Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Quoted post


Gość

#170 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 19:26

#167: Maryla - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nie rozumiem, cóż Panią tak irytuje. Moja wiara? jestem sobie dorosły, dwójkę z przodu mam. Studiuję i pracuję z dnia na dzień uniezależniając się od rodziców. Lubię rocka, dobrego thrillera do poczytania itd. Jestem też katolikiem i lubię głośno wyrażać swoje zdanie. W tym kraju to chyba nie zbrodnia?

Odpowiedzi

Maryla

#171 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 20:03:30

#170: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 

czy  gdzieś  cos  takiego  napisałam ,że  wiara to  zbrodnia  ?   raczej  nie ,   prawda  ?  wcale  mnie  to nie  irytuje,  że  ktoś  wierzy  ,  raczej  może  dziwi  ale  to  nie  ma  większego  znaczenia,  irytuje  mnie  natomiast  a nawet  złości , że  ktoś  sobie kiedyś  wymyślił  -iż   musimy  ,  czy  tego  chcemy  czy nie -wierzyć  wszyscy -jak  leci   a nawet  jeśli  nie  wierzymy  to  i  tak  mamy  "obowiazek "  łożenia  na  utrzymanie  wiary  katolickiej  ...  czy  ty  dawalbyś  komus zupelnie  obcemu  , komuś  z kim  nic  cię nie  wiąże  i  z ktorym  NIE  chcesz  mieć  nic  do  czynienia  - np.  co  tydzień  kasę  tylko dlatego,  że on  sobie  tego zyczy  ?  a  tak  wlaśnie  czują  się  w  tym  kraju  osoby niewierzące  ...poza  tym  ...  jak  pewnie  wiesz  do  wiary  czy  niewiary  nie mozna  nikogo  przymuszać ...  a  czym  innym  jest  chrzest  oraz  indoktrynacja  dzieci  już od  wczesnych  lat  szkolnych  ?  ( czy  Ty jako  wierzący katolik  ...sam  dobrowolnie  i  swiadomie  powziąłeś  decyzję  o  przystąpieniu  do  instytucji  kosciola  katolickiego  i  wiesz  na  100  procent  że  ta  wlaśnie  wiara  doprowadzi  cie  do  upragnionego  celu  -czyli  życia  wiecznego  oraz  zbawienia  ?  )  dlatego  niewierzący  chcą  rozdzialu  państwa  od  kosciola  ... niech  obowiązkiem  utrzymania  tej  instytucji  i  jej pracownikow  zostana obciążeni  tylko i  wylącznie  zainteresowani  -czyli  wierni  kosciola , moze  wtedy  okaże  się  ile  jest  w tym kraju  katolikow  a  ilu  fanow  z  przypadku  , ktorzy  kultywuja  w  sobie  plaska  jak  naleśnik wiarę  bo  "tak  trzeba"  ...bez  żadnej  refleksji ,  przyjmując  wszystko  "na  wiarę"  ,  taka  bezrefleksyja wiara  tylko  i  wyłącznie     prowadzi  w konsekwencji  do  tego, że  narodom  "wierzacym" zyje się coraz  gorzej  natomiast  hierarii  koscielnej  coraz  lepiej ... i  tego  dotyczy  TA  petycja  ,  to  tyle  

martan18zielonagora

#179 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-05 09:32:57

#170: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 " lubie glosno glosic swoje zdanie" a jak my (lgbt) tak robimy na Paradach to już zbrodnia bo niby nie jesteśmy katolami tak? uwierz mi wielu z nas jest... ja tez jestem chrzescijanko na katoliczka ale baptysta ale mniejsza o to.... co to za monopol na "zbrodnie dozwolona"?