Stanowisko Polskich Hotelarzy

Szanowni Państwo,

zachęcamy do podpisania poniższego stanowiska.

pozdrawiamy

Biuro IGHP         

 

IGHP_logo_PL1.JPG 

 

W imieniu firm zrzeszonych w IGHP oraz sygnatariuszy reprezentujących podmioty działające i współpracujące z polskim rynkiem hotelarskim, mając na uwadze  pojawiające się coraz częściej informacje o możliwych ograniczeniach związanych z SARS-CoV-2, pragniemy raz jeszcze zaapelować o ciągłość i przewidywalność prowadzenia naszych działalności w okresie jesienno-zimowym. Chcemy z całą mocą podkreślić, iż od tego właśnie zależeć będzie przetrwanie branży, która w wyniku pandemii poniosła od marca 2020 roku ogromne straty i która w przeciwieńtwie do większości gałęzi gospodarki dopiero podczas tegorocznych wakacji  uzyskała możliwość nieco bardziej swobodnej (choć cały czas podlegającej ograniczeniom) działalności.

Mamy świadomośc, że w najbliższych miesiącach sytuacja epidemiczna może ulec pogorszeniu i że w związku z tym Rząd musi brać pod uwagę różne scenariusze. Zakładamy jednak, że - zgodnie z deklaracjami publicznymi poczynionymi przez Ministra Adama Niedzielskiegow dniu 2 września 2021 r. oraz podążając kierunkiem obranym przez zdecydowaną większość krajów Unii Europejskiej - nie będzie ograniczeń dla osób zaszczepionych. Apelujemy zatem o potwierdzenie ram prawnych, w jakich w tym kontekście  działać będą hotele. 

Równocześnie deklarujemy bezpieczną obsługę w obiektach hotelowych także gości niezaszczepionych oraz zobowiązujemy się do podejmowania działań na rzecz populayzacji szczepień przeciwko SARS-CoV-2 wśród pracowników hoteli.

Zgodnie z naszym apelem z 27 lipca 2021 r. - ponawiamy chęć współpracy z Ministerstwem Zdrowia w celu wypracowania takich norm i standardów, by każdy gość mógł korzystać z usług hoteli w Polsce.

Warszawa, 8 września 2021 r.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Anna Kołtan do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...