Petycja_w_sprawie_kredytów_indeksowanych

m-ka

/ #143 Re: Re:

2015-01-21 13:37

#142: - Re:  

ujemne stopy libor to niewielka oszczędność. Oczywiście trzeba na nie wskazywać, ale główna walka powinna sięskupiac na niedozwolonych klauzulach . Już dzis KNF zmiękł w tej sprawie, ale proponuje przeliczenie w/g ceny kredytu złotowego. A ja sie pytam na jakiej podstawie. A może ja w ogóle takiego kradytu bym nie wzięła. Wyrzucenie klauzul nielegalnych pozostawia pozostałe postanowienia umowy - tak orzekają sądy, bo tak mówi KC. Zatem bank może co najwyżej zrezygnować z dalszego trwania umowy w takim kształcie i od niej odsatąpić. Następuje wtedy zgodznie z KC zwrot świadczeń wzajemnych. Ja zwracam kasę od banku ( czyli kwotę PLNów), a bank zwraca mi to co wplaciłam ( też kwotę wpłąconych PLNów).  W tym celu musze bankm musi się ze mna porozumieć, a będzie musiał to zrobić, kiedy zażadamy usunięcia tych cholernych klauzul indeksacyjnych. Gdyby umowy z bankiem nie miały tej wady prawnej taka operacja byłaby niemozliwa, ale wada prawna jest i to bank tę umowę przygotował przez sztab prawników zapewne, więc niech teraz skarży o odszkodowanie swoich prawników.