stop likwidacji kolei w Karkonoszach

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji stop likwidacji kolei w Karkonoszach


Gość

#26

2015-07-23 16:55

uwazam ze kolej nasza a raczej to co z niej pozostalo nalezy ratowac nie likwidowac.Po pierwsze atrakcja turystyczna a po drugie jest to nie odrwacalna decyzja a byloby szkoda po drugie komunikacja miejska odciazona i pociagi maja swoj urok....

Gość

#27

2015-07-23 20:46

Bo czułem taką potrzebę. Ciekawe, że dopiero wszyscy się obudzili. Poprzedni burmistrz Karpacza - Malinowski - dążył do rozbiórki torów i zrobienia Biedronki na dworcu :)

Gość

#28

2015-07-23 21:27

Przepiękne widoki! Odkąd pamiętam kolei tamtędy jeździła.
Wojtek Ch.
Gość

#29

2015-07-24 05:55

Od dziecka spędzałem i spędzam wielokrotnie urlopy w Kotlinie Jeleniogórskiej. W 2013 roku odkryłem Tunel Pod Drogą Głodu w Kowarach i zwiedziłem szlak od strony Podgórza jak i Ogorzelca. Potem znalazłem piękny wiadukt w Kowarach. Jestem zafascynowany Karkonoszami i miłośnikiem kolei. Skoro funkcjonuje szlak kolejowy z Jeleniej do Lwówka Ślaskiego - równie piękny widokowo, to dlaczego linie wymienione w petycji mają zostać zaorane??? Nie rozumiem chorej polityki państwa polskiego, które obraca w niwecz dorobek wielu pokoleń i historię Polski. Mało ważne, czy budowali je Niemcy, czy rozkradali Rosjanie.. to jest nasza historia i jesteśmy zobowiązani ją pielęgnować i chronić przed dewastacją!!


Gość

#30

2015-07-24 07:11

Bo draznia mnie kierowcy busow

Gość

#31

2015-07-24 08:23

Ponieważ przywrócenie pociągów (które z każdym rokiem są coraz lepsze) rozwinie jeszcze bardziej region (a przede wszystkim mniejsze miejscowości na trasie, które omija się teraz obwodnicą (Miłków, Mysłakowice). Jeśli chodzi o trasę do Kamiennej Góry może być dużą atrakcją turystyczną, gdyż wiedzie przez tunel (który jest dość długi).
Bethi

#32

2015-07-24 08:34

Rzeczywiście Karpacz potraktowany jest trochę "po macoszemu". Można dojechać do Szklarskiej ale kiedy przejdziemy CUDOWNYM szlakiem górskim do Karpacza to powrót do domu jest już nieomal koszmarem. Ciągłe przesiadki do autobusów i jazda w "koszmarnych" warunkach. Kolej do Karpacza to byłby wspaniały pomysł, przynajmniej 1 dziennie tak jak ze Szklarskiej. Pociągi sa jednak DUŻO wygodniejsze i po wędrówkach szlakami górskimi w pociągu można troszkę odpocząć. Poza tym widoki cudne więc czemu nie podziwiać???? Jestem absolutnie ZA koleją do Karpacza!!!!!

Pozdrawiam


Gość

#33

2015-07-24 10:46

Popatrzcie tylko na sąsiednie Czechy - pociągi ciągle docierają tutaj nawet do małych miejscowości - przykładem jest Svoboda nad Úpou (40 kilometrów od Karpacza, po drugiej stronie gór) - niewiele ponad 2 tysiące mieszkańców i pociąg ciągle kursuje. Korzystają z nich miejscowi i turyści. Moi czescy koledzy świadomie wybierają pociąg zamiast auta, bo wiedzą, że dojadą z całą rodziną tam gdzie chcą i w rozsądnej cenie.


Gość

#34

2015-07-24 10:47

Często korzystałem a tego połączenia jadąc do Mysłakowic oraz wracając z praktyk zawodowych jakie miałem w FAT Kowary , malownicza linia z pięknymi krajobrazami szkoda że obecnie nie można z niej korzystać

Gość

#35

2015-07-24 10:53

W Jeleniej Górze, czy też w regionie - jeleniogórskim należy zachować wszystko, co choćby w pośredni sposób wpływa na promocję ww. (i budowanie tożsamości w gronie lokalnej społeczności). I o to wszystko - trzeba walczyć; ramię w ramię, bez żadnych podziałów. P. Iwaniec

Gość

#36

2015-07-24 13:37

Kocham nasz region i zalezy mi na jego rozwoju. Nie kazdy prowadzi auto. A koleje sa dobrym i tanim srodkiem lokomocji.Pozdrawiam miłośników Karkonoszy.

Gość

#37

2015-07-24 14:38

Wolę jeździć pociągiem ze względu na męczącą mnie chorobę lokomocyjną w innych pojazdach.

Gość

#38

2015-07-24 16:14

Linie kolejowe w tym rejonie są potrzebne. Nie likwidujmy ich

Gość

#39

2015-07-24 16:27

Nie należy być biernym w stosunku do spraw i decyzji, które dotyczą najbliższego otoczenia.

Gość

#40

2015-07-24 18:00

Stop likwidacji kolei i ułomstwa PKP PLK!

Gość

#41

2015-07-25 04:26

uwazam iz jest to bardzo atrakcyjna turystycznie linia

Gość

#42

2015-07-25 12:56

Podróż koleją jest bardziej atrakcyjna niż samochodem czy autobusem, które dodatkowo zatruwają nas.Powinniśmy myśleć o przyszłych pokoleniach, które po nas obejmą miejsce - dlatego dbajmy o środowisko!
H.Sz.


Gość

#43

2015-07-25 13:26

Szczególnie urokliwa trasa zimą

Gość

#44

2015-07-26 08:00

Piękna trasa i aż dziwi że nie jest użytkowana. Przecież Karpacz odwiedza rocznie kilkaset tysięcy osób, baza noclegowa to chyba 20000 miejsc. Ktoś powiedział, że to się nie opłaca bo dworzec w Karpaczu jest daleko od centrum.

Joanna Czajka z Karpacza

#45

2015-07-26 09:18

W roku 2013 liczba oficjalnie zgłoszonych turystów i gości którzy przyjechali do Karpacza to 262 875 - a można do tego dodać całkiem sporą ilość, która "wymknęła się" urzędniczej rejestracji. W tej chwili jest ich znacząco więcej ( w międzyczasie Hotel Gołebiewski np uruchomił następne piętra). Mamy kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych. Ja nie mam samochodu - korzystam z komunikacji zbiorowej. Właśnie wczoraj jadąc do Jeleniej autobusem o 12.00 miałam okazję wysłuchać uwag wyjeżdżających turystów (z Lubuskiego), którzy byli niezadowoleni, że autobus znajdzie się w Jeleniej w miejscu odległym od dworca kolejowego ( dworzec PKS). Tuż przed autobusem pojechał busiarz, ale nawet nie napomknął, że zajeżdża pod sam dworzec PKP --- i tu zaskakujacy argument - bo ci ludzie mieli potężne walizy na kółkach !!! Więc nawet nie napomknął, że jedzie na PKP, bo w busie byłby problem ich pomieścić !!! A oni w rozmowie ze mną (zaoferowałam, że poprowadzę ich w Jeleniej na stację tak , by nie pourywali tych kółek) skarżyli się na brak w tym roku bezpośredniego połączenia kolejowego do Karpacza, które funkcjonowało w ostatnich latach. a polegało ono na tym, że do konkretnych pociagów przyjeżdżających do Jeleniej podstawiane były autobusy jadące do Karpacza. Bilet był jeden - kolejowy, a w autobusie jechał konduktor-kolejarz. I wyjażdżając z Karpacza też można było wsiąć do takiego kolejowego autobusu, kupić u konduktora bilet kolejowy do Wrocławia, czy dalej i jechać do Jeleniej, gdzie już czekał pociąg. Autobusy te jechały wdłuż linii kolejowej Karpacz -Jelenia Góra zatrzymując się przy stacjach kolejowych (w Miłkowie zmeniono to potem jednak na przystanek PKS). Często, rozmawiając z turystami, słyszę, że brak pociągu do Karpacza to granda, bo można wygodnie z dziećmi/wnuczkami dojechać koleją do Jeleniej a potem zaczyna się gehenna --- brak autobusów pod stacją kolejową, konieczność pokonania z bagażem i dziećmi sporych odległości do przystanku, brak skomunikowabych kursów, i wiele kursów wykreślonych w soboty i niedziele (bo się "nie pracuje" - co jest nieprawdą w miejscowościach turystycznych; tu w "wolne dni" i święta tym bardziej się pracuje, a do tego przyjeżdża wiele osób !!).


Gość

#46

2015-07-26 09:40

Ponieważ te linie kolejowe maja bardzo duże znaczenie turystyczne dla regionu

Gość

#47

2015-07-26 11:35

Dosyć już następnych likwidacji.Polikwidowano już kilkanaście linii kolejowych nie tylko na Dolnym Śląsku a likwidacja dostępu turystów do Karkonoszy to wg mnie jest paranoją.Nie wszyscy turyści mają własny środek lokomocji.Zamiast likwidować linie kolejowe,dworce,może czas pomyśleć aby polikwidować wszelkiego rodzaju spółki związane z kolejnictwem,bo taki bałagan jaki jest na kolei to woła o pomste do Nieba.Spółek jest jak w lesie wysyp grzybów po deszczu.Może jeszcze powstanie spółka od peronów,semaforów,przejazdów kolejowych itp.bo trzeba umieścić w nich swoich koleżków z danej opcji politycznej aby nieroby miały etat.Obecnie zapanowała moda na niszczenie wszystkiego za wszelką cenę.Burzy się nawet zabytki budowlane.Jednym słowem-PARANOJA.

Gość

#48

2015-07-26 15:08

Jestem związany tymi okolicami od urodzenia i takich atrakcji jak kolej to jest bardzo mało tak jak tranwajie które kiedyś jeździły Zbigniew Jankowski

Gość

#49

2015-07-26 19:36

Kolej w regionie Karkonoszy to wielka atrakcja turystyczna.
Alternatywa komunikacyjna.

Gość

#50

2015-07-27 19:29

Kolej do Karpacza powinna funkcjonować.Pamiętamy czasy kiedy do Karpacza jeździły pociągi i do samego końca miały obłożenie a kierownicy pociągów brali pieniądze do kieszeni za bilety i wychodziło że jedzie tylko kilku pasażerów.Jeśli nie zapłaciłeś to wyrzucali z pociągu.Takie praktyki były też na trasie do Szklarskiej.Sensowny rozkład i ludzie będą jeździć :)