Protest przeciwko traktowaniu pasażerów linii kolejowej Łódź-Wawa

Olo

#251

2015-01-25 10:23

Mając bilet miesieczny na trasie Żyrardów - Warszawa, TLK. Mogę jeździć pociągami TLK, KM i PR? 

Tomasz Miodek
Autor petycji

#252 Re:

2015-01-29 10:28

#251: Olo -  

 TLK i KM tak, PR nie. Jeśli chcesz móc jeździć także PR potrzebujesz biletu KM.

Dodam, że honorowanie TLK-KM obowiązuje do połowy grudnia, a PR-KM do połowy marca.

Więcej w temacie

http://kolej.miodek.net/honorowanieBiletow

Tomasz Miodek
Autor petycji

#253 Nowy rozkład od 1 II 2015

2015-02-01 18:05

Przypominam, że dziś wszedł w życie nowy rozkład jazdy. Rozkład tradycyjnie do pobrania na stronie http://kolej.miodek.net/rozkladJazdy

ja

#254 Banda idiotow

2015-02-12 06:11

A slyszeliscie ze ta banda idiotów z PKP szykuje się do strajków? Jeszcze tego brakowało! 

Swoja droga..zastanawia mnie podejście ludzi.. Kiedy pociągi jeździły skrajnie źle..wszyscy podnosiło larum.. Wystarczyła minimalna poprawa żeby nas uciszyć?

Zaczynają się pojawiać reklamy ICC mówiące o wysokiej jakości usług i komforcie jazdy.. Śmiech na sali.. Jeżdżąc z Żyrardowa place normalnie za bilet..a nie mam szansy zaznać tego komfortu i codziennie stoję!!! I jeszcze idiota z PKP mi potrafi odszczeknac ze place za przejazd a nie za miejsce siedzące!!? Codziennie są 5-15 min opóźnienia..i w dalszym ciągu nie można być pewnym na która się dojedzie..

Kiedy nadejdą czasy ze będę mógł dojechać do pracy w kulturalnych i komfortowych warunkach za które przecież place? Kiedy podróż do i z pracy przestanie być najbardziej stresogenna częścią dnia? Kiedy PKP zrozumie ze to oni są dla nas a nie odwrotnie..to my placimy za bilety..

Tomasz Miodek
Autor petycji

#255 Problemy ze stroną

2015-02-12 12:24

Niestety firma hostingowa wywinęła mi numer, przez który muszę stronę http://kolej.miodek.net budować praktycznie od zera :-( Bardzo wszsystkich przepraszam z powodu powstałych niedogodności. Postaram się jak najszybciej przywrócić przynajmniej najważniejsze fragmenty strony.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#256 Re: Banda idiotow

2015-02-12 12:31

#254: ja - Banda idiotow 

Cóż, nie jest tak, że nas uciszyli. Niestety w moim konkretnie przypadku pojawiło się kilka innych tematów (w tym opisane tu przed chwilą problemy ze stroną). Poza tym cały czas jestem zaangażowany w kwestie przygotowywania czytelnego rozkładu jazdy i parę innych rzeczy kolejowych, a do tego oczywiście praca, sprawy prywatne...

Tym niemniej w najbliższych dniach będziemy zbierać informacje o tym, jakie aktualnie są największe bolączki. Poprawa jest widoczna, ale oczywiście do cudów jeszcze daleko. Poza tym cały czas prowadzimy coś w rodzaju bieżącego monitoringu, jesteśmy chyba najskuteczniejszą informacją o problemach na trasie, pracujemy nad zmianami przepisów, podejścia kolei... Do kampanii marketingowej PKP jeszcze się nie odnieśliśmy, ale szczerze mówiąc w moim (i chyba nie tylko) odczuciu to są wyrzucone w błoto opieniądze. Jak to zwykle bywa - kasę dała Unia, więc można sobie nimi poszastać bez martwienia się o wyniki.

Zapewniam, że nie jest tak, że nic się nie dzieje. Tym bardziej nie jest tak, że zamieszamy zawiesić nasze działania. Dopóki będzie o co krytykować kolej (a prawdopodobnie powodów do tego będziemy mieć jeszcze przez wieeele lat), dopóty będziemy działać.

Pozdrawiam

Tomasz Miodek
Autor petycji

#257 Re: Problemy ze stroną

2015-02-13 12:00

#255: Tomasz Miodek - Problemy ze stroną 

 Strona tymczasowa uruchomiona. Na razie na stronie dostępny jest jedynie bieżący rozkład jazdy.

makaveli4

#258 reklamy

2015-03-03 06:20

A czy orientuje sie ktoś, czy można w naszym kraju złożyć wniosek o interwencje do jakiejs instytucji chroniącej konsumentów? Mam na myśli fakt, ze reklamy ICC w telewizji jawnie i swiadomie wprowadzają w blad konsumentów! Może powinniśmy masowo wystąpić z takimi wnioskami, żeby zakończyć ta farse?! Reklamy kosztowały pewnie miliony wraz z czasem antenowym! Dowody i dokumentację uzasadniające takie wnioski można pozyskać podczas codziennych podróży pociągami ICC!!!

urban

#259 Re: reklamy

2015-03-04 07:11

#258: makaveli4 - reklamy 

 reklamy kosztowały tylko 10mln;)

Tomasz Miodek
Autor petycji

#260 Re: reklamy

2015-03-09 13:51

#258: makaveli4 - reklamy 

 Jeśli jesteś w stanie opracować skargę i zebrać dowody, to chętnie wesprę Cię w dotarciu do odpowiednich urzędów.

Podstawowym urzędem jest tu Urząd Transportu Kolejowego. Oprócz tego skargę żłożyć warto do UOKiK, choć oni skierują pytanie do UTK i będą na nich czekali. Poza tym warto jest wystosować odpowiednie skargi do firmy odpowiedzialnej za reklamę (w tym wypadku Grupa PKP - spółka "matka") i właścicieli tejże (Skarb Państwa, czyli prawdopodobnie Minister Infrastruktury i Rozwoju jako organ wykonawczy).

Co do przepisów - punktem wyjścia jest Ustawa o transporcie kolejowym, ta z kolei skieruje Cię do Ustawy o przewozach pasażerskich, która z kolei powołuje się na Ustawę o ochronie przed nieuczciwą konkurencją (piszę nazwy z pamięci). Jeśli chcesz konkretne DzU, też służę. Mam nawet wypisane konkretne artykuły, które są naruszane w przypadku nierzetelnej informacji.

Oprócz tego kampania jest dofinansowana z UE. Warto doszukać się informacji o projekcie (jest publiczny - to zasadnicze wymogi tej formy finansowania) i o celu. Gdyby udało się udowodnić, że kampania nie spełnia założonego celu (o ile wiem chodziło o wskazanie podrónym i potencjalnym podróżnym że jeżdżą różni przewoźnicy i zasadniczo "nie wszystko co złe to PKP" - nota bene hasło nadaje się na slogan reklamowy :-p ), to można złożyć skargę do organu nadzorującego przyznanie środków, co w ostatecznym rozrachunku mogłoby doprowadzić do cofnięcia finansowania.

Jedyna wada tych wszystkich rozwiązań - próbujemy uderzyć finansowo, ale w skostniałych instytuacjach jak PKP nie idzie za tym odpowiedzialnosć personalna. W praktyce więc jedyne co się dzieje, to przekazywanie naszych pieniędzy z jednego worka do drugiego :-( Strach pomyśleć ile przy tym osób ma okazję się nachapać, natomiast poprawę przynosi to niewielką :-(

banacha

#261 KM- IR

2015-03-13 09:46

Czy już coś wiadomo o przedłużeniu lub nie wzajemnego honorowania biletów między KM a IR?

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-03-15 12:39


Tomasz Miodek
Autor petycji

#263 Re: KM- IR

2015-03-15 12:40

#261: banacha - KM- IR 

 

Honorowanie przedłużone do grudnia.

Pozdrawiam

Tyle

#264 Re: Re: reklamy

2015-03-25 08:32

#260: Tomasz Miodek - Re: reklamy 

 Proponuje uderzyć do ośrodków unijnych co daja kasę na ta farsę reklamową. Jak wycofaja dotację, to pajace z PKP spokornieją.

urban

#265 wiedenka - brak

2015-04-02 07:35

i zabrali wiedenke z 16.35  i ludzie stali i czekali na niewiadomo na co. czy to normalne że w godzinach szczytu pociąg TLK jest co godzine?? kto wymyśla te rozkłady?? i przystanki na mokrej - po prostu super

Tomasz Miodek
Autor petycji

#266 TLK Kormoran

2015-04-07 11:47

Nadal walczę ze stroną, jednak są tematy ważniejsze ;-)

Nie wiem czy słyszeliście o akcji z pociągiem TLK Kormoran w Wielki Piątek. Ludzie byli wyrzucani z pociągu bo nie mieli miejscówek (ale mieli ważny, miesięczny bilet na przejazd). Dodam, że pociąg miał 5 wagonów, więc ci co mieli szczęście (?) się zmieścić zazdrościli sardynkom w puszkach luzu.

W związku z tym przygotowałem kolejne pismo i wrzuciłem na tymczasową stronę (http://kolej.miodek.net/). Na razie jest na dole na stronie głównej. Bardzo gorąco zachęcam do wysyłąnia, tym bardziej, że od 26 IV wraca Baczyński z miejscówkami, więc podobne sytuacje mogą mieć miejsce częściej.

Dodatkowo zachęcam do przyłączenia się do protestu miejscówkowego. Na czym to polega? Do biletu miesięcznego mamy możliwość bezpłatnego pobrania miejscówki do pociągu na naszej trasie objętego rezerwacją miejsc. Obecnie jedynym pociągiem jadącym na całej trasie jest TLK Kormoran właśnie. Dlatego bierzemy miejscówki do końca ważności biletu na ten pociąg. Jeśli będzie sprzedany komplet miejsc, a pociąg będzie pusty, będą musieli zainteresować się co się dzieje. Uprzedzam jedynie - pobranie miejscówek to około 15-20 minut przy kasie (każda drukowana na osobnym blankiecie!)

urban

#267 ciiisza

2015-06-18 14:03

no i cisza nastała na forum - tzn. ze wszystkim zaczeło się lepiej jeździć:) wreszcie:)

urban

#268 w koncu poprawa??

2015-09-09 10:53

http://skierniewice.naszemiasto.pl/artykul/pociagiem-z-lodzi-do-warszawy- od-polowy-grudnia-pojedziemy,3503907,art,t,id,tm.html

Kutwa ać

#269 Braksłów

2015-10-13 09:07