Stop budowie spalarni odpadów w Nowym Dworze Mazowieckim

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Stop budowie spalarni odpadów w Nowym Dworze Mazowieckim


Gość

#1

2015-06-18 14:45

Pochodzę z Nowego Dworu Maz. i mimo, że obecnie tam nie mieszkam, nie wykluczam, że jeszcze tam wrócę. Poza tym mieszkają tam ciągle moi najbliżsi i nie chcę ich narażać na problemy zdrowotne, ani niszczyć środowiska naturalnego tak pięknej okolicy.

Gość

#2

2015-06-18 15:24

Nie wyrażam zgody na budowę spalarni odpadów w Nowym Dworze aby nie niszczyć zdrowia i życia mieszkańców, osób tam pracującym i odwiedzającym Nowy Dwór Mazowiecki i okolice. Spalarnia z pewnością negatywnie wpłynęła by nie tylko na zdrowie ludzi ale również zwierząt, niszczyłaby również naturalne środowisko.

Gość

#3

2015-06-19 04:25

Czy nie ma miejsc gdzieś na odludziu żeby powstawały takie spalarnie tylko w centrum małego miasteczka

Gość

#4

2015-06-19 07:00

Bo zależy mi na zdrowiu moim i mojej rodziny!!!

Gość

#5

2015-06-19 09:35

Miasto ma się rozwijać , ani e cofać w rozwoju, w Warszawie spalarnia śmieci jest na Targówku Przemysłowym , w szczerym polu najbliższe zabudowania to odległość kilku km , praktycznie nikt tam nie mieszka , może szczury.
Najlepiej wybudować w Modlinie Górce obok Kowalskiego , tyle tam miejsca w pobliżu lotniska i odległość zachowana.
Najciekawsze jest to że mówię tylko o dzielnicy Okunin, natomiast wiatry średniorocznie wieją w stronę półka lub osiedla, ni ale pseudo prezes ZEC-U powie ze u niego pod zakładem rosną grzyby i wszystko jest ekologiczne ( tylko pytanie czy zjadłby z nich zupę- banda cwaniaków.

Gość

#6

2015-06-19 20:55

przykro jest patrzec jak dewastowany jest Nowy Dwór i "poniewierani" jego mieszkańcy, bo tak wiele niezgodnych z prawem i negatywnych dla życia,zdrowia i po prostu mieszkania w NDM inwestycji wchodzi w życie "po cichu".

Przykro jest też widzieć, jakie ludzie mają klapki na oczach i nadal popierają obecne władze.


Gość

#7

2015-06-20 08:08

Nie dla zanieczyszczeń powietrza w moim mieście. Nie dla burmistrza, który w niedawnej kampanii nawet nie wspomniał o spalarni.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-06-20 08:21


Gość

#9

2015-06-20 08:22

Dość rządów i samowoli nieudacznych administratorów!


Gość

#10

2015-06-21 19:43

Inwestycja tzw. spalarni odpadów na terenie mojego miasta mi nie odpowiada.
siwymac

#11 Tak właśnie władze miasta

2015-06-22 10:37

działają na rzecz mieszkańców...

zuzia

#12 spalarnia

2015-06-22 14:44

w okolicznych miejscowościach niedaleko nasielska też chcieli coś takiego stworzyć ale niestety nie przesło. a w NDM szanowny pan burmistrz zobaczy kilka złotych dla siebie  i od razu podpisuje co chcą inni. Niech pomyśli w końcu o mieszkańcach i zrobi coś  dla nich.


Gość

#13

2015-06-22 19:54

Dlatego że:
chcę mieszkać w mieście gdzie jest czyste powietrze,mieście które słynie z przyjaznych miejsc dla mieszkańców jak i dla turystów,a nie miejscem gdzie władze powiatu wydają zgodę na umiejscowienie na naszym terenie największych trucicieli których nikt nigdzie nie chce.Przykładem niech będzie nie jedna ale /do niedawna/dwie asfaltownie.

Gość

#14

2015-06-22 22:31

CH... mnie strzela kiedy władza wie lepiej i jest mądrzejsza od ludu.

Gość

#15

2015-06-23 05:51

To sie w głowie nie mieści ,tak po cichu zapadają wszelkie decyzje w sprawie spalarni-urzednicy mają w nosie zdanie mieszkańców trzeba z tym skończyć -przyjdz na targowisko miejskie w ndm 26.06.i zaprotestuj razem z nami powiedzmy nie dla spalarni .Wesprzyj nasz protest. Zrób coś dla ratowania własnego zdrowia i naszego miasta


Gość

#16

2015-06-23 10:04

Mieszkam w okolicy i nie chcę być truta

Gość

#17

2015-06-23 11:08

Mam małe dzieci

 jak za klika lat będą mieli problemy ze zdrowiem z powodu tej inwestycji, wszyscy w mieście bedą wiedzieli kto jest winny.


Gość

#18

2015-06-24 11:32

Wystarczy już głupot czynionych przez burmistrza i spółę w naszym mieści!

Gość

#19

2015-06-25 09:55

Aby w Nowy Dworze Mazowiecki oddychało się świeżym powietrzem!!

Gość

#20

2015-06-30 07:57

Mieszkam w pobliżu planowanej spalarni,byłaby bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia.
Gość

#21

2015-06-30 09:20

Myslę że trzeba zrobić referendum też w sprawie odwołania Burmistrza i Rady Miasta za takie działanie.

mimi

#22

2015-06-30 13:18

To jakaś zbiorowa histeria. Rozumiem, że ludzie sie boją nowego, ale proponuję zapoznać się z badaniami. To nie spalarnia i jako nowa inwestycja musi spełniać wiele norm. Bardziej ludzie trują się jeżdżąc  starymi samochodami. Nikt w Unii nie dałby zezwolenia na trucie mieszkańców.

Gość

#23

2015-06-30 21:00

I ciekawe kto za to zapłaci. Pewnie mieszkańcy NDM tudzież inne gminy. Ktoś o tym pomyślał? Unia rzeczywiście nałożyła obowiązek uporania się ze składowaniem śmieci. Nie uśmiecha mi się bulić wysokich opłat narzuconych przez Unię za nierozwiązany problem śmieci. W takiej Szwecji ok. 90 % śmieci jest utylizowanych w bezpieczny dla środowiska sposób. U nas nadal część wywozi się po okolicznych lasach. Dodatkowo są wymogi unijne ograniczenia emisji różnych związków chemicznych. Może warto się temu przyjrzeć i zastanowić nad rozwiązaniem utylizacji odpadów niż ulegać zbiorowej histerii i w ciemno tylko protestować nie zgłębiwszy tematu.

robson

#24

2015-06-30 23:24

Zbiorowa histeria jest bardzo pomocna bo na jej fali kilku nieudaczników usiłuje się wylansować 

gość

#25 Re:

2015-07-01 08:25

#24: robson -  

 Otóż to. Mam wrażenie, że tu wcale nie chodzi o dobro mieszkańców NDM, ale ci co rozpętali protest czują się z tym bardzo dobrze i czują się ważni i potrzebni. Nikt się nie zastanawia co dalej po tym pospolitym ruszeniu czyli proteście. A miasto zostanie samo z górą śmieci, bo po takim przyjęciu wątpię czy ktoś jeszcze przyjdzie do nas z jakąś propozycją.