Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej


Gość

/ #205 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-05 19:10

#171: Maryla - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Szanowna Pani
1. Nie musicie w nic wierzyć i nie mam możliwości ani nawet ochoty kogokolwiek przymuszać. Ale będę pisał o tym, w Kogo wierzę, bo także mi wolno.
2. Nie mam nic przeciw temu, żeby na KK pieniądze łożyli tylko katolicy
3. Indoktrynacja od wczesnych lat? Myli się Szanowna Pani - to rodzice w tym wieku podejmują decyzje za dzieci czy im się to kiedyś będzie podobać czy nie. Do 13 roku życia człowiek nie ma zdolności do czynności prawnych. Jeśli zatem rodzice sobie życzą chrztu i chcą po katolicku wychować dziecko - mają do tego prawo
4. Wiem, że życie W PEŁNI wg nauki KK doprowadzi mnie do zbawienia (jeśli się mylę, to trudno, a przynajmniej przyzwoicie przejdę przez życie). Aczkolwiek wierzę gorąco, że osiągnę zbawinie
5. Rozdział państwa i Kościoła to fikcja. Chyba, że znów ktoś ma ochotę chodzić z dyktafonem na kazania i montować podsłuchy w konfesjonałach
6. Ta petycja ma nieco szerszy wydźwięk - jeśli zostanę żołnierzem to kto mi zagwarantuje, że w niedzielę będę mógł uczestniczyć we Mszy (a tego m.in. dotyczy konkordat - może należy go tylko nieco poprawić?). A punkt 4 petycji to totalna głupota - na KK ciązy identyczny obowiązek zgłaszania przestępstw