Petycja_w_sprawie_kredytów_indeksowanych

Quoted post


Gość

#1

2015-01-15 18:29

Mogę koordynować podpisywanie list z kandydatami na posłów w Warszawie lub możemy przyłączyć się do partii politycznej, która zobowiąże się że nas wesprze. Bogusław Bełch

Odpowiedzi

Arkadiusz Szcześniak
Autor petycji

#2 Re:

2015-01-15 18:38:10

#1: -  

 Dziękuję za wyrażoną chęć pomocy. Proszę o przesłąnie do mnie emaila na adres aszczesniak(at)poczta.fm

realista

#47 Re:

2015-01-17 12:44:18

#1: -  

 

And the Oscar goes to & gratulacje:

 

1. Dla szwajcarskiego rządu, który broni swoich obywateli

 

2. Dla węgierskiego rządu, który bez wydawania pieniędzy ustalił przewalutowanie kredytów we frankach na stałym kursie i uratował swoją gospodarkę i obywateli

 

3. Dla banków w Polsce, które dostaną (przy założeniu że rata wzrośnie ok 500 zł/mc, bo kurs może rosnąć do 5zł a część osób zbankrutuje, część zapłaci 1-2 tys więcej) ok 3mld dodatkowych odsetek rocznie. Kredyty wypłacone w złotych!  ale spłaty liczone wg kursu franka.

 

4. Dla górników i lekarzy który zaszantażowali rząd i dostali więcej pieniędzy

 

 

 

Nagroda frajera roku dla:

 

1. Frankowców którzy spłacali swoje kredyty mimo rosnących kursów i wierzyli w nadzór i właśnie przekonali się, że manipulacje zewnętrznych krajów są tylko ich problemem (nawet jeżeli zdarzają się w takiej skali raz na 50 lat).

 

2. Frankowców, którzy głosowali na PO a PO się na nich wypięła

 

3. Polaków którzy zapłacą za górników i lekarzy

 

4. Biznesów, które stracą min 3 mld zł od konsumentów, którzy będą zaciskać pasa zanim zbankrutują i spłacać wyższe raty (fryzjerzy, nianie, sklepy, budowlańcy etc)

 

5. Polaków, którym wydaje się że jak inny będzie miał gorzej to im będzie lepiej, niestety w ekonomii tak nie działa, gospodarka padnie złoty się osłabi i będzie jeszcze gorzej niż w 2008 roku.

 

6. Rolnikom którym rząd pomaga bez gadania jak stracą dom z powodu tornada w przeciwieństwie do frankowców którzy stracą dom z powodu tornada kursów walut

 

 

 

Na koniec - jedyną partią która widzi że sytuacja jest nadzwyczajna i chce bronić swojego kraju czy to się komuś podoba czy nie okazał się PIS. Zatrzymanie kursu franka nie kosztuje budżetu uratuje ludzi i gospodarkę, którzy nie przewidzieli takiej skali zmian i kryzysu, tak jak nie da się przewidzieć tornada, powodzi, Enron i wojny. PIS zaproponował rozwiązanie prawne a Pani Premier jedzie do górników....

 

 

 

Ponieważ my nie mamy czasu na zbieranie pieniędzy jak górnicy bo ratę w styczniu zapłacić trzeba i nasze dzieci też chcą mieć domy i mają żołądki to po 20 latach zmieniam opcję i ja i moja rodzina zamiast na PO będziemy głosować na PIS.

 

izanieb

#244 Re:

2015-02-02 15:06:32

#1: -  

 dlaczego piszecie tylko w sprawie kredytów hipotecznych. Ja mam kredyt samochodowy także indeksowany ; rata mi wzrosła ponad 1000 zł. Nie daję rady.