Petycja na rzecz budowy stacji metra na Białołęce.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja na rzecz budowy stacji metra na Białołęce.

Kamil Hajduk
Autor petycji

#76 Re: Re:

2015-07-10 11:17

#75: - Re:  

 Niektórzy od zawsze w Warszawie, spora część Warszawiaków tutaj mieszka. Nie tylko osoby uznawane za przyjezdne niepłacące podatków.


Gość

#77

2015-07-10 11:27

Marna komunikacja autobusowa, brak tramwajow, duze korki

Gość

#78

2015-07-10 12:43

bo to bardzo dobry pomysł by stacje zbudować bliżej Trasy Toruńskiej a nie w gęsto zabudowanym osiedlu. Bez sensu budować końcową stację metra bez możliwości budowy parkingu i pętli autobusowej i/lub tramwajowej.

Gość

#79

2015-07-10 13:47

Bo to dobry pomysł. Brodno jest dobrze skomunikowane z Centrum, Białołęka nie.

Gość

#80

2015-07-10 14:06

bardzo bym chciala metro niedaleko miejsca zamieszkania

Gość

#81

2015-07-10 14:50

Jestem mieszkanka Białołęki bardzo mało jest połaczen komunikacyjnych badz możliwosci przesiadki a zaludnienie jest coraz większe ludzi na przystankach multum myśle a raczej wiem na pewno ze Nam powinna zostac przyznana II linia metra biorac pod uwage ilosc zaludnienie wciaz rosnaca na Białołęce.

Gość

#82

2015-07-10 15:03

Od ponad 3 lat jeżdżę w okolice gdzie chcielibyście przenieść stacje metra i wiem jaka to udręką. A także jakby ułatwiło mi to życie.

Gość

#83 Re: Re:

2015-07-10 15:03

#75: - Re:  

 Fakt, rzadko mieszkańcy Białołęki płacą podatki w US Dzielnicy Białołęka, ponieważ takiego nie ma. Płacą je w US Dzielnicy Targówek. Najpierw radziłabym zaciągnąć troszkę wiedzy odnośnie naszego miasta Warszawa.


Gość

#84

2015-07-10 15:25

Rozważam kupno domu na Białołęce. Mimo to uważam że opcja że stacja końcowa Grodzisk jest bardziej rozwojowa i stanowi udogodnienie dla większej ilości osób z niej mogących korzystać.

Gość

#85

2015-07-10 15:36

Na derbach i lewandowie jest kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, potrzebujemy metra!

Gość

#86

2015-07-10 16:14

Mieszkam na Grodzisku i wiem jak tu jest

Gość

#87

2015-07-10 18:01

Teren tej części Białołęki jest przeciążony nowo powstałymi osiedlami mieszkaniowymi i supermarketami i w dodatku kompletnie zaniedbany komunikacyjnie (prowadzi do niego jedna ulica po jednym pasie ruchu w obie strony)
JakaJa

#88 Re: Re:

2015-07-10 18:52

#52: - Re:  

Dzieci urodzone w Wwie mają metrykę urodzeniową warszawską. Są więc pełnoprawnymi Warszawiakami. Chociaż nie wiem czy to dobrze patrząc na to, jak rodowici Warszawiacy traktują innych...

JakaJa

#89 Re: Re: Re:

2015-07-10 18:55

#83: - Re: Re:  

" Fakt, rzadko mieszkańcy Białołęki płacą podatki w US Dzielnicy Białołęka, ponieważ takiego nie ma. Płacą je w US Dzielnicy Targówek. Najpierw radziłabym zaciągnąć troszkę wiedzy odnośnie naszego miasta Warszawa."

Wypowiedź owego człowieczka z problemami świadczy tylko źle o tym, jak dzieci Warszawiaków z dziada pradziada zostały wychowane. Chyba że to słoik, co nie płaci, a udaje Warszawiaka...?


Gość

#90

2015-07-10 19:05

Mieszkam wraz z rodziną na zielonej Białołęce od niedawna i juz dokucza nam kiepska infrastruktura. Dojazdy są męka przede wszystkim dla dzieci. Nie zamienilabym oczywiście tego miejsca na żadne inne. Jest tu spokojnie, dużo zieleni. To nasze miejsce na ziemi. Oczywiście rozwój komunikacji (przede wszystkim metro)podniósł by nasz standard zycia.
Bardzo nam tu tego brakuje. Dwie linie autobusowe do metra wileńska czy ratusz arsenal to zdecydowanie za mało. Ludzi
przybywa i będzie nas tu coraz więcej.
karola86

#91 Re: dokładnie. ja również mieszkam z rodziną na derbach

2015-07-10 19:16

#1: -  

 dokladnie. Do jesiennych liści z petli stracone 10 min. Oczywiscie mozna przejsc na pieszo przez pole na magicznej ale kiedy rano jade z dzieckiem do przedszkola to nie ma mowy zeby bylo tam wolne miejsce siedzące. I nie ma raczej co liczyc na to ze ktoś ustąpi :-( osiedle ogolnie super.  Cisza spokój.  Kameralna atmosfera ale to połączenie z centrum miasta - masakra. Nie chodzi nawet o czas ale o komfort jazdy. Tłok,  ścisk a i przez to ludzie malo przyjemni. Pamietac trzeba ze bedzie nas coraz więcej :-/


Gość

#92 Re: tak jest!!!

2015-07-10 19:18

#85: -  

 metro metro metro!!!


Gość

#93

2015-07-11 08:57

Kiedyś mieszkałam na Bródnie.Zgadzam się z tym że brak parkingu parkuj i jedź, oraz mało miejsca do parkowania aut przemawia za tym żeby stacja końcowa była położona gdzieś indziej, w bardziej przestrzennym i dogodnym miejscu
Kasia

#94 Re: Re: Re:

2015-07-11 09:09

#76: Kamil Hajduk - Re: Re:  

 A poza tym żeby płacić podatki nie trzeba być zameldowanym. Kwestia świadomości, że lepiej jest płacić podatki w miejscu w którym się mieszka a nie jest się zameldowanym. Liczę ze metro dojedzie na Białołęke bo dwa autobusy to trochę mało jak na taką liczbę mieszkańców.  

Zaciszanin
Gość

#95

2015-07-11 09:25

Mieszkam na Zaciszu. Krótko mieszkałem na Starych Bielanach i pamiętam co tam się działo do czasu otwarcia ostatnich 3 stacji metra. Jeden wielki parking. Na Targówku, a szczególnie na Bródnie brakuje parkingów, a budowa P&R jest raczej niemożliwa. Beton HGW jeździ limuzynami i nie rozumie/ ma gdzieś potrzeby mieszkańców ( HGW ostanio pozowała na Bródnie do tzw wiaty reklamowej, która nie chroni od deszczu słońca http://www.targowek.info/2015/04/rewolucja-na-przystankach-zaczyna-sie-na-brodnie/ )

Myślę, że mieszkańcy Rembielińskiej się nie obrażą, jeden autobus co 5 min do metra załatwi sprawę. Metro na Zielonej Białołęce daje olbrzymie możliwości przyszłej rozbudowy choćby i do Nieporętu czy Radzymina. Poza tym będzie zachęcał kolejnych developerów do rozbudowy, potem będą potrzebne usługi lokalne ( sklepy, przedszkola itd ). Beton HGW nie ma żadnej wizji tego miasta tylko reklamowo marketingowy syf. Byle do emerytury...

Jak widać na włodarzy i na ZTM nie możemy liczyć. Więc mam do mieszkańców Białołęki mam dobrą radę, zamiast tłoczyć się w autobusach/ stać w korkach samochodem po prostu przesiądźcie się na rowery.  Nie da się bo musicie w ganiaku/ z dziećmi do przedszkola?

Da się: macie karty multisport itd, w 40 min dojedziecie do Wileniaka / Dw Gdański rowerem, tam są baseny w okolicy Jagielońska / Inflancka . Kupujecie karnet, myjecie się i przebieracie, albo jakaś siłownia czy coś jak gdzie indziej. Co do jazdy z dziećmi istnieją wózki, którymi można przewozić dzieci bezpiecznie jadąc na rowerze. Potem zostawiacie rower i do metra. Kompletny strój ( z butami ) na rower na okres wiosna - jesień kosztuje 500 - 700 zł na zimę 1000 - 3000 zł. Można taniej w ciuchlandzie + outlet do butów. Da się, tylko trzeba chcieć. Proszę nie kupujcie kolejnych aut i nie trujcie dalej tego miasta, lepiej kupcie sobie 3 wypasione rowery, wyjdzie taniej i zdrowiej dla was, waszych dzieci i wnuków...


Gość

#96

2015-07-11 11:16

Prócz wynienianych waskich uliczek i fatalnego dojazdu do centrum, chciałabym dodac, ze dom development dostalo zezwolenie na budowe kolejnego osiedla na wysokisci ul malborskiej. Oczywiste jest, że spowoduje to jeszcze większe korki i jeszcze bardziej utrudni wyjazd z osiedli na ul. Skarbka z gór, jak również jeszcze wiekszy balagan przy ul kondradowicza gdzie planowana jest stacja metra. Tym bardziej nie będzie tam miejsca na parkingi.

Gość

#97

2015-07-11 11:32

Po pierwsze korki, waskie uliczki, fatalny dojazd, kiepska komunikacja,w której pasażerowie sa scisnieci az uwlacza to ich godnosci. Przy stacji Grodzisk o wiele wiecej mozliwosci na parkingi dla przesiadajacych się z pobliskich miejscoeosci. Do tego olanowane nowe osiedle przy ul. Malborskiej. To zakorkuje waska ulice laczaca osiedle Derby ze swiatem.do tego zanizone statystyki co do mieszkańców os zielonej Białołęki, jej szybki rozwój. Czas pomyslec przyszlosciowo.

Gość

#98

2015-07-11 11:43

Bo chce jak czliwiek jezdzic do pracy. Id bas komunikacja hest beznadziejna

Gość

#99

2015-07-11 13:15

Paraliż komunikacyjny mieszkańców Zielonej Bialoleki gdzie cały czas powstają nowe osiedla. Plan poprowadzenia metra na brodno gdzie sa stare blokowiska dobrze skomunikowane nikomu nie przyniesie korzyści.

Gość

#100

2015-07-11 16:09

Chciałabym poprawić komunikację polnocno -zachodniej strony Warszawy.