Protest przeciwko traktowaniu pasażerów linii kolejowej Łódź-Wawa

Tomasz Miodek
Autor petycji

#151 Re: Re: Re: Dodatkowy postój pociągu 19111 „Łodzianin” na stacji Bełchów

2014-09-11 13:01

#150: Bełchowiak też człowiek - Re: Re: Dodatkowy postój pociągu 19111 „Łodzianin” na stacji Bełchów 

 Witaj

Po pierwsze, nie myślę tu o sobie w najmniejszym stopniu. Ja jeżdże ze Skierniewic, więc mnie osobiście Łodzianin ani ziębi, ani grzeje. I tak do niego nie wsiądę, bo, jak słusznie zauważyłeś musiałbym jechać do Łodzi, żeby w niego wsiąść, co się "lekko" mija z celem. Albo do Bełchowa/Bednar (vide dalsza część)

Po drugie nie twierdziłem bynajmniej, że w Mokrej pociąg ma się zatrzymywać. Przeciwnie, uważam, że w ogóle pomysł zatrzymywania Łodzianina GDZIEKOLWIEK po drodze jest poronionym pomysłem. Podstawową ideą Łodzianina jest brak postojów po drodze - to jest pociąg czysto dla Łodzian. I jak widzisz - nie myślę tu w sposób ograniczony, tylko właśnie patrzę szerzej niż na koniec własnego nosa. Jeden postój to kilka minut dodane do czasu przejazdu tego pociągu a także potencjalnie dodatkowe wydłużenie czasu jazdy innych pociągów na tej trasie. Tak jak napisałem wcześniej - totalnie bez sensu. A pociąg i tak jest pełny lub prawie pełny, czyli formuła tego pociągu tylko dla Łodzian jest słuszna.

Po trzecie z tego co wiem to w informacjach pisali o Bełchowie, a w rzeczywstości chodziło o Bednary, czyli dwie totalnie różne miejscowości. Tak przynajmniej wynika z informacji uzyskanych od kolejarzy.

Po czwarte wreszcie - nie, nie wiem ile osób wsiada/wysiada w Bełchowie. Ale chętnie się dowiem. Myślę jednak, że nie będzie to 50, czy 100, a dopiero przy takich ilościach (o ile pociąg nie jedzie z jakąś śmiesznie małą prędkością) jest sens zatrzymywać pociąg pospieszny. Od obsługi kilku czy kilkunastu osób są pociągi podmiejskie. Niestety układ sieci kolejowej jest taki a nie inny i faktycznie Bełchowianie muszą się cofnąć/pojechać do Mokrej lub Skierniewic, żeby skorzystać z połączenia z Warszawą. Ale jeśli faktycznie tak dużo osób jeździ z Bełchowa, to może warto zorganizować regularnie kursujący autobus do Skierniewic? Przecież to nie jest tak daleko.

Aktualnie codziennie jeżdżę autobusem zastępczym, który przejeżdża przez Bełchów. Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek poprosił kierowcę o wysadzenie na przystanku w Bełchowie. A kierowca się zatrzymuje jeśli go poprosić, ostatnio byłem świadkiem jak jedna osoba wysiadła na Mokrej.

Na zakończenie zapytam - jechałes kiedyś Łodzianinem, żeby ocenić o czym rozmawiamy? Ja tak. Osobowym też jechałem. Także takim przez Bełchów (choć związane było to z innymi potrzebami - dojazd do Łowicza lub powrót z Kutna - jako składowa drogi do/z Poznania). Więc wiem o czym mówisz, jak myślę, o wiele lepiej, niż Ci się wydaje.

Pozdrawiam i życzę jak najkrótszych dojazdów.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#152 Kierunek Łódź

2014-09-11 13:25

Przygotowuję informację o potrzebach na kierunku Skierniewice - Łódź. Na pewno na tapecie mam:

1. Brak pociągów w godzinach szczytu

2. Brak honorowania biletów PR - IC

Co jeszcze umieścić w wiadomości?

Banacha

#153 Re: Kierunek Łódź

2014-09-11 20:51

#152: Tomasz Miodek - Kierunek Łódź 

 Tomek, mnie się wydaje, że największe pragnienie to: czas przejazdu zgodny z tym co jest na rozkładach jazdy! ;-)

Tomasz Miodek
Autor petycji

#154 Re: Re: Kierunek Łódź

2014-09-11 22:49

#153: Banacha - Re: Kierunek Łódź 

 To pragnienie nas wszystkich ;-) Ale masz słuszność. Dzięki za tą uwagę.


Gość

#155

2014-09-12 07:29

Otrzymałam, nareszcie!, odpowiedź od Przewozów Regionalnych. Oczywiście nic o honorowaniu biletów, ale zaczynam się bać o nasze życia, gdyż: "Opóźnienia pociągów nie wynikają natomiast ze złej woli przewoźników lecz z faktu występowania nieprzewidzianych kolizji do których dochodzi przy tak dużym zakresie prowadzonych robót". PS. Ledwo zdołałam się powstrzymać od wstawiania znaków interpunkcyjnych. A, a pismo datowane na 22.08.2014.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#156 Re:

2014-09-12 08:44

#155: -  

 Z tego co wiem PR wysyłają standardową, identyczną odpowiedź. Oprócz mnie dwie inne osoby przesłały mi dokładnie takie same listy od PR. Przygotowuję odpowiedź, dam znać jak będzie gotowa.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#157 Nowy rozkład

2014-09-12 14:23

Witam

Do pobrania nowy rozkład autorstwa Piotra Szymańskiego z małą moją pomocą.

Rozkład dostępny jest pod adres http://kolej.miodek.net/rozkladTab

Tomasz Miodek
Autor petycji

#158 Mała poprawka rozkładu

2014-09-13 22:09

Jeśli ktoś wcześniej pobrał rozkład, to zachęcam do pobrania jeszcze raz. Ktoś zwrócił nam uwagę na błąd w czasie przyjazdu powrotnej Wiedenki do Żyrardowa.

Bełchowiak też człowiek

#159 Re: Re: Re: Re: Dodatkowy postój pociągu 19111 „Łodzianin” na stacji Bełchów

2014-09-15 11:52

#151: Tomasz Miodek - Re: Re: Re: Dodatkowy postój pociągu 19111 „Łodzianin” na stacji Bełchów 

zdaje się że  mówisz o dwóch różnych pociągach.

19111 który miał postój w Bełchowie to Kurpiński, a Łodzianin to, zdaje sie, że 19119.

Przez Bełchów pociag 19111 nie przejeżdzał z zawrotną szybkością, a wręcz przeciwnie, zwykle  miał/by postój tyle że pod semaforem,  bo czekał dojścia pociagu osobowego Z Łowicza do Skierniewic. O postoju w Bednarach nie będę komentować, bo taka informacji do mnie nie dotarła.

Mam pytanie, jaki autobus zastępczy jedzie teraz przez Bełchów, chyba nie ten co jedzie autostradą w relacji Skierniewice- Warszawa Zachodnia- Skierniewice ? Ten sie zapewne i słusznie nie zatrzymuje na trasie.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#160 Re: Re: Re: Re: Re: Dodatkowy postój pociągu 19111 „Łodzianin” na stacji Bełchów

2014-09-16 20:26

#159: Bełchowiak też człowiek - Re: Re: Re: Re: Dodatkowy postój pociągu 19111 „Łodzianin” na stacji Bełchów 

 Ano widzisz, ja od początku pisałem o postoju Łodzianina. Tak, wiem że numer dotyczy innego pociągu. Ale tak jest podane w komunikacie.

Co do zastępczego - tak, chodzi mi o te "autostradowe" busociągi. O ile w kierunku Warszawy mógłby być problem, bo nigdy nie wiadomo, czy nie będzie pełny, o tyle dla powrotnego gdyby było zainteresowanie raczej dodatkowy postój nie stanowiłby problemu.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#161 Cele dalszych działań

2014-09-17 06:47

Witam

Przedstawiam listę celów, jakie przyświecają obecnie moim działaniom i mam nadzieję odpowiadają oczekiwaniom całej grupy pasażerów linii Łódź - Warszawa. Wszelkie uwagi mile widziane.

Cele będą opublikowane na stronie http://kolej.miodek.net, na grupach FB (Łódź - Warszawa ciężka przeprawa i jeśli admin się zgodzin LodzWawa.pl), przekazane do mediów, oznajmione przewoźnikom i UTK. Dla każdego celu mam też zamiar stworzyć podstronę, na której będzie trochę szczegółowych informacji - z czego ten cel wynika, co nam przynosi, kolejne kroki, zmierzające do jego realizacji.

Zapraszam się do włączenia w działania, to ważne. Im więcej nas będzie tym będziemy skuteczniejsi!

Cele główne:
1. Obniżenie cen biletów o 50% do czasu zakończenia remontu (przynajmniej do czasu przywrócenia czasu do WC 1,5h z Ł, 45 min z S, 35 min z Ż; ceny biletów miesięcznych TLK powinny wynieść: Ł < 200, K < 200, S < 150, Ż < 125).
2. Honorowanie biletów na całej linii PR-TLK na czas remontu + stała oferta po zakończeniu remontu wspólnie TLK-PR-KM
3. Zakończenie remontu zgodnie z aktualnym planem (przed końcem 2015).
4. Zapewnienie kursowania zgodnie z rozkładem (brak opóźnień) - dopuszczalne średnio 1 opóźnienie przekraczające 30 min w miesiącu o danej godzinie oraz opóźnienia nie przekraczające 5 min maks. 5 razy w ciągu miesiąca (liczone w obie strony łącznie).
5. Zapewnienie nowoczesnych składów z klimatyzacją (zapowiadane piętrowe EZT dopuszczone do ruchu z prędkością przynajmniej 160 km/h) i zapewnienie obsady min. 2 osobowej dla wszystkich składów (przynajmniej w szczytach przyjazdy 6-9, wyjazdy 15-19).
6. Realne konsultowanie nowego rozkładu z pasażerami (minimum 14 dni przed ostatecznymi decyzjami, uwzględnianie oczekiwań w rozkładzie)
7. Poprawa liczby/godzin połączeń w godzinach szczytu oraz dla zmian popołudniowych na kierunku S-Ł/Ł-S.

Cele krótkoterminowe (doraźne):
1. Dodatkowe autobusy S-W i Ż-W przyjazd 18, W-S i W-Ż wyjazd w przedziale 18:30-19.
2. Wydłużenie Baczyńskiego min. do 10 wagonów, w tym część bez miejscówek.
3. Upublicznienie planu projektu i bieżący monitoring postępów.
4. Umożliwienie składania reklamacji drogą elektroniczną (zmiana Rozporządzenia).

Pozdrawiam

urban

#162 Re: Cele dalszych działań

2014-09-18 07:02

#161: Tomasz Miodek - Cele dalszych działań 

Postawione cele są myśle dla wszystkich zadowalające. wracam codziennie wiedenką która REGULARNIE opóźnia się ok 30 min i tak sie zastanawiam czy nie założę exela w którym wpisywałbym opóźnienia każdego dnia. Może ty Tomasz wrzucisz jakiś template na stronę i byśmy przedstawili konkretne opóxnienia i konkretny czas jaki osoba dojeżdzająca traci w ciągu miesiąca. Może takie coś bardziej by przemówiło do przewoźników i PLK?

od nowego miesiąca zacznę to robić

Tomasz Miodek
Autor petycji

#163 Re: Re: Cele dalszych działań

2014-09-18 08:34

#162: urban - Re: Cele dalszych działań 

Miałem taki pomysł, żeby napisać prostą aplikacyjkę do zgłaszania opóźnień (na smartfona) i potem z tego zrobić statystyki. Ale żaden programista się nie znalazł chętny :-( Oczywiście Excela mogę przygotować :-)

Zresztą sam taką statystykę prowadziłem dla pociągów, którymi jeździłem (obecnie częściej wybieram autobusy).

Tomasz Miodek
Autor petycji

#164

2014-09-18 08:39

Dzięki uprzejmości Prezydenta Leszka Trębskiego rozkłady na okres 16 IX - 11 X zostały wydrukowane przez Miasto Skierniewice. Rozkłady dostępne są w kasach biletowych na skierniewickim dworcu, u mobilnych informatorów, a także w instytucjach miejskich (Ratusz, Urząd Miasta, kino Polonez itp.).

urban

#165 Re: Re: Re: Cele dalszych działań

2014-09-18 12:59

#163: Tomasz Miodek - Re: Re: Cele dalszych działań 

 Skoro jeżdzisz autobusami to może by zacząć prowadzić statystyki od nowa? chyba zacznę od jutra pisać opóźnienia danego połączenia i np raz na tydzień możnaby raportować Tobie byś zebrał to w większą kupę. liczby nie kłamią i chyba najbardziej przemawiają do rozumu. Chyba że masz jakąś inną propozycję to chętnie pomogę w tym


Gość

#166 zaszaleli

2014-09-18 14:25

GP

#167 Liczba autobusów

2014-09-23 08:54

Słyszałem, że w dniu wczorajszym (22.09.2014) o godzinie 5:00 odjeżdzały dwa autobusy ze Skierniewic do Warszawy a nie jeden. Czy ktoś to może potwierdzić?

Tomasz Miodek
Autor petycji

#168 Re: Liczba autobusów

2014-09-23 21:58

#167: GP - Liczba autobusów 

 Obawiam się, że to bajki.

Wcoraj (22 września) byliśmy na spotkaniu z przedstawicielami PKP PLK. Jednym z głównych tematów było zwiększenie liczby kursów autobusów. Póki co jednak jeździ ile jeździło.

 

Pozdrawiam

Tomasz Miodek
Autor petycji

#169 Wniosek o zmianę zasad reklamacji

2014-09-23 22:12

W związku ze zmianą na stanowisku Ministra Infrastruktury i Rozwoju przygotowałem nową wersję pisma.

Do pobrania na stronie

http://kolej.miodek.net/uproszczenieReklamacji

Tam też adresy, na które należy pismo wysłać.

Gorąco zachęcam!

urban

#170 jak wygląda podróżowanie autobusem ze skierniewic i spowrotem?

2014-09-25 18:35

jak w temacie. jak Wam sie jeździ autobusami? wiem że do zachodniej dojeżdzają ale jak np dojechać do centralnego?? czy jest to opłacalne czasowo?? po dzisiejszej podrózy pociągami wiedenka i tlk rozważam znowu kazdą ocję.

Tomasz Miodek
Autor petycji

#171 Re: jak wygląda podróżowanie autobusem ze skierniewic i spowrotem?

2014-09-26 12:07

#170: urban - jak wygląda podróżowanie autobusem ze skierniewic i spowrotem? 

Dużo zależy o której jeździsz.

Do niedawna autobusy były dla mnie "pierwszym wyborem". Jazda na Zachodni 65-70 minut, miejsce praktycznie pewne, wygodnie, temperatura komfortowa.

Ale ostatnio wybór już nie jest tak oczywisty. Ludzi coraz więcej, w dodatku nie mamy póki co szans na ucywilizowanie takie jak w Żyrardowie, gdzie zrobili barierki w naturalny sposób wymuszające kolejkę. W efekcie przy wsiadaniu można zarobić łokciem, a w skrajnych przypadkach (jak dziś) nie zmieścić się do autobusu.

Z drugiej strony - o 6:05 jest Podstolina, która leci przez Sochaczew. Względnie pusta, prawie nie łapie opóźnień, jedzie niewiele dłużej niż autobus (planowo 7:23 na Zachodnim, 7:30 na Centralnym, w rzeczywistości +5 na Zachodnim). Komfort jazdy nawet chyba lepszy niż w autobusach (no dobra, siedzenia się nie odchylają). Także ostatnio jak tylk osię wyrobię, jeżdżę do pracy Podstoliną. Natomiast wracam autobusem.

Wiem też, że kolega jeździ regularnie autobusami. Jedzie na Ochotę, przesiada się na Zachodnim. Więc dramatu w tym rozwiązaniu nie ma ;-)

Tomasz Miodek
Autor petycji

#172 Pismo o obniżkę cen biletów

2014-09-26 14:12

Tomasz Miodek
Autor petycji

#173 Dodatkowe autobusy

2014-09-27 23:52

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od PKP PLK, liczba autobusów między Skierniewicami, a Warszawą zostanie podwojona. Na razie nie znam więcej szczegółów (o jakich godzinach będą odjazdy).

Przy okazji zwracam uwagę, że dziś, jutro i pojutrze (28, 29, 30 IX) nieznacznie zmieniają się niektóre godziny odjazdów i przyjazdów pociągów. Głównie o nie więcej niż 10 minut później pociągi przyjeżdżać będą do stacji Skierniewice. W praktyce zmiana nie ma większego znaczenia, bo i tak opóźnienia w zasadzie zawsze są większe. Tym niemniej dla porządku informuję ;-)

urban

#174 Re: Pismo o obniżkę cen biletów

2014-09-29 08:04

#172: Tomasz Miodek - Pismo o obniżkę cen biletów 

 wysłałem do intercity to pismo i w skrócie napisali że "nie ma podstaw by rozważyć moje odwołanie bo nie dołączyłem niezbędnych dokumentów tj. oryginału biletu oraz ksera dokumentu tożsamości". To może warto by wysyłać poczta do nich ten dokument wraz z biletem co??

Tomasz Miodek
Autor petycji

#175 Re: Re: Pismo o obniżkę cen biletów

2014-09-30 12:28

#174: urban - Re: Pismo o obniżkę cen biletów 

 Jak najbardziej warto spróbować. Ja w piątek będę wysyłał o zwrot 150 zł za taksówkę, którą dziś musiałem wziąć mimo, że pojechałem najwcześniejszym możliwym pociągiem (zapas 1:10 w stosunku do potrzeb). Zrezygnowałem z pociągu przy +60 w Grodzisku. Dam znać jakie efekty (za 30 dni oczywiście :-p ).

Poza tym wysyłaj też ten list do Min. Wasiak o zmianę zasad reklamacji. Tu chodzi właśnie o to, żeby nie mogli się na brak oryginału powoływać.