Domagamy się zwiększenia dziennej liczby pociągów w relacji Terespol/Biała Podlaska - Warszawa i z powrotem

W ostatnich latach, dzięki wyremontowaniu linii kolejowej Terespol - Warszawa Zachodnia i poprawieniu czasu przejazdu pociągów do/z Warszawy znacząco wzrosła liczba pasażerów. Pracownicy, studenci i obywatele załatwiający swoje sprawy w stolicy wolą wygodne podróże koleją niż znacznie dłuższy i niekomfortowy przejazd busem.

Od kilku lat PKP Intercity uruchamia maksymalnie 4 pary pociągów dziennie na linii kolejowej Terespol/Biała Podlaska - Warszawa i z powrotem. Jednak w związku z dużą liczbą podróżnych pociągi są przepełnione, pasażerowie muszą stać na korytarzach wagonów, a nawet w toaletach. Nie tak powinno się traktować klientów w XXI wieku. Największe problemy są podczas weekendowych i świątecznych przejazdów, gdzie wiele osób rezygnuje z przejazdu pociągiem z uwagi na brak wolnych miejsc.

Możliwości linii kolejowej z Warszawy do Terespola oraz zapotrzebowanie pasażerów na komfortowe podróże dostrzegł w ostatnim czasie Urząd Transportu Kolejowego, który wydał zezwolenie na uruchomienie pociągów przez prywatnego przewoźnika z Czech, jednak nie obejmuje ono postojów w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim.

Nie zgadzamy się na takie wykluczenie komunikacyjne!

Domagamy się zwiększenia liczby pociągów do stolicy bez względu na to, kto będzie realizował połączenia, czy będzie to PKP Intercity, czy jakiś inny przewoźnik. Mieszkańcy Południowego Podlasia zasługują na komfortowe podróże do/z Warszawy!


Damian, Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Damian, Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook