Protest przeciwko traktowaniu pasażerów linii kolejowej Łódź-Wawa

Tomasz Miodek
Autor petycji

#126

2014-08-23 20:06

Jednorazowych nie obniżyli też na trasie Żyrardów - Skierniewice... Ale trzeba by sprawdzić czy tak jest faktycznie, bo teoretycznie napisane jest, że to przykładowe zmieny cen.

Życzliwa

#127 lepiej trzy razy się zastanowić zanim się na tej trasie zamieszka.

2014-08-26 20:52

Moja rada jest tylko jedna - trzeba mieszkać tam gdzie się pracuje. Pisanie petycji nie przeniesie żadnej poprawy. Moja interpretacja całego remontu jest taka, że to pasażerowie są mało wyrozumiali bo maszyny i robotnicy muszą pracować a podróżny ma płacić w milczeniu za bilet  i cieszyć się że do Żyrardowa dojedzie w 1,20h. Poza tym kogo interesuje ile czasu tracimy na dojazdy (że mamy rodziny czy życie osobiste), sami wybraliśmy te miejsca na swoje mieszkania czy domy. Warto się zastanowić po co tu mieszkać .... .

Pozdrawiam, 

Tomasz Miodek
Autor petycji

#128 Pismo o zwrot 50% ceny biletu

2014-08-27 10:03

Zachęcam do korzystania po każdym zakupie biletu.

http://tmiodek.bplaced.net/kolejlodzwawa/50pr

urban

#130 Re: Pismo o zwrot 50% ceny biletu

2014-08-27 12:31

#128: Tomasz Miodek - Pismo o zwrot 50% ceny biletu 

 bardzo dobry pomysł!!! Ludzie wysyłajcie!

GP

#131 Dodatkowe połączenia autobusowe PKP Intercity na linii Warszawa-Łódź

2014-08-28 13:52

http://intercity.pl/pl/site/o-firmie/aktualnosci/ dodatkowe-polaczenia-autobusowe-pkp-intercity-na-linii-warszawa-lodz.html

GP

#132 Honorowanie biletów na odcinku Warszawa Wschodnia - Skierniewice

2014-08-28 13:54

http://www.mazowieckie.com.pl/strefa-podroznych/aktualnosci/ honorowanie-biletow-na-odcinku-warszawa-wschodnia-skierniewice -w-okresie-1-wrzesnia-13-grudnia-2014-r.html

Tomasz Miodek
Autor petycji

#133 Artykuł z Wyborczej

2014-08-29 10:25

Jeszcze ciepły (czytaj: dostępny)

Artykuł Łódź - Warszawa, ciężka przeprawa

Tomasz Miodek
Autor petycji

#134 Druga część wywiadu

2014-09-01 11:38

Paweł

#135

2014-09-01 21:03

Łodzianie jak zwykle wyżej srają niż dupe mają ;) wiele miejscowości ma naprawde problemy z połączeniami, a oni do Warszawy mają naprawde dużo połączeń. Poza tym nikt wam nie każe pracować w Warszawie. Przecież macie Waszą ukochaną Łódź :)

Tomasz Miodek
Autor petycji

#136 Re:

2014-09-02 06:07

#135: Paweł -  

Paweł, po pierwsze nie mówimy tylko o Łodzi, ale też (a może nawet przede wszystkim) o Skierniewicach i Żyrardowie. A tam pracy nie ma. Po drugie, to co się dzieje na tej linii, zwłaszcza od 21 lipca przechodzi wszelkie pojęcie. Pociągi czasy przejazdu rozkładowe mają 2x dłuższe niż powinny mieć normalnie. Do tego notują opóźnienia, często przekraczające planowy czas jazdy (jeśli pociąg ma opóźnienie poniżej 20 minut to jest to niemal powód do świetowania). Wreszcie aktualnie żeby przyjachać na 8 do pracy masz praktycznie do wyboru: 2 pociągi (o wiele za mało - normalnie było 7) lub przyjazd do Warszawy przynajmniej 1,5h za wcześnie. Do tego nigdy nie masz gwarancji, czy te 2 pociągi będą o czasie (zazwyczaj nie są). To istna ruletka. Powroty jeszcze weselsze - w głównym szczycie (16-17) jest 1 (słownie: JEDEN) pociąg. A mówimy o kilku tysiącach pasażerów. Podpowiem: jeden pociąg zabiera około 800-1000 osób. Co ma zrobić reszta? Przeczytałeś chociaż całą petycję? Napisałem ją jak się tylko cała akcja zaczęła, a od tego czasu z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej.

Jeszcze jedno - to nie tylko dojazdy do Warszawy, ale też dojazdy do Łodzi (zwłaszcza z Koluszek i Skierniewic). Poza tym sporą grupę stanowią też studenci, a różna w poziomie kształcenia na wyższych uczelniach w Warszawie i Łodzi w porównaniu do Skierniewic to prawdziwa przepaść (na szczęście chwilowo ich to nie dotyczy).

Tomasz Miodek
Autor petycji

#137 Propozycja uproszczenia procedury reklamacji

2014-09-02 06:49

Pismo do Minister Bieńkowskiej. W skrócie chodzi o to, żeby nie trzeba było wysyłać oryginału biletu oraz żeby dopuszczalne (wiążące dla przewoźników) było kanały elektroniczne obsługi reklamacji.

Zachęcam do wysyłania!

http://tmiodek.bplaced.net/kolejlodzwawa/uproszczenieReklamacji


Gość

#138

2014-09-02 10:01

Ja wysłałam do Intercity skargę/ prośbę o wprowadzenie honorowania biletów Przewozów Regionalnych  (i odwrotnie) na trasie Łódź-Skierniewice i otrzymałam od Intercity odpowiedź, że mogę jeździć KM lub busami do Wawy! i że przecież przebudowują dworce.

"...odpowiadając na Pani wiadomość uprzejmie informuję, że w chwili obecnej zakres prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej na linii kolejowej nr 1 dotyczy wielu lokalizacji, w szczególności przebudowy stacji kolejowych. Powyższe skutkuje istotnymi odchyleniami rozkładu jazdy w stosunku do rozkładu zaplanowanego pierwotnie przez "PKP Intercity" S.A. Nadmieniam, że z punktu widzenia Spółki jako przewoźnika zrozumiałym jest, iż rozwiązaniem optymalnym byłoby zwiększenie liczby uruchamianych połączeń kolejowych, jednakże w chwili obecnej jest to uzależnione od w/w prac modernizacyjnych. 

Jednocześnie pragnę zauważyć, że mając na względzie potrzeby zapewnienia maksymalnej dostępności połączeń Spółka w ramach podjętych działań:

a) wprowadziła wzajemne honorowanie biletów ze Spółką "Koleje Mazowieckie - KM",

b) od dnia 1 września br. uruchamia uzupełniające połączenia autobusowe w porannym szczycie przewozowym ze Skierniewic i Żyrardowa do Warszawy, jak również w kierunku odwrotnym w godzinach popołudniowych. "

Tomasz Miodek
Autor petycji

#139 Re:

2014-09-02 11:01

#138: -  

 Możesz podesłać mi na PW maila do siebie? Odpiszę i prosiłbym o przesłanie skanu odpowiedzi.

Oni chyba już nie czytają, co my do nich piszemy. Albo ktoś tam nie rozumie słowa pisanego.

urban

#140 zwrot biletu po 10 dniach od zakupu

2014-09-02 13:13

A ja w połowie sierpnia oddałem bilet miesięczny (po 2 tygodniach użytkowania) z powodu takiego że pociągi sa poopóxniane po 2h itp i napisami mi że w drodze wyjątku zostanie mi przyznane 68 zł zadośćuczynienia ( chciałem połowe wartości biletu bo połowe czasu wyjezdziłem) czyli jakieś 140 zł, przyznali mi 50% mojej żadanej kwoty zasłaniając się prawem "odstąpienia" czy coś takiego. generalnie warto walczyć o swoje i polecam taką formę wszystkim dojeżdzającym.

GP

#141 PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie

2014-09-03 07:17

http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/ 819596,pkp-kolej-woli-jezdzic-po-asfalcie.html

Tomasz Miodek
Autor petycji

#142 Re: PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie

2014-09-03 08:54

#141: GP - PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie 

 Niezłe.

Popraw proszę link, bo Ci się spacja wkradła ;-)

Banacha

#143 Re: Re: PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie

2014-09-03 10:47

#142: Tomasz Miodek - Re: PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie 

No i podobno całkiem nieźle się sprawują te pociągobusy....wczoraj koleżanka ruszyła z Zachodniej o 17.10 i była w Żyrardowie o 18.00. Ja Wiedenką z Centralnego o 16.45 (Zachodnia 16.50) byłam o 17.49 (i tak przyzwoicie - bo pierwszy raz od dłuższego czasu bylam przed 18) w Żyrardowie.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#144 Re: Re: Re: PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie

2014-09-03 12:00

#143: Banacha - Re: Re: PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie 

 To prawda. Ja na razie jeżdżę wyłącznie tymi autobusami (od poniedziałku) i nie mogę narzekać. Średnio z/do Skierniewic jedzie 70 minut.

GP

#145 Re: Re: PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie

2014-09-03 13:22

#142: Tomasz Miodek - Re: PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie 

Nie mam możliwości edytowania tego komentarza.

Spacja została wprowadzona ponieważ pojawił się komunikat "The maximum length for one word is 90 characters" przy próbie wklejenia oryginalnego linka.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#146 Re: Re: Re: PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie

2014-09-04 05:42

#145: GP - Re: Re: PKP: Kolej woli jeździć po asfalcie 

 Ok, trudno. Na przyszłość w takiej sytuacji korzystaj z funkcji linku i dawaj krótki opis. Wtedy się nie pyszczy. Ja w każdym razie tak robię ;-)

Tomasz Miodek
Autor petycji

#147 Honorowanie IR - KM przedłużone

2014-09-05 07:23

KK - honorowanie biletów

Co ciekawe, próżno tej informacji szukać na stronach przewoźników.

Podsumowując - wracamy do stanu z sierpnia, KM honorują wszystko (z wzajemnością), a IC nie chce się dogadać z PR (szczególnie boelsne dla jeżdżących do/z Łodzi)

Edit: W związku z problemami występującymi z honorowaniem biletów PR w KM wystosowałem pismo z prośbą o wyjaśnienie do obu przewoźników. Niestety nie mogę w tej sytuacji rekomendować, czy zakładać, że honorowanie działa, czy nie. Natomiast jeśli przyjmiecie takie założenie i w efekcie będziecie zmuszeni dokupić dodatkowy bilet, a być może także obciążeni opłatą dodatkową - zdecydowanie trzeba będzie składać reklamację (do KM).

O problemach w honorowaniu KM przez PR nie słyszałem.

Oczywiście o odpowiedzi przewoźników poinformuję, jak tylko się pojawi.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#148 Nowy adres strony protestu

2014-09-09 06:15

kolej.miodek.net

Strona ta sama, stary adres będzie także działał.

Od dziś sukcesywnie będę stronę rozbudowywał. Na pierwszy ogien pójdzie rozkład w nieco bardziej przyjaznej formie. Niestety - tylko od 16 IX.

Zapraszam

Tomasz Miodek
Autor petycji

#149 Ostatecznie potwierdzone - KM i PR wzajemnie honorują

2014-09-10 14:18

Bełchowiak też człowiek

#150 Re: Re: Dodatkowy postój pociągu 19111 „Łodzianin” na stacji Bełchów

2014-09-11 12:08

#112: Tomasz Miodek - Re: Dodatkowy postój pociągu 19111 „Łodzianin” na stacji Bełchów 

 Ale ty masz ograniczone spojrzenie , myślisz tylko o sobie. Z Bełchowa też ludzie dojeżdzaja do Warszawy i czemu wracając z pracy nie mogą wysiąść, tylko jechac do Mokrej by za chwile wrócić. Czy wyjrzałeś przynajmniej raz, i zobaczyłeś ile osób wysiada ?