Protest przeciwko traktowaniu pasażerów linii kolejowej Łódź-Wawa

urban

#176 Re: Re: Re: Pismo o obniżkę cen biletów

2014-09-30 13:20

#175: Tomasz Miodek - Re: Re: Pismo o obniżkę cen biletów 

 też walcze z koleją i mam kilka sukcesów. pisalem już o tym jak po 2 tygodniach użytkowania oddałem bilet TLK żądając zwrotu połowy za bilet (czyli ok 140 zł bo jeżdze ze Skierniewic). najpierw przyznali mi ok 70 zł pisząc że biorą 50% tzw. odstepnego. to od razu napisalem im że to nie z mojej winy oddaje im bilet tylko z winy przewoźnika. uwzględnili moją reklamację i znowu przelali ok 70 zł zrzekając sie odstepnego więc dopiąłem swego!!

warto działać i ich męczyć! tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wywrzeć jakąkolwiek presje na to co sie dzieje na kolei.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#177 Dodatkowe autobusy do/z Skierniewic

2014-10-01 11:18

Szczegóły na stronie:

http://kolej.miodek.net/node/19

Tomasz Miodek
Autor petycji

#178 Re: Re: Re: Re: Pismo o obniżkę cen biletów

2014-10-01 12:06

#176: urban - Re: Re: Re: Pismo o obniżkę cen biletów 

Wczoraj zostałem zmuszony do jazdy taksówką (najpierw staliśmy pół godziny w Milanówku z powodu awarii zasilania, później znów staneliśmy w Grodzisku z powodu awarii systemu sterowania ruchem kolejowym, komunikat mówił, że postój będzie trwał do pół godziny, a ze strony wynikało, że między Pruszkowem a Warszawą Włochy pociąg może nabrać kolejne 35 minut - tymczasem musiałem zdążyć na samolot, jechałem pierwszym pociągiem i mój zapas to było około 1:10). W weekend kończy mi się bilet, więc będe reklamował. Dam znać oczywiście jakie wyniki. Taka taksówka z Grodziska na Okęcie to, bagatela, 150 zł. Mogą odjąć 3,40 za bilet, który musiałbym zapłacić za SKM :-p

Tomasz Miodek
Autor petycji

#179 Protest miejscówkowy

2014-10-02 10:41

Uruchamiamy protest miejscówkowy. Przygotowania 2-5 X 2014, efekty 6-12 X 2014. Bardzo proszę o zapoznanie się z poniższą informacją i wzięcie udziału. To nic nie kosztuje, zaledwie 10 minut czasu.

http://kolej.miodek.net/node/20

Tomasz Miodek
Autor petycji

#180

2014-10-06 06:30

Prasa dostrzegła protest. Kolejarze też :-)

Gazeta Wyborcza o proteście miejscówkowym.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#181 Re: Protest miejscówkowy

2014-10-08 14:03

#179: Tomasz Miodek - Protest miejscówkowy 

 Protest zadziałał. Z nieoficjalnych źródeł protest leżał u podstawy decyzji o wydłużeniu pociągu TLK Baczyński o 2 dodatkowe wagony, nie objęte miejscówkami :-)

banacha

#182 Re: Re: Protest miejscówkowy

2014-10-08 14:18

#181: Tomasz Miodek - Re: Protest miejscówkowy 

 A zdążą do piątku? Jak od przyszłego tygodnia Baczyński będzie jeździł?

 

banacha

#183 Re: Re: Re: Protest miejscówkowy

2014-10-08 14:21

#182: banacha - Re: Re: Protest miejscówkowy 

 Od poniedziałku jedzie przez Socho....;-(

Tomasz Miodek
Autor petycji

#184 Re: Re: Re: Protest miejscówkowy

2014-10-09 09:13

#182: banacha - Re: Re: Protest miejscówkowy 

 Już zdążyli. Baczyński jeździ z 6 wagonami, w tym 2 bez miejscówek.

Od poniedziałku z powrotami jest dramat. Dlatego dla Skierniewic i Żyrardowa uruchamiamy kolejną turę protestu w formie strajku włoskiego. Szczegóły niedługo.

banacha

#185 Wiedenka

2014-10-14 09:10

A czy ktoś ma pomysł, co można zrobić, żeby Wiedenka mknęła do Centalnej?

Tomasz Miodek
Autor petycji

#186 Re: Wiedenka

2014-10-14 16:41

#185: banacha - Wiedenka 

 Cóż, zamknięcia są czasowe i raczej nic się tu nie da zrobić. Bezwładność tego całego tworu, zwanego koleje jest po prostu przerażająca.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#187 Informacje o kluczowych zmianach rozkładu

2014-10-15 10:56

Ponieważ pewnie nie każdy ma siłę, albo nawet pomysł jak przeanalizować rozkład, przygotowałem przegląd najważniejszych zmian, które mogą zaskoczyć pasażerów na trasie. Zmiany opisane są w formie ostrzeżeń dla poszczególnych pociągów lub godzin/kierunków kursowania. Na razie w aktualnościach, ale z czasem trafią pewnie do osobnego działu.

http://kolej.miodek.net/aktualnosci

Tomasz Miodek
Autor petycji

#188 Łęcka

2014-10-16 12:39

W związku z wątpliwościami, które się pojawiły ostatanio informuję, że zgodnie z aktualną wersją rozkładu udostępnioną przez PLK (a według tego prowadzony jest ruch pociągów) Łęcka w kierunku z Łodzi do Warszawy kursuje przez cały okres, do 13 XII za wyjątkiem weekendów i 11 XI.

Rozkład internetowy sugeruje, że od jutra ten pociąg przestaje kursować. Według mojej wiedzy jest to informacja nieprawdziwa i pociąg jutro normalnie będzie.

Ogólnie w rozkładzie internetowym jest sporo błędów. Dziś udostępnimy na stronie rozkład opracowany przez pasażerów na podstawie danych z PKP PLK. Dam znać osobną informacją.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#189 Nowy rozkład jazdy 20 X - 6 XI 2014

2014-10-19 21:59

Umieściłem kolejny nadający się do wydrukowania rozkład, obowiązujący w okresie 20 X - 6 XI 2014. Rozkład zawiera zmiany wprowadzone przez PLK do 8 X włącznie. Zmiany wprowadzone w nielegalnej aktualizacji z 15 X jeszcze nie zostały zweryfikowane. Mam jednak nadzieję, że nawet jeśli występują dla tego okresu, to są kosmetyczne. Tak czy inaczej dokładność tego rozkłądu jest znacznie większa niż to, co udostępnia PKP na najczęściej odwiedzanych stronach z rozkładami.

Adres rozkładu:

http://kolej.miodek.net/rozkladJazdy

Update:

Zmiany z aktualizacji 15 X też zostały już naniesione.

makaveli

#190 Status

2014-10-28 06:45

Tomek i na jakim to wszystko jest etapie? Byla jakas odpowiedz od strony rzadzacej? Przeciez to nie jest mozliwe zeby w demokratycznym panstwie wladze ignorowaly 1300 osob (a w praktyce jeszcze wiecej). W ostatnim czasie przejazdy Zyrardow-Warszawa Centralna to 1,5-2h..i to powoli staje sie norma. Wszyscy maja swiadomosc ze sa remonty, ale te czasy to ewidentnie wynik braku organizacji i kontroli nad prowadzonymi pracami!!! Spolki PKP to chyba nie sa w pelni przedsiebiorstwa prywatne, a juz na pewno sa dofinansowane z budzetu i sam projekt tez jest chyba dofinansowany ze srodkow unijnych. Wiec interwencja wladz na problem spoleczny, spowodowany nieudolnoscia PKP wydaje sie czyms oczywistym. Nie znam sie na prawie, ale chyba sa jakies formalne sciezki postepowania, gdzie nie beda mogli nas zignorowac?

urban

#191 Re: Status

2014-10-28 14:39

#190: makaveli - Status 

 dokładnie. jakoś nie widac by coś dalej na forum sie działo. wczoraj wracałem o 16.35 z Warszawy a jechalem ponad 2h! skandal. może by stworzyć petycję o więcej pociągów przez Sochaczew dla skierniewiaków?? zaoszczędzimy kupe czasu... z rana codziennie jeżdżę przez Sochaczew i jeździ mi sie super... i w miare punktualnie (spóxnienie 5 czy 10 minut to nic)

urban

#192 Warto przeczytać:

2014-10-29 13:40

Warto przeczytać:

http://skierniewice.naszemiasto.pl/artykul/           spotkanie-w-pkp-intercity-w-sprawie-dojazdow-ze-skierniewic,            2467077,art,t,id,tm.html#1fb26b4f3f165d5f,1,3,5

<- usunąć spacje

banacha

#193 Re: Warto przeczytać:

2014-10-29 14:44

#192: urban - Warto przeczytać: 

 Super. Kurde, dajcie znać jakbyście potrzebowali wsparcia ludzi z Żyrardowa.....na pewno jakich włodarzy się dałoby w to wciągnąć.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#194 Status

2014-10-30 12:53

Wybaczcie, często brakuje mi czasu na bieżące informowanie, m.in. dlatego że zaangażowałem się w opracowywanie czytelnej wersji rozkładu jazdy. To co zrobiło PLK jest śmiechu warte (rozkład ma 71 stron dla okresu 1 IX - 13 XII). Na stronie rozklad-pkp.pl notorycznie spotykamy błędy (każdego możliwego rodzaju). Dlatego postanowiłem trochę czasu i wysiłku w to włożyć.

Bardzo proszę, sięgajcie do strony http://kolej.miodek.net. W miarę możliwości publikuję tam informację.

Na ten moment z konkretów mamy:

- stanowisko Prezesa UTK, w myśl którego przewoźnicy powinni obniżyć ceny biletów, aktualnie ignorowane przez wszystkich przewoźników solidarnie

- odpowiedzi UOKiK i RPO utrzymane w tonie popieramy stanowisko UTK

- Brak odpowiedzi ze strony władz centralnych (żartuję sobie, że Bieńkowska i Tusk uciekli do Brukseli, żeby mi nie odpowiadać ;-) )

- Wojewodowie poprali naszą sprawę w UTK

- niektórzy posłowie zareagowali (interpelacje, zapytania w sejmie)

Najważniejsze, że w tej chwili przewoźnicy nadal wszystko konsekwentnie ignorują. Należy wysyłać pisma dostępne na podanej powyżej stronie, w szczególności składać reklamację do biletów. Wkrótce umieszczę odpowiedź do wysyłanej przez IC odpowiedzi. Jeśli dosłownie na dniach nie otrzymam w temacie odpowiedzi pozytywnej, uderzam do UTK o ukaranie przewoźników. Oprócz tego planuję też wnieść o ukaranie PLK w związku z nanoszonymi niezgodnie z prawem do ostatniej chwili poprawkami rozkładu (a nawet po wejściu rozkładu w życie, w tym jedną zmianę nanieśli wstecznie!!!)

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

PS.

Na podanej powyżej stronie na dniach ruszy forum, będzie mi tam nieco łatwiej komunikować bieżące rzeczy, niestety formuła tej stronie nie do końca działa na tym etapie. Tu natomiast wkrótce spodziewajcie się apelu do min. Wasiak o zmianę rozporządzenia w/s sposobu składania reklamacji usług przewozowych. Mam nadzieję, że uzyska on równie szerokie popracie, bo na dziś koleje zasłaniają się już względami formalnymi (konieczność złożenia oryginału biletu).

Tomasz Miodek
Autor petycji

#195 Rozkład jazdy 7 - 30 XI

2014-10-31 22:34

Na stronie http://kolej.miodek.net/rozkladPrzyszlyTab udostępniony dziś został rozkład jazdy na kolejny okres. Trwa ostatnia weryfikacja rozkładu z wprowadzonymi nielegalnie przez PLK 22 X i 29 X poprawkami rozkładu. Na razie wiemy, że kierunek Warszawa - Łódź jest prawidłowy :-)

Zachęcam do pobierania i używania. Pamiętajcie, że ten rozkład jest bardziej aktualny i wiarygodny niż rozklad-pkp.pl czy Bilkom na telefony komórkowe.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#196 Re: Rozkład jazdy 7 - 30 XI

2014-11-03 10:34

#195: Tomasz Miodek - Rozkład jazdy 7 - 30 XI 

 Rozkład poprawiony według najnowszej wersji. Już można ściągać :-)

Tomasz Miodek
Autor petycji

#197 Re: Re: Warto przeczytać:

2014-11-03 10:36

#193: banacha - Re: Warto przeczytać: 

 jak najbardziej ludzi z Żyrardowa też mamy wciągniętych. Właśnie skończyliśmy zbierać podpisy pod apelem, akcja organizowana właśnie przez ludzi z Żyrardowa, w tym jednego z radnych.

http://kolej.miodek.net/node/36

urban

#198 stanowisko prezesa UTK a rzeczywistość

2014-11-03 11:33

Miesiąc temu odesłałem wykorzystany bilet miesięczny z żądaniem zwrotu 50% zgodnie z tym co przedstawił prezes UTK. Dziś dostałem pismo że nie należy mi się zwrot kasy za bilet a przewoźnik jest zwolniony z wypłacania rekompensat. To sie pytam po co prezes UTK pisze do przewoźników takie rzeczy skoro i tak jego opinia nie jest brana pod uwage? Po co taki prezes UTK skoro i tak jego zdanie jest nic nie warte?? I co by tu dalej zdrobić co??

Tomasz Miodek
Autor petycji

#199 Re: stanowisko prezesa UTK a rzeczywistość

2014-11-04 07:47

#198: urban - stanowisko prezesa UTK a rzeczywistość 

Na dniach przygotuję odpowiednie pismo do UTK. Oczywiście informacja na ten temat się tu pojawi.

Odpowiedź była z IC czy od innego przewoźnika? Jeśli z IC to treść znam, jeśli od innego, to przydałby mi się skan odpowiedzi.

Dziś odbędzie się spotkanie w KM. Mamy zamiar przedstawić nasze stanowisko odnośnie cen biletów. Niestety ja nie będę w stanie uczestniczyć, ale grupa aktywnych osób jest całkiem spora.

Mam dwa pytania:

1. czy jesteście na grupie FB Dynamiczny Rozkład Jazdy Łódź - Warszawa? Jeśli tak, skontaktujcie się proszę ze mną na FB. Jeśli nie, ale jesteście na FB, zachęcam do zapisania.

2. Mam zamiar uruchomić dział Forum na stronie http://kolej.miodek.net. Co o tym myślicie?

urban

#200 Re: Re: stanowisko prezesa UTK a rzeczywistość

2014-11-04 09:50

#199: Tomasz Miodek - Re: stanowisko prezesa UTK a rzeczywistość 

 Ta odpowiedź to z Intercity więc Ci nie pomogę. Z chęcią czekam na jakieś zaostrzanie protestu. Forum by było chyba ok choć z tego co widze to ludzie powoli odpuszczają bo widzą że i tak nie ma to sensu - nic sie fizycznie nie poprawi póki nie skończą sie remonty. Kto chce coś napisać zrobi to tutaj także więc moim zdaniem kolejne forum stworzy rozmyte widmo pasażerów którzy nie bedą wiedzieć gdzie pisać. Ale to tylko moja opinia