Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom

obserwator-ED

#2077 odsłuch wysłuchania spółdzielców z dn.24-06-13r.

2013-06-25 08:11

gość

#2078 czytajcie wypociny kandydatów na małzeństwo homo-modne

2013-06-27 15:04

y Rejestracja Profil Zaloguj

Wysłuchanie publiczne w sejmie RP, czyli .......

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna -> Prawo spółdzielcze
Autor Wiadomość
Franciszek Czajkowski
nowy


Wiek: 69
Zodiak:
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 6
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 11:02:46 Temat postu: Wysłuchanie publiczne w sejmie RP, czyli .......
Spółdzielca między złodziejem ze szkoły odeskiej a gangsterem w białych rękawiczkach

Przez dłuższy czas wydawało mi się, że projekty sygnowane przez panią poseł Lidię Staroń i styl w jakim je lansuje to wynik braku należytej wiedzy prawniczej i braki warsztatowe czyli niedostatek wiedzy i umiejętności legislacyjnych. Kiedy w wielkim trudzie i mozole przekopałem się przez bezmiar chaosu jej dotychczasowych dokonań legislacyjnych i aktualnych projektów stanowiących przedmiot procedury legislacyjnej, uznałem, że tak żywiołowy tupet z jakim są lansowane te oczywiście bezsensowne projekty jest wykwitem stanu intelektu, jaki swego czasu dosadnie scharakteryzował niezapomniany doktor Strossmajer z czechosłowackiego serialu telewizyjnego „Szpital na peryferiach” .
Dałem temu wyraz e tekście zatytułowanym Gdzie jest droga na Walne. Tytuł ten zapożyczyłem z opowiadania Marka Nowakowskiego.
Dla mnie najbardziej niepojęte w debacie nad tymi projektami było to, że nikt, poza ekspertami, nie interesował się czy są zgodne z Międzynarodowymi Zasadami Spółdzielczymi i Konstytucją RP, a żaden autentyczny działacz spółdzielczy, żadne stowarzyszenie mieniące się reprezentacja spółdzielców nie postulowało najzwyklejszego w świecie wykreślenia kuriozalnych zapisów z ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, jakie przykładowo przywoływałem.

Jeśli jakaś debata w końcu się wywiąże, rozwinę swoje poglądy. Na razie ograniczę się do suchych tez.

[size=181) TRWA KAMPANIA MEDIALNA PRZECIWKO SPÓŁDZIELNIOM MIESZKANIOWYM, BO W SEJMIE PANI POSEŁ LIDIA STAROŃ NIE MOŻE ZNALEŹĆ WIĘKSZOŚCI NAWET WŚRÓD POSŁÓW PO. (to cytat, patrz: http://forum.gazeta.pl/forum/w,760,144127722,144198954,Zamiast_spoldzielni_wspolnoty_mieszkaniowe_czyli.html ).

2) W naszej narodowej tradycji, narodu nękanego katastrofami, epidemiami i przemarszami wrogich wojsk, kiedy każde kolejne pokolenie musiało od nowa gromadzić najbardziej pożądane dobra, ukształtowało się traktowanie mieszkania jako trwałego dobra użytkowego.

3) w gospodarce rynkowej każde dobro jest TOWAREM. Wejść w posiadanie towaru, w społeczeństwie ucywilizowanym , można na dwa sposoby: wyprodukować albo kupić płacąc cenę rynkową.

4) Po co płacić czy budować ma prawdziwy gość, git człowiek, jak dookoła tyle tego dobra się marnuje, Wystarczy tylko posiadać władzę i już można z powodzeniem wyciągać chciwe łapy po dobra, które teraz określa się jako niczyje. Właśnie! Nie cudze ale niczyje. Albo bezpodmiotowe, jak to wymyślił Alfred Domagalski wprowadzając w 2000 roku definicję majątku spółdzielczego jako prywatną własność jego członków.

5) Realna władza nad spółdzielnią znajduje się pod kontrolą korporacji tzw. działaczy składającej się z prezesów zarządów niesłusznie nazywanych prezesami spółdzielni i kooperującej z nimi rzeszy powiązanych rodzinnie i ekonomicznie członków rozlicznych rad, komisji i temu podobnych ciał czasem o znaczących uprawnieniach, stanowiących fasadę tzw. demokracji wewnątrz spółdzielczej. Fasadowość polega na tym, że prawo określa tych działaczy jako reprezentantów członków ale dzięki wiedzy i umiejętnościom nabytym w „szkole odeskiej” to oni jedzą prezesowi z ręki robiąc dobrze członkom prezesów.

6) Pomysł z powszechnym uwłaszczeniem na MIENIU SPÓŁDZIELCZYM polega na kolejnej próbie odebrania władzy w spółdzielni prezesowi i przekazaniu jej… no właśnie komu? Prawdopodobnie jakimś Rychom i Zdzichom. Sęk w tym, że realizacja tego pomysłu jest tak nieudolna, że doktor Strosmajer szczerzy zęby zza grobu, bo oto przepiękna gołębica pod postacią Lidii Staroń szybuje jeszcze wyżej niż siostra Hunkova
][/size]
_________________
incognito do czasu rozstrzygnięcia sporu sądowego z KSM "Przylesie". Całą pouczającą historię przedstawię w odcinkach
Powrót do góry

Jaromir Gazy
doświadczony




Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 826

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 12:01:43 Temat postu:
Franku, odezwij się w poruszonej sprawie na mojego prywatnego, znanego Ci maila.

Mój komputer zrobił "sam z siebie" archiwizację dotychczasowej mojej korespondencji i tak ja gdzies zapisal, ze nie moge jej na arzie odnaleźć. A tam mialem kontakt do Ciebie.
gość

#2079

2013-06-28 06:44

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120718/LUBLIN/120719452&sectioncat=photostory

CIEKAWA sprawa 2 mieszkania spółdzielcze własnościowe radnego w Lublinie warte milion zł-oświadczenie majątkowe.

Gość

#2084

2013-08-10 05:22

dlaczego tu nikt nie wchodzi i nic nie pisze co z tą ustawą o s.m.
Marcus

#2085 Re :DLACZEGO?

2013-08-13 19:51

#2084: -

TEMATY PORUSZANE NA TEJ STRONIE, SĄ OBECNIE ROZWIJANE NA:

http://temidacontrasm.info/

Tam przeniosła się tematyka tego forum.

obserwator-ED

#2087 NARESZCIE WYROK GODNY PRAWA

2013-09-07 07:00

Ten wpis został usunięty przez administratora strony (Pokaż szczegóły)

2013-12-13 17:17



Gość

#2089 Re: Będzie dobrze Pani Sędzio

2013-12-31 18:25


Gość

#2090 Re: Czy Najwyższa Izba Kontroli może? Czy NIK może kontrolować spółdzielnie mieszkaniowe?

2014-01-14 14:08


Gość

#2091

2014-02-04 07:48

czy w obecnej chwili s.m. ma prawo przekształcić mieszkanie które dostała darmo od zakładu pracy?

Ten wpis został usunięty przez administratora strony (Pokaż szczegóły)

2014-02-12 15:36


Marek Tokarz
Zielona Góra

#2093 Re:

2014-04-24 09:57

#2092: -

to chyba nie w tym wątku powinnieneś umieścić.

Powracając do poprzednich istotnych komentarzy....miałem podobną sytuację, ale udało mi się otrzymać odszkodowanie . Co prawda dużo formalności do załatwiania, ale warto było


Gość

#2094

2014-06-19 09:17

co zrobic jesli sm zada polowe wartosci mieszkania za przeksztalcenie dodam ze dostala darmo od zakladu pracy tak postepuje sm koksik w dabrowie gorniczej -zabkowice

Gość

#2095 Re: Podpisy trzeba nadal zbierać!

2014-07-05 07:28


Gość

#2096 Re:

2014-07-31 16:39

#2091: -

 


Gość

#2097 Re: 2091

2014-07-31 16:42


Gość

#2098 Re: Będzie dobrze Pani Sędzio

2014-08-02 06:57

szymek

#2099 Re: Prawo czy samowolka?

2014-08-04 16:16

#1037: TEMIDA - Prawo czy samowolka? 

 Temida ,jaka jest sytuacja teraz z najemcami w GSM LUIZA w ZAbrzu.Jeżeli ja się pytam o wykup mieszkania ,cały czas mówią ,że za cenę rynkową ,bo jestem najemcą .Mieszkanie dostałam w 1998roku.Jaka jest prawda i kiedy mogę wykupić mieszkanie za te 5%.


Gość

#2100 Re: Wzywamy Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej MGSM PERSPEKTYWA

2014-11-18 13:19