O dzwony dla uczczenia 80 rocznicy Rzezi Wołyńskiej - list otwarty do biskupów i duchowieństwa

O dzwony dla uczczenia 80 rocznicy Rzezi Wołyńskiej - list otwarty do biskupów i duchowieństwa / Ogłoszenia / "Głusi" biskupi / Komentarze


Anonymous

#1

2023-07-12 10:40

Byłem na oficjalnych obchodach w Lublinie. Oczywiście niestety bez udziału arcybiskupa Budzika . Reprezentujący go ksiądz powiedział, że miał wcześniej ustalony termin. Jakby zapomniał o tej ważnej dacie. Była przed pomnikiem niesamowita wystawa z kolorowymi obrazkami rodzajów mordu. Nie było wojewody, prezydenta, żadnego posła czy ministra z Lublina. Poseł Tułajew i Czarnek zlożyli wieńce wcześniej. Dzięki serdeczne Panie Darku. Gorąco pozdrawiam.
Z wyrazami szacunku Marek Furtak.

Katarzyna

#2

2023-07-12 10:58

Kościół i Biskupi zawiedli na całej linii. Przez gardło nie chciała im przejść prawda. Wstyd i hańba dla osób którzy okazali się  zwykłymi urzędnikami a nie Pasterzami . Panie Doktorze dzięki za podjęte kroki . Oby więcej takich inicjatyw


Gość

#3

2023-07-12 13:50

Panie Darku, dziękujemy za dobre chęci... Tak właśnie działa w Polsce kościół.. dlatego odchodzą ludzie z tej butnej , bezdusznej organizacji której oczy skierowane są nie na ludzi a pieniądze... Nie na historie a polityke...

Gość

#4

2023-07-12 15:09

Moja rodzina nie pochodzi z Kresów i długo nie miałam świadomości, co tam się właściwie wydarzyło. Kiedy się zapoznałam z tematem Rzezi Wołyńskiej, oprócz samego ogromu zbrodni, uderzyła mnie otaczająca tę kwestię cisza, pomijanie, odkładanie na potem z powodów politycznych. Przyznam, że jestem oburzona tym, w jaki sposób traktuje się rodziny ofiar i też same ofiary (brak pochówków, odpowiedniego upamiętnienia), i mnie to boli. To nie jest w porządku i jest to nierówne traktowanie. Widzę jednak, że prawda się przebija i powoli zwycięża. Coraz więcej osób oddolnie domaga się odpowiedniego załatwienia tej sprawy - ekshumacji, pogrzebów, upamiętnienia, uroczystego obchodzenia rocznic. Myślę, że z czasem nawet duże muzeum powstanie. Bicie dzwonów kościelnych dla oddania czci pomordowanym to świetny pomysł, bo przecież wierni i księża ginęli także podczas mszy.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2023-07-12 16:43



Gość

#6

2023-07-12 16:51

Nie jestem Polką. Ale miesiąc temu zaproponowałam arcybiskupowi Pragi, aby w naszej katedrze została odprawiona msza w 80. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. 10 lipca otrzymałam wiadomość od sekretarza arcybiskupa, że ta msza będzie odprawiona w katedrze 11 lipca o godzinie 7 rano. Ja to zrobiłam! Msza za niedokończoną mszę wołyńską. Szkoda tylko, że nie zostało to oficjalnie ogłoszone wcześniej, wszystko odbywało się niemal potajemnie. Apolinarie Rubešová

Gość

#7

2023-07-12 21:37

Szanowny Panie Doktorze, Dziękuję za podjęta i wspartą przeze mnie inicjatywę. Jeśli nasi pasterze pozostaną głusi, wolynskie kamienie wołać będą... w Szkocji, gdzie mieszkam w minioną niedzielę usłyszałemna kazaniu, że Chrystus na krzyżu przebaczył bezwarunkowo swoim oprawcom, czy i my tak winniśmy postępować? Pytanie wydaje się retoryczne... Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen Łukasz Kusiakiewicz



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...