Protest przeciwko traktowaniu pasażerów linii kolejowej Łódź-Wawa


Gość

#51

2014-07-30 04:48

Tak w ogole panie robiace za informacje i chodzace po peronie rowniez nie do konca sa zorientowane jesli chodzi o rozklad

Gość

#52

2014-07-30 08:20

Wczoraj np.pociąg KM 12.25 ze Skierniewic miał 20 min. opóźnienia na starcie,więc pytam kierownika czy teraz to już pojedziemy normalnie.Będziemy się starali-odpowiedź.Pociąg ruszył dziarsko ale tylko do Radziwiłłowa i postój 30 min.Mówię że gdybym miał informację o postoju to bym jechał samochodem (mimo biletu kwartalnego),bo przecież do pracy,ale kierownik też nie wiedział.Bardzo dużo postojów jest przez odcinek jednotorowy (chyba już ok.pół roku) Radziwiłłów-Żyrardów.Może tam trzeba coś zrobić?
urban

#53 idzmy do Strasburga

2014-07-30 08:34

ludzie napiszmy protest zbiorowy do Strasburga. Wszyscy co mają bilety miesięczne może by dostali jakieś odszkodowania. Chyba to nie jest problem stworzyć takie pismo?? jakby PLK zapłaciło trochę odszkodowań to by może zaczęli myśleć...
urban

#54 Re:

2014-07-30 08:35

#49: -

kim jesteś że podejmiesz działanie w tej sprawie?? Warto by sie przedstawić...

Tomasz Miodek
Autor petycji

#55 Re: Re:

2014-07-30 09:54

#54: urban - Re:

Porównaj datę komentarza z datami przy podpisach. A potem wspomóż się wujkiem Google.

Pewności oczywiście nie mam. Ale pasuje, bo w niedzielę wysyłałem nasz list do parlamentarzystów z naszych okręgów wyborczych.

MR

#56

2014-07-30 12:36

Panie Tomaszu może należałoby użyć określenia tego traktowania.
Protest przeciwko złym/haniebnym/skandalicznym.... traktowaniu pasażerów linii kolejowej Łódź - Warszawa.
Banacha

#58 Re: Jeden adres dla reklamacji

2014-07-30 13:18

#57: GP - Jeden adres dla reklamacji

To co, wysyłamy tam wszyscy petycję;-)

urban

#60 Re: Re: Jeden adres dla reklamacji

2014-07-30 14:01

#58: Banacha - Re: Jeden adres dla reklamacji

Ja już wysłałem petycję o proporcjonalny zwrot kosztów biletu bo nie mam zamiaru więcej jeździć koleją...


Gość

#61

2014-07-31 18:37

w 100 procentach trafna
Łysy

#62 Strajk

2014-07-31 22:11

A ja myślę, że jeśli kolejarze mogą strajkować o bezpłatne przejazdy (dla siebie i rodzin), to dlaczego my pasażerowie też nie możemy zablokować torów i zastrajkować. O godne traktowanie pasażerów. Wsiądźmy do pociągu do Warszawy, zatrzymajmy go i poczekajmy na pana prezesa PLK. Stanie cała CMK i inne do Wawy. Już nie policzę ile razy musiałem jechać autem do stolicy mając miesięczny bilet w plecaku. Ile osób się spóźniło do pracy. Ile osób robiło pikne oczy do szefostwa mówiąc "przepraszam, ale to nie ode mnie zależy" Niech wreszcie ktoś za to beknie i odpowie. Gdzie jest Minister i inni... Czy my zwykli ludzie już nic nie znaczymy? Zróbmy coś!!! Czy jak zwykle mamy pozwalać na kopanie nas w d...? Nawet na stacjach nie mówią słowa PRZEPRASZAMY za opóźnienie. Tylko, że może ulec zmianie. OBUDŹMY SIĘ!!! WYJDŹMY NA TORY. TO ONI ZA BIURKAMI MAJĄ Z NAS KASĘ. I NA DODATEK ŚMIEJĄ SIĘ Z NAS PRZYTULAJĄC ŁADNĄ KASĘ!
Tomasz Miodek
Autor petycji

#65 Re: Komunikacja zastępcza pomiędzy Skierniewicami a Mokrą

2014-08-01 06:56

#64: GP - Komunikacja zastępcza pomiędzy Skierniewicami a Mokrą

A już bardziej tej informacji nie mogli schować?

Powiem szczerze, wczoraj w kasie usłyszałem, że ponoć będzie jeździł autobus. Nie sądziłem jednak, że o porze, o której miałem szansę umieścić komentarz ktoś jeszcze tą informację przeczyta. Chyba się pomyliłem.

Rano faktycznie autobus był na Mokrej, więc można spokojnie dojeżdżać.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#66 Aktualności

2014-08-01 07:01

Wysłałem "dedykowaną" skargę do UOKiK i RPO. Postaram się ją wkrótce umieścić z zachętą, żeby także inni wysyłali.
Z uwagi na tą wiadomość:
http://inforail.pl/text.php?id=65854&from=main
następną skargę piszę do NIK. Skoro już kontrolują, to niech zwrócą specjalną uwagę na naszą linię. Przy okazji poruszę temat składów, które miały być kupione do obsługi trasy Łódź-Warszawa.

Gość

#67 koleje mazowiecki

2014-08-01 07:06

w 100 % popieram petycję dodając jednocześnie że problem dotyczy również połączeń kolejami mazowieckim. Pociągi kolei mazowieckich ze stacji Sucha Żyrardowska do Warszawy powinny jechać 1 h natomiast w chwili obecne jch średni czas to 2- 3godziny.
postoje na stacja i przed nimi w upałach 30 stopniowych nie klimatyzowanymi pociągami to istne traktowanie pasażera jak "bydła" do tego brak jakiejkolwiek informacji i wymyślanie coroz to nowych powodów wydłuzonego czasu jazdy pociągiem i postoju to istny kabaret.
Tomasz Miodek
Autor petycji

#68 Da się

2014-08-01 07:06


Gość

#69

2014-08-01 07:23

Fajnie, że w końcu od dzisiaj jeżdżą autobusy do Mokrej. Tylko dlaczego nic o tym nie wiedziałem (i pewnie nie tylko ja). Czy nie można było poinformować o tym wczoraj w pociągu powrotnym z Warszawy. I rzeczywiście jak to ktoś wcześniej zauważył - bardziej tej informacji "schować" nie mogli.
Tomasz Miodek
Autor petycji

#70 Re: koleje mazowiecki

2014-08-01 08:01

#67: - koleje mazowiecki

List otwarty jak najbardziej odnosi się także do Kolei Mazowieckich. W drugim akapicie jest to wyraźnie napisane, tyle że nie w trzecim, a w czwartym zdaniu :-) Również na liście odbiorców KM jak najbardziej się znajduje.

lodzwawa.pl

#71 Re: Polska właśnie

2014-08-01 11:17

#22: Stańczyk - Polska właśnie

Dałoby się uzyskać skan tych odpowiedzi, zwłaszcza UOKiK, na lodz.wawa.pkp@gmail.com?


Gość

#72

2014-08-01 13:20

przez wiele lat użerałem się z KM pisząc do nich reklamacje, a odpowiedź wiecznie ta sama, po co wywieszać rozkład jazdy? chyba tylko po to żeby był
Tomasz Miodek
Autor petycji

#73 Media

2014-08-01 17:52

Artykuły pojawiły się w Dzienniku Łódzkim (30 lipca, felieton Jerzego Witaszczyka), Głosie Żyradowskim (31 lipca, artykuł, fragmenty zacytowane) i Głosie Skierniewickim (31 lipca, zacytowany tekst listu). Wcześniej też w kilku serwisach internetowych (skierniewice.naszemiasto.pl, zyroskop.pl, 2 portale branżowe).
Czy musimy przekroczyć 10 tys. podpisów, żeby zauważyły nas media ogólnopolskie? Jeśli tak, to musimy się bardziej postarać. Ja uważam, że się da.

urban

#74 Re: Media

2014-08-01 19:19

#73: Tomasz Miodek - Media

może jakieś podpisy by zacząć zbiera nie tylko droga elektroniczną ale stanąć np na peronie (nie wszyscy dojeżdzający korzystają z internetu)

Tomasz Miodek
Autor petycji

#75 Re: Re: Media

2014-08-01 22:21

#74: urban - Re: Media

Przygotowuję stronę, z której będzie można ściągnąć do wydrukowania list otwarty razem z miejscem na podpisy. Będą tam także inne pisma (na razie do UOKiK, za chwilę planuję przygotować pismo do NIK), historia korespondencji prowadzonej przeze mnie (czytaj - co wysłałem, bo póki co odpowiedzi sprowadzają się do przekierowywania na inny adres), a także linki, trochę ogólnych informacji itp.

Jak tylko nauczę się jak w CMSie, którego używam wrzucić kilka dokumentów (załączników) do tekstu i to innych niż zdjęcie, podam linka.

Jak wracam z Warszawy, zazwyczaj piszę kolejnego maila. Albo tak jak dziś - przygotowuję stronę, czy robię coś innego tego typu. Ale może rzeczywiście przejdę się któregoś dnia po składzie. Ale dobrze by było, żeby oprócz mnie jeszcze ktoś pozbierał, zwłaszcza w innych pociągach. Ja zazwyczaj wracam Baczyńskim, chyna że Wiedenka jedzie wcześniej. Może znajdzie sę ktoś, kto zawsze wraca Wiedenką albo pociągami o innych godzinach?

Przy okazji - wie ktoś może co za ekipa jechała dziś Baczyńskim w stronę Łodzi? Wyposażeni w mikrofony i jakiś inny sprzęt, w pewnym momencie rozsiedli się w wagonie nr 12 (pierwsza "dwójka" do Wrocka z przedziałem na rowery - właśnie tam siedzieli). Skierniewice przejechali, a niestety zauważyłem ich dopiero jak wysiadałem, bo sam bym zagadał.

Pozdrawiam