O dzwony dla uczczenia 80 rocznicy Rzezi Wołyńskiej - list otwarty do biskupów i duchowieństwa

O dzwony dla uczczenia 80 rocznicy Rzezi Wołyńskiej - list otwarty do biskupów i duchowieństwa / Ogłoszenia / Rozsyłamy list otwarty / Komentarze


Gość

#1

2023-06-15 15:31

Szanowny Panie Zielonko, nie mogę zrozumieć, dlaczego tak niewiele osób podpisało tę petycję. Poza tym nie mogę zrozumieć, dlaczego inicjatywa uczczenia pamięci ofiar Rzezi Wołyńskiej nie wyszła od polskich biskupów, od prymasa Polski. W czym problem? Jestem Czeszką mieszkającą w Pradze. Zaraz po podpisaniu petycji wysłałam apel i link do strony na adres mailowy mojego znajomego księdza we Wrocławiu. Umówiłam się z dyrektorem Instytutu Polskiego w Pradze na obchody rocznicowe i mszę żałobną (w Czechach mamy mniejszość polską). Zwróciłam się także do arcybiskupa Pragi, prymasa Czech Graubnera, z pytaniem, czy jest możliwe odprawienie Mszy Świętej za wszystkie niedokończone Msze wołyńskie 11 lipca w katedrze praskiej, aby już żadna Msza nigdy nie pozostała niedokończona. Z wyrazami szacunku Apolinarie Rubešová

Anonymous

#2

2023-07-12 11:22

Byłem na oficjalnych uroczystościach pod pomnikiem Rzezi Wołyńskiej w Warszawie. Jedynym duchownym, którego tam dostrzegłem, był ksiądz greckokatolicki, który przed złożeniem wieńców poszedł na parking i już nie wrócił. Stare powiedzenie mówi, że ryba gnije od głowy. Skoro prezydent Duda zaprzedał się Ukraińcom (jak wcześniej Schroeder Rosjanom), a rząd do ostatniej chwili zastanawiał się, czy w ogóle powinno się zorganizować uroczystości państwowe, to cóż dziwnego, że hierarchowie kościelni poszli ich śladem. 




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...