczające do szkół stacjonarnie i wsparcie ich nie powinno być różnicowane ani ograniczane.

Sylwia Lewandowska (Gdynia, 2023-05-29)

#755

Niesprawiedliwe jest nierówne traktowanie uczniów w edukacji domowej. A obecne regulacje mają znamiona walki z prawem do decydowania o edukacji własnych dzieci.

Magdalena Markulak (Włóki, 2023-05-29)

#757

Moja córka dzięki edukacji domowej pomimo problemów zdrowotnych może aktywnie i w przyjaznej atmosferze uczestniczyć w edukacji. Płace podatki i oczekuję, ze moje dzieci bez względu na sposób kształcenia będą równo traktowane, co gwarantuje Konstytucja.

Agnieszka Klamczyńska (Grudziadz, 2023-05-29)

#762

Każde dziecko jak i jego rodzic mają decydować jaką naukę podejmą

Olha Oksom (Wilkowice, 2023-05-29)

#766

Dzieci z edukacji domowej mają mieć równe szanse, ed jest niezbędna w przestrzeni publicznej

Marzena Kasendra-Filipiak (Plewiska , 2023-05-29)

#772

Chce by moje dziecko miało wybór z kim chce się uczyć i w jaki sposób.

Agata Agatka (Białystok , 2023-05-29)

#773

moje dziecko na edukacji domowej zostało przez Państwo Polskie potraktowane gorzej niż pozostałe dzieci w Polsce a podatki my rodzice płacimy takie same jak wszyscy w tym kraju więc gdzie jest prawo i sprawiedliwość ???????

Monika Ciesielska (Kutno, 2023-05-29)

#779

Sprzeciwiam się dyskryminowaniu rodzin wybierających edukację domową.

Joanna Bariteau (Łódź , 2023-05-29)

#780

Jestem matką dziecka w edukacji domowej i uważam, że zmniejszenie subwencji oświatowej narusza nasze prawa.

Beata Zielska (Cegielnia, 2023-05-29)

#782

Popieram

Małgorzata Parys (Lubin, 2023-05-29)

#783

jestem rodzicem 3 dzieci w ed , płacę podatki i uważam że środki na ich edukację powinny być równe środkom na edukację stacjonarną

Anna Kobzan (Łodygowice, 2023-05-29)

#784

Jestem rodzicem dziecka w ED i nie akceptuję defaworyzacji dzieci uczących się w tej formie. Mają one równe prawa jak i inne.

Aldona Mil (Katowice, 2023-05-29)

#785

Szkoła inwestuje w rozwój uczniów, bogate materiały dla uczniów

Anita Nicpoń (Bielsko-Biała, 2023-05-29)

#795

Moje dziecko jest na edukacji domowej i zgadzam się z wyżej napisaną petycją .

Sabina Okrój (Kębłowo, 2023-05-29)

#798

Spełnianie przez dzieci obowiązku szkolnego w domu stanowi również obiążenie finansowe jak w budynku szkoły.

Izabela Łuczyńska (Żyrardów , 2023-05-29)Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...