Petycja_w_sprawie_kredytów_indeksowanych

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja_w_sprawie_kredytów_indeksowanych

nobody

#126 Re: Re: Re: Re: 224mln dodatkowej nielagalnej kasy w kieszeni banksterów?

2015-01-20 16:58

#119: - Re: Re: Re: 224mln dodatkowej nielagalnej kasy w kieszeni banksterów? 

 Jak się wytworzy jakaś skonsolidowana grupa na FB, warto skontaktować się z zorganizowanymi grupami które prowadzą pozwy zbiorowe przeciwko bankom - mBank to 1250 osób, Millenium jakieś 3 tysiące, PKO BP dopiero wystartowało.

Czy można prosić o namiary do grup mBank i PKO BP?

Millennium znalazłem: http://millennium.arkis.pl/cel-do-osiagniecia/

***

Zapraszam na grupę: https://www.facebook.com/groups/nabicifrankowcy/

 

nobody

#127 Ankieta na TVP Info

2015-01-20 17:27

http:// bit . ly / 1CLyFDw

(trzeba usunąć spacje)

 

***

Zapraszam na grupę: http:// bit . ly /nabici_frankowcy

(trzeba usunąć spacje)

 

kolejny frankowicz

#128 kolejny frankowicz

2015-01-20 17:48

Witam,

na podstawie petycji, wnioskuję:

1) że klauzule zastosowane w kredytach indeksowanych w CHF są nie legalne, a KNF, UOKIK, sąd czy kto tam jeszcze potwierdził, że są nielegalne.

2) Banki jednak wzbraniają się ze zmianą regulaminów dla istniejących umów, gdyż godziłoby to w ich dochody, a nie ma żadnego przymusu aby to zrobiły

Sugeruję zgłosić obywatelski projekt ustawy aby we wszystkich przypadkach umów, w których używane są klauzule uznane za niedozwolone, obowiązkowo były one usuwane. Dla umów instytucji z obywatelem.

Również dla umów podpisanych w przeszłości, z terminem na dostowanie przepisów np. 12 miesięcy.

Taka ustawa przybliżyła by nas Polaków do mieszkania w państwie prawa, gdzie umowy są zgodne z prawe i nie będzie nadużyć.

Jest nas 550 tys, a potrzeba 100tyś. wpisów, nie powinno być problemów, szczególnie w roku wyborczym.

Pozdrawiam,

 

Agliw

#129 Re:

2015-01-20 19:34

#4: -  

 Jest za, ale chyba najpierw trzeba wykazać,że Sądy w Polsce nie dały sobie z ty rady.

Autor

#130 Re: kolejny frankowicz

2015-01-20 19:50

#128: kolejny frankowicz - kolejny frankowicz 

 Witam,

Też o tym myślałem ale pojawił się inny pomysł.

Opis tutaj:

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/czas-na-interwencje- sejmu-w-obronie-frankowiczow

Jedynie trzeba by zmodyfkować, że zapis z umowy jej wykreślany na podstawie wniosku złożonego np. do UOKiK.

Lepszą drogą bylby projekt Poselski. Z inicjatywą 100 tys. możemy przed wyborami nie zdążyć. Trzeba zarejestrować i ma się chyba z 2 miesiące na zebranie 100 tys.

nobody

#132 Planowane protesty Frankowców - sobota 24. stycznia, godz. 14:00

2015-01-20 23:00

Roboczy otwarty dokument (Google Docs) z zestawieniem planowanych protestów Frankowców.

http:// bit . ly /protesty_frankowcow_2401

(trzeba usunąć spacje)

***

Zapraszam na grupę: http:// bit . ly /nabici_frankowcy

(trzeba usunąć spacje)

Peter_

#133 pomoc

2015-01-21 06:32

przyznam się szczerze, że czytając "wszytsko po kolei" odnośnie naszych umów, od czarnego czwartku, mam już zawrót głowy (chodzi mi tu oczywiście o tzw. nielegalność naszych umów czy też stosowanie niedozwolonych klauzul). w związku z tym, bardzo bym prosił o pomoc tj. skierowanie do prawnika, do którego mógłbym przyjść, przedtsawić i tak znany mu problem, z którym mógłbym omówić co można w ogóle w moim przypadku wywalczyć. adres do mnie piotr_bien @ o2 . pl (usunąć spacje)


Gość

#134

2015-01-21 09:20

słuszna inicjatywa
marekj

#135

2015-01-21 09:32

Witam,
Można jeszcze przystąpić  do uczestnictwa w pozwie zbiorowym przeciwko Bankowi Millennium.
 pozewgrupowymillennium@dt.com.pl tel. +48 22 840 95 00

Strona internetowa: www.dt.com.pl


Gość

#136

2015-01-21 10:07

Petycja bardzo potrzebna spłacającym kredyt, ponieważ banki nie respektują obowiązujących przepisów i działają na niekorzyść klienta .
Ska-Syl

#137 Pozew zbiorowy przeciwko PKO BP (dawnej Nordea)

2015-01-21 10:42

Czy ktoś zna może kancelarię albo kontakt do osoby która przygotowuje pozew zbiorowy przeciwko PKO BP (dawniej Nordea)


Gość

#138

2015-01-21 11:44

A ile podpisów ta petycja musi mieć, co dalej z nią będzie??? Gdzie i kto ją przedstawi?? Mógłby ktoś wyjaśnić tak prosto.

 


Gość

#139

2015-01-21 11:48

Rząd stoi na straży prawa, KNF powinien chronić słabszą stronę - kredytobiorcę, przy umowach bank-konsument. Rząd i KNF jest zobowiazany przez wszystkich obywateli do nadzoru nad przestrzeganiem prawa w RP a banki które nie respektują i łamią przepisy polskiego prawa przymuszać i bardzo surowo karać i przymuszać banki do zadośćuczynienia osobom poszkodowanym przez banki.

Gość

#140

2015-01-21 12:13

Jeśli autor się zgodzi to może niech każdy wyśle kopie petycji w postaci maila do UOKiK ddk@uokik.gov.pl. 


Gość

#141

2015-01-21 12:33

Może warto jescze wysłać takie e-maile do mainstreamowych mediów, aby uświadomić wszystkim o co chcemy walczyć


Gość

#142 Re:

2015-01-21 13:14

#141: -  

 kochani, do tej petycji koniecznie trzeba dodac wzmianke o ujemnych stopach Libor zanim ja gdziekolwiek zaczniemy rozsylac.

Niech wszyscy przestana uzywac klamstw i mowic, ze wywalczono ujemne stopu Libor dla osob z kredytami indekowanymi do franka. to bylo i tak w umowach kredytowych wiec zadna laska.

Niech banki biora na siebie ryzyko skoro nie przewidzieli, ze Libor moze byc ujemny.

Kredytobiorcy maja w swoich umowach Libor plus marza banku wiec niech nam nie wciskaja jednostronnych zmian w regulaminach w postanowieniach dotyczacych tak istotnych punktow i w mediach laskawie zgadzaja sie na respektowanie tego co maja i tak respektowac.

Bezczelnosc nie zna granic i co gorsza to mydlenie oczu popieraja dziennikarze i politycy.

Moim zdaniem specjalnie sie glosno o prawdzie nie mowi, bo jakby tak wszyscy pokrzywdzeni ruszyli odzyskac swoje nadplacone pieniadze do sadow to bylby wielki dym. Politycy we wspolpracy z mediami juz ratuja banki nie mowiac spoleczenstwu prawdy o bankowych bezprawnych dzialaniach i jeszcze dadza wszystkim frankowiczom rzekoma pomoc, bo im pewnie pozwola przewalutowac kredyt co bankom bedzie pewnie na reke bo to zalegalizuje ich oszustwo.

m-ka

#143 Re: Re:

2015-01-21 13:37

#142: - Re:  

ujemne stopy libor to niewielka oszczędność. Oczywiście trzeba na nie wskazywać, ale główna walka powinna sięskupiac na niedozwolonych klauzulach . Już dzis KNF zmiękł w tej sprawie, ale proponuje przeliczenie w/g ceny kredytu złotowego. A ja sie pytam na jakiej podstawie. A może ja w ogóle takiego kradytu bym nie wzięła. Wyrzucenie klauzul nielegalnych pozostawia pozostałe postanowienia umowy - tak orzekają sądy, bo tak mówi KC. Zatem bank może co najwyżej zrezygnować z dalszego trwania umowy w takim kształcie i od niej odsatąpić. Następuje wtedy zgodznie z KC zwrot świadczeń wzajemnych. Ja zwracam kasę od banku ( czyli kwotę PLNów), a bank zwraca mi to co wplaciłam ( też kwotę wpłąconych PLNów).  W tym celu musze bankm musi się ze mna porozumieć, a będzie musiał to zrobić, kiedy zażadamy usunięcia tych cholernych klauzul indeksacyjnych. Gdyby umowy z bankiem nie miały tej wady prawnej taka operacja byłaby niemozliwa, ale wada prawna jest i to bank tę umowę przygotował przez sztab prawników zapewne, więc niech teraz skarży o odszkodowanie swoich prawników.


Gość

#144 Re: Re: Re:

2015-01-21 13:59

#143: m-ka - Re: Re:  

 mk-a marze o takim rozwiazaniu sprawy i chce myslec optymistycznie, ze prawo jest po naszej stronie 


Gość

#145

2015-01-21 16:18

Państwo powinno chronić obywateli! Brak tej ochrony to popieranie złodziejstwa jakie uprawiają na obywatelach banki i pozostałe instytucje finansowe.
kater

#146 Re: Re: Re:

2015-01-21 17:41

#27: - Re: Re:  

 sprawdźcie czy macie możliwosć zawieszenia raty na miesiąc -> wakacje kredytowe. zróbmy sobie najpierw wakacje:)

Elena

#147 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-01-21 19:17

#100: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Też nad tym myślała, muszę tylko jakos to sensownie spisać, powołać się na "wyrok szczeciński", choć wiem, ze banki po prostu odpowiadając mydląc oczy, że tamta umowa była nieco inna.

 


Gość

#148 Ana

2015-01-21 21:47

#147: Elena - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 zadzwonilam do mbanku z prosba o wyslanie poczta wydruku mojej historii kredytowej. Zgadnijcie ile kosztuje taka usluga...10zl za wydruk jednego miesiaca :) 76 miesiecy splaty za mna wiec koszt bylby 760zl :)

 

anna.ani

#149 Pozew zbiorowy przeciwko Deutsche Bank

2015-01-21 21:52

Arkadiusz Szcześniak
Autor petycji

#150 Dalsze losy petycji

2015-01-21 22:39

Wysłano już do Premiera, Prezydenta i Posłów. Będę chciał jeszcze w formie papierowej. Jak tylko otrzymam trochę wsparcia w zakresie organizacji tego.