PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Quoted post

ptasiek

#815 Re: Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

2011-12-04 08:33

#814: mocnynarek - Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

panie mocnynarek "całkiem poprawnie napisanej petycji" to pan na oczy nie widział, czy jak pan to stwierdził w całkiem dobrze napisanej petycji jest miejsce na kłamstwo i manipulację?

bo ja też tak moge

na podstawie art 1, 13, konsttucji RP zwiazek wypędzonych działa na szkodę obywateli RP - też całkiem poprawnie napisane

odezwał się nastepny mondry, konstruktywna dyskusja!!! z kim z kims kto zaprzecza rzeczywistości tak jak pan,

nie zauważył pan, że każdy artykuł cytowany przez "światłe" autorki został tu na tym forum omówiony razem z przykładem co by było jak by było inaczej albo tak jak "oświecone" autorki chcą.

Więc siądź przeczytaj od początku zastanów się, a później wychwalaj "oświecenie" lub broń niepełnosprawność umysłową autorów. Pytanie pomocnicze: Czy jak zaczynasz swoj pierwszy wpis na forum od wychwalania zdolności autorów bez podania czegokolwiek na dowód oprócz tzw. petycji

bronisz ich że nie są i nie muszą być ekspertami - z tym się zgodzę - nie muszą być TO POWIEDZ MI DLACZEGO SĄ - ZA KAŻDYM RAZEM WIEDZĄ LEPIEJ?

ALE JEDNO CI POWIEM KAŻDY SKŁADAJĄCY PETYCJE powinien UMIEĆ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM TO CO NAPISAŁ

JEŻELI JUŻ NA POCZĄTKU PRZYTOCZYŁEM CYTOWANE PRZEZ AUTORKI PETYCJI ART I CZARNO NA BIAŁYM POKAZAŁEM ŻE NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z TEKSTEM PETYCJI, NIKT NIE PODJĄŁ DYSKUSJI ZOSTAŁEM NAZWANY ŻYDEM

JAK PAN UMIESZ CZYTAĆ TO PRZECZYTASZ CZY TE ARTYKUŁY KTÓRE AUTORKI PRZYWOŁUJĄ MAJĄ COKOLWIEK WSPÓLNEGO Z TYM CO PANIE PISZĄ W PETYCJI

A TAK POZA TYM TO MOZE BY PAN PODAŁ JAKIŚ PRZYKŁAD A NIE ZACZYNAŁ OD POKAZANIA SWOJEGO UWIELBIENIA DLA AUTORÓW - SĄDZE JEDNAK - PETYCJA JAK BY PAN NIE ZAUWAŻYŁ JEST STWORZONA NA PODSTAWIE PLAKATÓW AUTORSTWA PANA PUZYNY ORAZ FILMIKU GAZ ŁUPKOWY FAKTY I MITY STWORZONEGO PRZEZ CENTRUM ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU A NIE NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW ŹRÓDŁOWYCH

AUTORKI NAWET NIE ZNALAZŁY CZASY ABY PRZECZYTAĆ ART KTÓRE PODAJĄ Z USTAWY, NIE MÓWIĄC JUŻ O USTAWIE W CAŁOŚCI A PAN DALEJ JE BŁOGOSŁAW ZA ROZPOWSZECHNIANIE KRETYNIZMÓW, AUTORKI NIE MAJĄ POJĘCIA ŻE ARTYKULY PRZECIWKO KTÓRYM PROTESTUJĄ ISTNIEJĄ W POLSKIM PRAWIE CO NAJMNIEJ OD 17 LAT!

A TAK A PROPOS W UZUPEŁNIENIU DO ALTERNAUTY GDZIE PAN WIDZIAŁ JAKIKOLWIEK SPÓR MIĘDZY SPECJALISTAMI?? JA WIDZE SPÓR MIĘDZY SPECJALISTAMI A CAŁĄ GRUPĄ TZW "EKOLOGÓW" PROFESORÓW EKOLOGII ORAZ GRUPAMI KTÓRYM ZALEŻY ŻEBY POLSKA BYŁA DALEJ ZALEŻNA OD ROSJI WIĘC PROSIŁBYM PAN O PODAWANIE FAKTÓW A NIE PISANIU MIĘDZY WIERSZAMI O SPORZE W ŚRODOWISKU SPECJALISTÓW - SWIETNIE POTRAFISZ PAN MANIPULOWAC DOKLADNIE W STYLU PANA PUZYNY DOKŁADNIE JAK NA JEGO PLAKACIE ZDJECIE SŁOIKA Z WODĄ I NA DOLE NAPISANE ZE TO PO SZCZELINOWANIU KTÓRE TAM SIE JESZCZE NIE ODBYLO WRECZ DOSKONALE!

TAK JAK TERAZ PODSUWASZ PAN LUDZIOM JAKIEŚ "GRUPY NACISKU" PISZESZ O  TROLLOWANIU, JEDYNE TROLOWANIE JAKIE TU BYLO TO WKLEJANIE PRZEZ AUTORKI TEKSTÓW ZE STRONY PAN PUZYNY I NIE WAŻNE BYŁO CZY TO MA ZWIAZEK  Z TEMATEM CZY NIE, PANIE NIBY OBIEKTYWNY GRZECZNY MANIPULATORKU

TAK BTW PRZEJDŹ PAN DO KONKRETÓW I PODAJ CO JEST POPRAWNEGO W TEJ PETYCJI A NIE "TROLLUJ", BO LISTY POCHWALNE APROPOS ZDOLNOŚCI AUTORÓW TO MOŻESZ PAN POCZTĄ WYSŁAĆ

Odpowiedzi

mocnynarek

#831 Re: Re: Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

2011-12-04 20:56:34

#815: ptasiek - Re: Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

- Widziałem aż za dużo beznadziejnie merytorycznie napisanych i źle adresowanych petycji. Ewentualne błędy czy "kłamstwa i manipulacje" ma wykazać i odrzucić organ, do którego skarga jest adresowana. Przede wszystkim zaś, właśnie on w swojej odpowiedzi, nie powinien wprowadzać w błąd = kłamać i manipulować. Nie powinien też celowo zwlekać z odpowiedzią.

- Zauważyłem przynajmniej jeden ważny i chyba niedoceniony w dyskusji artykuł (Konstytucja RP)

Art. 74.

  1. Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom.

     

  2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych.

     

  3. Każdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie środowiska.

     

  4. Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.

... z którego przestrzeganiem i realizacją nałożonych nim obowiązków "władza publiczna" wszelkiego szczebla ma problem.

Przykład "z góry" (całkiem świeży) - wypowiedź Premiera przy okazji mianowania nowego Ministra Ochrony Środowiska - technokraty z Ministerstwa Gospodarki, w której w sposób nieproporcjonalny, wręcz jednostronny potraktował On proekologiczne organizacje pozarządowe jako "ekoterrorystów", faworyzując jednocześnie interesy "kół gospodarczych". To jest prawdziwa manipulacja, na etapie przygotowania rzeczywistych działań, mogących większość z nas dotknąć.

Przykład z dołu, nieco starszy, ale tym samym ciągłość pewnej patologii potwierdzający - niezależnej od "koloru" władz "centralnych" - Burmistrz M i G Mirsk, będący jednocześnie Organem Adm. w postępowaniu dot. lokalizacji inwestycji - budowy kolei gondolowej i infrastr. narc. na Stogu Izerskim, oskarża w mediach pewną organizację ekologiczną o opóźnianie realizacji tej wiekopomnej dla gminy inwestycji. Faktycznie zaś to właśnie on nie dopełnił swych obowiązków, polegających na zebraniu wszelkich wymaganych ustawowo uzgodnień. Po złożeniu przez tą organizację zawiadomienia do prokuratury właściwe uzgodnienia z organem szczebla regionalnego (tu = wojew.) uzupełniono. Tym się już Burmistrz nie chwalił i wątpię by przeprosił czy podziękował tej organizacji za pomoc w przestrzeganiu prawa.

Mam jeszcze przykład własny ( nie mylić z prywatny) z "poziomu" regionalnego - wojewódzkiego, którym jednak podzielić się nie mogę, dla dobra sprawy, która może być przedmiotem zawiadomienia do prokuratury. Dlatego też nie podpisuję się tu z imienia i nazwiska, jak mam w zwyczaju.

- Nie mówiłem, że przeczytałem całe to forum "dyskusyjne" (bardzo), napisałem co rzuca się w oczy.

- Nie wychwalałem autorek petycji, w tym także ich "zdolności", a szczególnie przy użyciu epitetów "światłe" czy "oświecone". Wystarcza mi, że powołały się na art. konst. jw.

- Wyrazy szacunku składam komu chcę, wedle własnego uznania.

- nie użyłem pojęcia, które zostało mi przypisane - jak rozumiem - cudzysłowem i KRZYKIEM: "GRUPY NACISKU"

Przykład "osoby niepełnosprawnej" jest dla niektórych za trudny. Z przykrością informuję, że znalezienie przykładu łatwiejszego jest za trudne dla mnie. Cóż, to brak doświadczeń, wynikajacy z życia w kręgu, w miarę normalnych ludzi.