Wniosek o zmianę granicy obwodu szkoły podstawowej dla ulicy Guderskiego 16-49 ( Osiedle Audiopolis , Osiedle Miłe oraz Przystań) w Gdańsku

Szanowni Państwo,

Działając w imieniu swoim oraz innych rodziców z ulicy Guderskiego w Gdańsku, proszę o zmianę w granicach obwodów szkół podstawowych w Gdańsku w latach 2022/2023 oraz na lata kolejne. Proszę, aby osiedla Audiopolis, Osiedle Miłe, Osiedle Przystań  – ul. Guderskiego 16-49 zostały włączone w obwód Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 6 w Gdańsku przy ulicy Lawendowe Wzgórze 5. Bardzo proszę, aby poddać wniosek pod głosowanie na stosownej Sesji Rady Miasta, podczas której uchwalane będą granice obwodów szkół podstawowych.

Według informacji zasięgniętych telefonicznie oraz informacji i dokumentów zamieszczonych w źródłach internetowych : Obwody szkół ustalane są w drodze uzgodnień pomiędzy dyrektorami sąsiadujących ze sobą szkół oraz brane są pod uwagę między innymi następujące kryteria – bezpieczeństwo i odległość dziecka z domu do szkoły.

Nasze bloki znajdują się w odległości około 900 metrów od budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 w Gdańsku. Wystarczy przejść około 10 minut infrastrukturą nad zbiornikiem retencyjnym „Świętokrzyska I”. Infrastruktura nad zbiornikiem jest nowa, oświetlona,  dostosowana do pieszych spacerów, jazdy rowerem, hulajnogą – w pełni bezpieczna dla dzieci.  Obecna rejonizacja ustala nasz obwód Przy Szkole Podstawowej w Kowalach przy ulicy Apollina 7. Jest to droga ponad 2 km, czas podróży wynosi 30 minut i prowadzi przez ruchliwą ulicę Staropolską. Taka odległość oraz lokalizacja zmuszają rodziców do korzystania z komunikacji samochodowej zwiększającej tzw. korki w południowych dzielnicach miasta Gdańska.

Nasze osiedla znajdują się w dzielnicy Ujeścisko- Łostowice , obwód szkoły już w Kowalach. Droga samochodem do ZSP nr 6 w Gdańsku jest dłuższa, jednak miasto Gdańsk oficjalnie przekazało mieszkańcom, że rozpoczyna przygotowania do budowy pełnego przebiegu ul. Turzycowej, która połączy ul. Czermińskiego z Jabłoniową i Leszczynową , co pozwoli mieszkańcom południa ominąć ulicę Przywidzką i znacznie skróci trasę do w/w placówki. Niemniej jednak znacząca część rodziców działając w zgodzie z ekologią, o którą miasto stara się dbać korzysta z komunikacji pieszej wokół zbiornika „ Świętokrzyska I”.

Spoglądając  w przyszłość przydzielenie naszych osiedli do obwodu ZSP nr 6 w Gdańsku pozwoli dzieciom na samodzielne pokonywanie drogi do szkoły w bezpiecznych warunkach, a dodatkowo w zgodzie z ekologią. Obecna rejonizacja nie pozwala mieszkańcom zainteresowanych osiedli na korzystanie z infrastruktury nad zbiornikiem „ Świętokrzyska I” podczas drogi do szkoły. 

Część z nas ma już okazję współpracować z ZSP nr 6 w Gdańsku z uwagi na uczęszczanie naszych dzieci do Przedszkola nr 6 przy ul. Dullin’a, a obecnie do oddziału zerówkowego w Szkole Podstawowej nr 6. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu nauczania oraz współpracy ze szkołą. Placówka stara się często organizować akcje charytatywne, w które włączane są nasze dzieci, umożliwia organizowanie zajęć 

pozalekcyjnych dzięki, którym uczniowie mogą uczestniczyć w nich bezpośrednio po zajęciach. Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.  

Z poszanowaniem Mieszkańcy Osiedla Miłego, Audiopolis oraz Przystań.

Oto dystans w linii prostej, dzielący nasze osiedla od szkoły.
Screenshot_2022-01-23_at_15.58_.11_.png

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Beata Ciombor do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...