Basen Kostuchna - petycja przeciw likwidacji basenu! Ratujmy tradycję, nie zabierajmy dzieciom możliwości rozwijania się i spełniania swoich sportowych marzeń!

Szanowny Panie Prezydencie Krupa,

W Katowickiej dzielnicy Kostuchna od wielu wielu lat funkcjonuje basen, który najprawdopodobniej będzie zamknięty z końcem grudnia 2019.

Na ww. basenie zajęcia prowadzą dwie szkoły pływackie;
Plusk (ok. 400 dzieci), UKS Wodnik 29 (również ok. 400 dzieci), a także liczne szkoły podstawowe prowadzą na basenie zajęcia w ramach zajęć wychowania fizycznego co daje łącznie ponad 1000 dzieci, które z dnia na dzień stracą możliwość treningu, rozwijania swoich umiejętności, a co za tym idzie reprezentowania Katowic w ogólnopolskich zawodach.

Tak być nie może!

Chociaż Miasto Katowice nie jest właścicielem ww. obiektu to myślę, że ponad tysiąc młodych osób rozwijających swoją pływacką pasję powinno mieć prawo domagania się od miasta pomocy w tej kwestii, tym bardziej, że nowe baseny nadal są w budowie, a nawet po oddaniu basenów do użytku będzie niezmiernie trudno pogodzić potrzeby zwykłych mieszkańców z potrzebami szkół pływackich.
Podsumowując basen przy ulicy Boya Żeleńskiego 100 w Katowicach jest po prostu niezbędny i nie może zniknąć ze sportowej mapy Katowic.

Prosimy o wszczęcie mediacji z właścicielem obiektu aby przedłużył możliwość korzystania z basenu na dotychczasowych warunkach.

Prosimy aby Miasto Katowice zrobiło wszystko co w jego mocy aby uratować basen w dzielnicy Kostuchna dla dobra ponad 1000 młodych pływaków!

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Michał Skudlik do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook