Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Quoted post

Maryla

#171 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 20:03

#170: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 

czy  gdzieś  cos  takiego  napisałam ,że  wiara to  zbrodnia  ?   raczej  nie ,   prawda  ?  wcale  mnie  to nie  irytuje,  że  ktoś  wierzy  ,  raczej  może  dziwi  ale  to  nie  ma  większego  znaczenia,  irytuje  mnie  natomiast  a nawet  złości , że  ktoś  sobie kiedyś  wymyślił  -iż   musimy  ,  czy  tego  chcemy  czy nie -wierzyć  wszyscy -jak  leci   a nawet  jeśli  nie  wierzymy  to  i  tak  mamy  "obowiazek "  łożenia  na  utrzymanie  wiary  katolickiej  ...  czy  ty  dawalbyś  komus zupelnie  obcemu  , komuś  z kim  nic  cię nie  wiąże  i  z ktorym  NIE  chcesz  mieć  nic  do  czynienia  - np.  co  tydzień  kasę  tylko dlatego,  że on  sobie  tego zyczy  ?  a  tak  wlaśnie  czują  się  w  tym  kraju  osoby niewierzące  ...poza  tym  ...  jak  pewnie  wiesz  do  wiary  czy  niewiary  nie mozna  nikogo  przymuszać ...  a  czym  innym  jest  chrzest  oraz  indoktrynacja  dzieci  już od  wczesnych  lat  szkolnych  ?  ( czy  Ty jako  wierzący katolik  ...sam  dobrowolnie  i  swiadomie  powziąłeś  decyzję  o  przystąpieniu  do  instytucji  kosciola  katolickiego  i  wiesz  na  100  procent  że  ta  wlaśnie  wiara  doprowadzi  cie  do  upragnionego  celu  -czyli  życia  wiecznego  oraz  zbawienia  ?  )  dlatego  niewierzący  chcą  rozdzialu  państwa  od  kosciola  ... niech  obowiązkiem  utrzymania  tej  instytucji  i  jej pracownikow  zostana obciążeni  tylko i  wylącznie  zainteresowani  -czyli  wierni  kosciola , moze  wtedy  okaże  się  ile  jest  w tym kraju  katolikow  a  ilu  fanow  z  przypadku  , ktorzy  kultywuja  w  sobie  plaska  jak  naleśnik wiarę  bo  "tak  trzeba"  ...bez  żadnej  refleksji ,  przyjmując  wszystko  "na  wiarę"  ,  taka  bezrefleksyja wiara  tylko  i  wyłącznie     prowadzi  w konsekwencji  do  tego, że  narodom  "wierzacym" zyje się coraz  gorzej  natomiast  hierarii  koscielnej  coraz  lepiej ... i  tego  dotyczy  TA  petycja  ,  to  tyle  

Odpowiedzi


Gość

#205 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-05 19:10:15

#171: Maryla - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Szanowna Pani
1. Nie musicie w nic wierzyć i nie mam możliwości ani nawet ochoty kogokolwiek przymuszać. Ale będę pisał o tym, w Kogo wierzę, bo także mi wolno.
2. Nie mam nic przeciw temu, żeby na KK pieniądze łożyli tylko katolicy
3. Indoktrynacja od wczesnych lat? Myli się Szanowna Pani - to rodzice w tym wieku podejmują decyzje za dzieci czy im się to kiedyś będzie podobać czy nie. Do 13 roku życia człowiek nie ma zdolności do czynności prawnych. Jeśli zatem rodzice sobie życzą chrztu i chcą po katolicku wychować dziecko - mają do tego prawo
4. Wiem, że życie W PEŁNI wg nauki KK doprowadzi mnie do zbawienia (jeśli się mylę, to trudno, a przynajmniej przyzwoicie przejdę przez życie). Aczkolwiek wierzę gorąco, że osiągnę zbawinie
5. Rozdział państwa i Kościoła to fikcja. Chyba, że znów ktoś ma ochotę chodzić z dyktafonem na kazania i montować podsłuchy w konfesjonałach
6. Ta petycja ma nieco szerszy wydźwięk - jeśli zostanę żołnierzem to kto mi zagwarantuje, że w niedzielę będę mógł uczestniczyć we Mszy (a tego m.in. dotyczy konkordat - może należy go tylko nieco poprawić?). A punkt 4 petycji to totalna głupota - na KK ciązy identyczny obowiązek zgłaszania przestępstw