TAK dla motocykli na stołecznych buspasach

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TAK dla motocykli na stołecznych buspasach


Gość

#51

2016-06-02 10:09

ponieważ uważam że dla większego bezpieczeństwa,a nie zagrażając innym użytkownikom drogi warto udostępnić bus pasy jednośladom

Gość

#52

2016-06-02 10:10

Znakomity pomysł. Będzie bezpieczniej dla wszystkich.

Gość

#53

2016-06-02 10:36

Jestem za zwiększeniem bezpieczeństwa i przepustowości ulic w Warszawie

Gość

#54

2016-06-02 10:37

Uważam, że centra miast generalnie są przepełnione od ilości samych pojazdów, zaś motocykl swoją funkcjonalnością usprawnia poruszanie się, jak i też sam w sobie nei stanowi utrudnienia dla innych użytkowników komunikacji zbiorowej (np.). Dodatkowo charytatywnie udzielając się w życiu społecznym, jako ratownik KPP to tego typu rozwiązanie nei zmuszałoby mnie do łamania obecnych wytycznych co do poruszania się po bus pasach w Warszawie :)

Gość

#55

2016-06-02 10:53

Dla bezpieczeństwa tych co na motocyklach oraz tych co w samochodach .

Gość

#56

2016-06-02 11:28

Bo od lat jeżdżę po Warszawie motocyklem i wiem jak podnosi się moje bezpieczeństwo kiedy jadę buspasem, a jak wzrasta moje zagrożenie wypadkiem kiedy przejeżdżam obok stojących w korkach samochodów, których kierowcy potrafią niejednokrotnie zachować się nagle niebezpiecznie, albo wręcz blokować przejazd po złości

Gość

#57

2016-06-02 12:14

Mój brat jeździ motocyklem do pracy, często jeżdżę z nim, podpisuję dla bezpieczeństwa.

Gość

#58

2016-06-02 12:29

Autobusy, taksówki, motocykle... wszyscy się pomiescimy :-)
6pqS

#59

2016-06-02 13:14

Wpuszczenie motocyklistów na buspasy to świetny pomysł. Widać to po miastach, w których motocyklistom udało się skruszyć mentalny beton u władz lokalnych. Motocykl to nie samochód. To samochody i ich kierowcy blokują ruch. Motocykliści na pewno będą bardziej bezpieczni na buspasie, nie przeszkadzając autobusom! Teraz przeciskając się pomiędzy stojącymi w korku samochodami nie są, a buspasy są puste! W samochodach, stojąc w korku, kierowcy albo gadają przez telefony bez zestawów głośnomówiących (a nawet jak je mają, to nie podłączają, bo nikt im nie powiedział jak) poświęcając całą swoją uwagę rozmowie, albo malują się przed lusterkiem, albo zastanawiają się do czego służy ta wajcha po lewej stronie przy kierownicy, bo przecież widać, że samochód już skręca ;)


Gość

#60

2016-06-02 13:25

Jestem motocyklistka, korzystanie z bus pasa zwiększa moje bezpieczeństwo na drodze

Gość

#61

2016-06-02 13:42

Skomentowałem i podpisałem tą petycję, ponieważ jeżdżę zarówno motocyklem, jak i samochodem osobowym. Uważam, iż umożliwienie motocyklom poruszanie się po pasach przeznaczonych dla komunikacji miejskiej w Warszawie, podniesie bezpieczeństwo i jakoś jazdy wszystkich uczestników ruch drogowego.

Gość

#62

2016-06-02 15:14

Motocykle nie blokują ruchu i nie zapychają buspasów, zabranianie wjazdu wbrew doświadczeniom z miast z całej europy jest zwykłym polskim "nie bo nie". Żadnych powodów nie ma poza niechęcią aby ktoś miał lepiej. Zakorkowanych kierowców również zapraszam na jednoślad jakokolwiek, czy to skuter czy motocykl czy rower, bedzie szybciej i bez nerwów!

Gość

#63

2016-06-02 16:38

Jestem kierowcą samochodu, motocyklistą i pasażerem komunikacji miejskiej. Motocykl z racji swoich rozmiarów i możliwości nie utrudniałby ruchu autobusów, a częściowe odseparowanie ruchu samochodów osobowych i motocykli oszczędzi kierowcom nerwy (niepotrzebne) a motocyklistom zdrowie.

Gość

#64

2016-06-02 16:53

Dla bezpieczeństwa na drogach w szczególności motocyklistów ale również dla pozostałych kierowców

Gość

#65

2016-06-02 17:35

To jest potrzebne.Nienawidzę stać skuterem w korkach i wdychać spaliny z rur wydechowych samochodów.Buspas przyspiesza trasę i daje większe bezpieczeństwo jazdy wśród samochodów.

Gość

#66

2016-06-02 17:54

Będziemy czuć się bezpieczniej ;)

Gość

#67

2016-06-02 23:08

Ponieważ to sensowny projekt!

Gość

#68

2016-06-03 03:30

Udostępnienie bus pasów dla motocykli, umożliwi normalną jazdę bez konieczności przeciskania się pomiędzy samochodami.
rafal

#69

2016-06-03 06:44

Jazda motocyklem na buspasie będzie dużo bezpieczniejsza dla motocyklistów niż przeciskanie się między samochodami, popieram w stu procentach, a motocykl autobusom i tak nie sprawi problemów wszyscy się zmieścimy.

cubikon
Gość

#70

2016-06-03 06:53

tak jest po prostu bezpieczniej

Każdy motocyklista wie, że bezpieczniejsze są skrajne pasy ruchu. Zagrożenie w postaci nagłej, niesygnalizowanej zmiany pasa ruchu przez pojazd obok może nadejść tylko z jednej strony. To raz.

Jazda po buspasie nie wpływa w żaden sposób na komfort, bezpieczeństwo i sprawność poruszania się po drogach przez innych uczestników ruchu. Jak na razie motocykli jest nadal tak niewiele, że w żaden sposób nie wpłyną również na poruszające się buspasem autobusy czy taksówki. To dwa

Jazda po szerokim, pełnowymiarowym pasie ruchu jest nieporównywalnie bezpieczniejsza niż lawirowanie pomiędzy dwoma pasami, po których poruszają się inne pojazdy. To trzy.

Pamiętajmy, że spora część motocyklistów jeździ na jednośladach ZAMIAST samochodem. Przyczyniają się więc do zmniejszenia korków. Ta przykład biorę swoją skromną osobę. Ułatwienie nam jazdy po mieście, to krok w kierunku ograniczenia korkó w miastach. to cztery.

lewe w górę! :)

Marian

#71

2016-06-03 08:09

Generalnie myślę, że jedynym skutecznym środkiem nacisku na Ratusz będzie masa krytyczna na placu Bankowym, pod nosem p.Prezydent. Jak sie zablokuje motocyklami centrum na kilka godzin to może dotrze wreszcie do zakutych łbów piszpanów, że to nie jest widzimisie jednego czy dwóch motocyklistów a słuszną sprawę popierają tysiące!

Petycje też warto podpisać (co sam osobiście już zrobiłem) żeby nie było ;)


Gość

#72

2016-06-03 08:41

Ponieważ większość ludzi poruszających się autami to buraki, którzy nie potrafią dzielić drogi z motocyklistami, zajeżdżają specjalnie drogę, w korku potrafią stać na prawie 2 pasach, krzywią się na takich omijających ich, co sprawia ogromne niebezpieczeństwo dla motocyklistów/oraz tych na skuterach. Bus pas to Duża szansa na zmniejszenie wypadków. Uważam że motocykle nie przeszkadzają na bus pasach, gdyż szybciej poruszają się oraz ruszają z miejsca od autobusów. Nie widzę przeszkód aby w każdym mieście wprowadzono taki przepis.

Gość

#73

2016-06-03 09:09

Jestem za. Bedzie to ułatwienie i poprawienie bezpieczeństwa motocykli na stołecznych drogach.

Gość

#74

2016-06-03 10:05

Ciężko, żeby motocykl utrudniał ruch autobusom, więc czemu nie. Dodatkowo każdy motocykl zamiast samochodu to mniejsze korki w mieście.


Gość

#75

2016-06-03 15:59

To daje lepszą przepustowość na zatłoczonych ulicach.