PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

ptasiek

#801 Re: Re: Re: STOP NWO!! Brukselo Łapy precz z Polski !!!

2011-12-03 11:53

#799: - Re: Re: STOP NWO!! Brukselo Łapy precz z Polski !!!

PRZEPRASZAM BARDZO ALE GŁÓWNY GEOLOG KRAJU NIE ROZMAWIAŁ BY Z ZAŚLEPIONĄ SEKTA BO PO PIERWSZYM WPISIE W WASZYM STYLU UZNAŁBY, ŻE ROZMAWIA Z AUTOMATEM

TAK JAK JUŻ WAM "MAŁY CZŁOWIEK" PISAŁ NIE JESTEŚMY TĄ SAMĄ OSOBĄ Z RESZTĄ JAK BYS SPRAWDZIŁA ADRESY IP TO BYS WIEDZIAŁA -

JAK BYS NIE ZAUWAŻYŁ ODPISUJE TU NA KAŻDY KRETYŃSKI WPIS NIE ZWAŻAJĄC DO KOGO BYŁ KIEROWANY

POWIEDZ MI PO CO MIAŁBYM SIE PODPISYWAĆ I PTASIEK I MAŁY CZŁOWIEK MOGŁNYM TO ROBIĆ JAKO GOŚĆ I JAK BY BYLO DUŻO WPISÓW OD RÓŻNYCH OSÓB??

A PANI SIE ZAJMUJE RÓWNANIAMI PTASIEK=MALY CZLOWIEK, POWIERZCHNIA=OBJĘTOŚĆ, KMC=TRUCIZNA I WSZYSTKO NIE PRAWDA MY TU GADU GADU A JA CZEKAM DALEJ NO ODPOWIEDZ NA CHODŹ JEDNO ZADANE PRZEZE MNIE PYTANIE?

 


Gość

#802 Waść, Główny Geolog Kraju,/ ptasiek,mały człowiek/ kończ i wstydu oszczędż !!!!

2011-12-03 11:55

Rozliczy Cię naród !!!
Naród zdrajców osądza surowo !!!

Gość

#803 PRECZ, PRECZ ZE ZDRAJCAMI !!!

2011-12-03 12:00

Teraz zdrajca chce naród pytać?
Dlaczego nie pytał Narodu wcześniej??

Nie zajmuj czasu Narodowi!!!
Naród już Cię osądził ............

Gość

#804 Panie Jezierski na kolana przed NARODEM .....

2011-12-03 12:08

I CZYM PRĘDZEJ ZMIEŃ TO HANIEBNE PRAWO, ZATRZYMAJ jego obowiązywanie .....

Zostałeś zdemaskowany jako narzędzie szatana.

Tylko Bogu należy się chwała. IDZ PRECZ SZATANIE !!!!
ptasiek

#805 Re: PRECZ, PRECZ ZE ZDRAJCAMI !!!

2011-12-03 12:11

#803: - PRECZ, PRECZ ZE ZDRAJCAMI !!!

NARÓD ZNACZY TYCH "CHAMÓW" Z DZIADA PRADZIADA NON STOP MANIPULOWANYCH PRZEZ KAŻDEGO

Ja już tu pisałem, że jak piszesz o narodzie polskim to weź pod uwagę wszystkich Polaków, tych co pod swoją ziemią nie mają zasobów, a nie pisz że JESTEŚ PATRIOTĄ I DBASZ O INTERES NARODU, JAK MYSLISZ TYLKO O WŁASNEJ KIESZENI

I TAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY CHAMEM, A PATRIOTĄ - NIE OBRAŻAJ SIE NA CHAMA SPRAWDŹ NAJPIERW W SŁOWNIKU!

I TERAZ ZADAŁEM PYTANIE JUŻ TEJ OSOBI KILKUKROTNIE CZY ZASOBY WODY W POLSCE MAJĄ BYĆ PRYWATNE?

CZY BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE POLSKI NIE JEST CELEM PUBLICZNYM?

I JESZCZE JEDNO MI SIĘ NASUNĘŁ TZW PATRIOTO-TERAZ SKARB PAŃSTWA JEST WŁAŚCICIELEM KOPALIN NIE WAŻNE CZY WŁAŚCICELEM JEST OBYWATEL POLSKI CZY INNEGO KRAJU

A TY PROPONUJESZ ZEBY SUROWCE NALEŻAŁY DO WŁAŚCICIELA GRUNTU - WIĘC DĄŻYSZ DO CAŁKOWITEGO UBEZWŁASNOWOLNIENIA POLSKI CHCESZ ODEBRAĆ ZŁOŻA SKARBOWI PAŃSTWA I ODDAĆ JE W OBCE RĘCE JAKI INTERES W TYM MASZ??

ptasiek

#806 Re: Re: PRECZ, PRECZ ZE ZDRAJCAMI !!!

2011-12-03 14:14

#805: ptasiek - Re: PRECZ, PRECZ ZE ZDRAJCAMI !!!

I TERAZ ZADAŁEM PYTANIE JUŻ TEJ OSOBI KILKUKROTNIE CZY ZASOBY WODY W POLSCE MAJĄ BYĆ PRYWATNE?

CZY BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE POLSKI NIE JEST CELEM PUBLICZNYM?

CZY INNYM POLAKOM NIE MAJĄCYM ZIEMI POŁOŻONEJ NAD ZŁOŻAMI LUB NIE MAJĄ DACHU NAD GŁOWĄ I PAŃSTWO POLSKIE IM POMAGA IM SIĘ Z TEGO TORTU WEDŁUG CIEBIE NIE NALEŻY??

TERAZ SKARB PAŃSTWA JEST WŁAŚCICIELEM KOPALIN NIE WAŻNE CZY WŁAŚCICELEM gruntu JEST OBYWATEL POLSKI CZY INNEGO KRAJU

A PROPONUJESZ W ZAMIAN ŻEBY POWIĄZAĆ GRUNT ZE ZŁOŻEM, ALE JUŻ NIE ZAUWAŻASZ, ŻE DOPIERO WTEDY OBCE KONCERNY MOGŁY BY PRZEJĄĆ ZIEMIĘ W RAZ ZE ZŁOŻEM O CZYM TAK WRZESZCZYCH. TO TAK SAMO JAK Z TWOJA FIZYKA SZCZELIN ALE NA PRAWDĘ DZIAŁA TROCHE ODWROTNIE TRZEBA TYLKO TRZEBA TYLKO OTWORZYĆ OCZY !

alternauta

#807 Trochę rozwagi w dyskusji...

2011-12-03 16:50

Witam wszystkich dyskutantów!
Przyglądam się dyskusji, sam biorę w niej udział i chciałbym trochę ostudzić rozpalone głowy.
Projekt petycji dotyczącej nowego prawa GiG „dał pożywkę” dla różnych, często kontrowersyjnych
i nie zawsze wyważonych wypowiedzi. Dyskutantów można podzielić na dwie grupy: osoby merytorycznie związane z branżą wydobywczo-geologiczną, oraz osoby, które nie znają niuansów
fachowo-prawnych, związanych z przedmiotem petycji. Jest to taki umowny podział.
W dyskusji wyraźnie dominuje troska o przyszłość Polski, przyszłość naszych dzieci i wnuków.
Nie dziwi mnie nieufność, oskarżanie o zdradę interesów narodowych. Ostatnie 20-lecie naszej historii dało wiele dowodów na to. Dzika prywatyzacja, wyprzedaż naszego majątku narodowego za bezcen, wszechwładna korupcja i nepotyzm, zawłaszczanie własności narodu stworzyło pożywkę do takich właśnie postaw. Sami widzimy, jakie buble prawne ustanawia parlament, istnienie silnych grup interesów, lobbyzm,itp.
Dynamiczny rozwój Internetu dał możliwość dostępu do informacji, rośnie świadomość ludzi,
chęć poszukiwania prawdy -PRAWDA NAS WYZWOLI. W dzisiejszym, zglobalizowanym świecie jedyną bronią zwykłych ludzi jest rzetelna informacja. I dostęp do niej. To właśnie umożliwia Internet, gdyż oficjalne media często manipulują umysłami ludzi, będąc na usługach aktualnie „rządzącej” klasy („elity”) politycznej...
Poprzednia wersja Ustawy o Prawie G. i G. powstała w 1997 r.(?).Wtedy mało kto miał dostęp do Internetu. Obecnie w necie jest mnóstwo informacji, związanej z przedmiotem dyskusji.
Nastąpiło coś w rodzaju przebudzenia świadomości ludzkiej, stąd tak żywy, momentami kontrowersyjny przebieg dyskusji. Może teraz jest już ostatnia chwila, żeby zatrzymać
proces dalszej wyprzedaży naszego majątku -”na górze” już niewiele pozostało do sprzedania, praktycznie nie istnieje nasz rodzimy przemysł (vide przemysł elektromaszynowy, stoczniowy,
przetwórczy, itp.), ok.95% banków jest w obcych rękach, energetyka też, PKP w stanie zapaści,itp.
Więc stworzono warunki do wyprzedaży tego, co nam jeszcze pozostało- nasze dobra naturalne.
Jeżeli i to zostanie oddane w obce ręce, co pozostawimy naszym dzieciom i wnukom, czy Polska
stanie się krajem neokolonialnym dla ponadnarodowych koncernów?
Boimy się dewastacji środowiska naturalnego, przymusowych wywłaszczeń, zakazu działalności
rolniczej i gospodarczej na terenach objętych koncesjami górniczymi, a więc ograniczenia naszych praw do godnego i bezpiecznego życia w naszym własnym kraju, boimy się wręcz utraty suwerenności na rzecz ponadnarodowych koncernów. Nie będziemy panami we własnym kraju! 123 lata niewoli (zabory), potem okupacja niemiecka i dominacja sowiecka wytworzyła w nas dużą nieufność do wszystkich rządzących, potwierdzoną zresztą przez dzieje ostatniego 20-lecia.
Chciałbym podziękować twórcom petycji, która być może nie będzie nawet przekazana do RPO,
ale dała możliwość wypowiedzi w tak ważnej dla kraju sprawie, jaką jest nadzieja na uniezależnienie się od dostaw nośników energii z zewnątrz i odsunięcie (mam nadzieję na zawsze)
groźby szantażu energetycznego. Wszystkie działania, zmierzające do tego celu powinny być
jawne, czyste i mające na celu korzyści tylko dla nas, obywateli Polski, bez dewastacji środowiska
i wydziedziczania! Chcemy się czuć obywatelami we własnym kraju i pozostawić naszym dzieciom i wnukom kraj czysty, bogaty i niezależny od jakichkolwiek dyktatów!

Dziękuję za uwagę i życzę owocnej, wyważonej dyskusji, bez inwektyw i ataków, z uznawaniem merytorycznych wypowiedzi jako istotny wkład w naszą dyskusję.
P.S. 1/. Pytanie do twórców petycji-czy już jest wystarczająca liczba podpisów pod petycją, żeby ją można przesłać do RPO?
2/. Prośba do dyskutantów o umieszczanie swoich nicków, bo czasami trudno śledzić wątki
dyskusji, jeżeli pod różnymi wypowiedziami jest zawsze nick „gość”.
ptasiek

#808 Re: Trochę rozwagi w dyskusji...

2011-12-03 17:04

#807: alternauta - Trochę rozwagi w dyskusji...

moze śledzisz ale nie czytasz

Pisze wyraźnie, że złoża należą do skarbu państwa i nikt nie może ich posiadać na własność tylko skarb państwa, z ostatnich postów zamieszczonych przez nadzieje wynika, że chciała by powiazania własności gruntu z własnością do złoża co jak napisałem umożliwiłoby rzeczywiste przejęcie zasobów polskich przez tzw "obcych" - tzw obcy zaczeli by wykupywać ziemie i to co jest pod nią, do tej pory coś takiego było nie możliwe i tak pozostanie ponieważ czy to chcecie czy nie złoża zostaną własnością RP a nie trafia do właścicieli ziemskich, i to nie ważne czy to polak niemiec i rusek.

Taki zapis powoduje to, że ziemia może przechodzić w różne ręce ale to co leży pod nią należy do wszystkich Polaków i tych co posiadaj i tych co nie maja nic!

ps. za to nieoficjalne media nie manipulują!!!! ważne jest tylko, że to nie oficjalne źródło a poźniej ludzie wierzą we wszystko co im nieoficjalne źródło pokazuje i to jest wtedy obiektywne?

 


Gość

#809

2011-12-03 19:40

Rozdziabia nas kruki wrony
Teresa Wojda

#810 Petycja, jak już tu wcześniej na forum pisałam została natychmiast zgłoszona do RPO

2011-12-03 20:34

, wysłana m.in. do Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera.i jest zarejestrowana i czeka w kolejce spraw.
Monitowałam.Ze względu na wagę spraw i termin wejścia w życie Rzecznik zajął się poza kolejnością.

Chciałam osobiście przekonywać Panią Rzecznik Praw Obywatelskich jak i telefonicznie,lecz stwierdzono że nie ma takich możliwości.Pani Rzecznik nikogo nie przyjmuje.Nawet uzasadniano ze z powodu, że jest zaprzysiężona. Nie kryłam swego oburzenia, pytając m.in. to wobec tego czyim jest Rzecznikiem jak nie obywateli.

Nadmieniam,ze jako Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi we współpracy z innymi inicjatywami, organizacjami nie ograniczamy się w działaniach ,wystąpieniach w tej kwestii i innych zagrożeń , tylko do wniosku do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Petycja ta wysłana została m.in. do Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera.
Do dziś żadnej reakcji.


Atak ze strony twórców tej zdradzieckiej ustawy pod różnymi wpisami, bardzo mocno i boleśnie narusza dobra osobiste autorek i wielu innych osób tu komentujących przeciwników nowego prawa gig.

Świadczy nie tylko żle o kulturze osobistej twórców tej ustawy lecz i o złych i niecnych zamiarach jakie powzięli tworząc tak pokrętne prawo pod dyktando globalnych koncernów wydobywczych,których zła, ludobójcza sława jest szeroko udokumentowana w świecie.

Ta petycja i to forum dowodzi, że już nie powiódł się zamiar wprowadzenia cichaczem ,podstępnie nowego prawa górniczego!!! POLSKA BUDZI SIĘ , POLACY BUDZĄ SIĘ !!! Uśpiony naród przeciera oczy ze zdumienia, jak podłe i nikczemne są zamiary.

Jeszcze ustawa Pgig nie obowiązuje a już zuchwale sobie poczynają OBCY wobec Polaków jak np: na Kaszubach.









Teresa Wojda

#811 Re: Petycja, jak już tu wcześniej na forum pisałam została natychmiast zgłoszona do RPO

2011-12-03 20:45

#810: Teresa Wojda - Petycja, jak już tu wcześniej na forum pisałam została natychmiast zgłoszona do RPO

Usilnie prosiłam,aby ze względu na wagę spraw i termin wejścia w życie Rzecznik zajął się poza kolejnością.

Chciałam osobiście przekonywać Panią Rzecznik Praw Obywatelskich jak i telefonicznie,lecz stwierdzono że nie ma takich możliwości.Pani Rzecznik nikogo nie przyjmuje. Nawet uzasadniano, że z powodu, że jest zaprzysiężona. Nie kryłam swego oburzenia, pytając m.in. to wobec tego czyim jest Rzecznikiem jak nie obywateli?


Nadmieniam,ze jako Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi we współpracy z innymi inicjatywami, organizacjami nie ograniczamy się w działaniach ,wystąpieniach w tej kwestii i innych zagrożeń , tylko do wniosku do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Petycja ta wysłana została m.in. do Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera.
Do dziś żadnej reakcji.


Atak ze strony twórców tej zdradzieckiej ustawy pod różnymi wpisami, bardzo mocno i boleśnie narusza dobra osobiste autorek i wielu innych osób tu komentujących przeciwników nowego prawa gig.

Świadczy nie tylko żle o kulturze osobistej twórców tej ustawy lecz i o złych i niecnych zamiarach jakie powzięli tworząc tak pokrętne prawo pod dyktando globalnych koncernów wydobywczych,których zła, ludobójcza sława jest szeroko udokumentowana w świecie.


Ta petycja i to forum dowodzi, że już nie powiódł się zamiar wprowadzenia cichaczem ,podstępnie nowego prawa górniczego!!! POLSKA BUDZI SIĘ , POLACY BUDZĄ SIĘ !!! Uśpiony naród przeciera oczy ze zdumienia, jak podłe i nikczemne są zamiary.

Jeszcze ustawa Pgig nie obowiązuje a już zuchwale sobie poczynają OBCY wobec Polaków jak np: na Kaszubach.


ptasiek

#812 Re: Re: Petycja, jak już tu wcześniej na forum pisałam została natychmiast zgłoszona do RPO

2011-12-03 21:27

#811: Teresa Wojda - Re: Petycja, jak już tu wcześniej na forum pisałam została natychmiast zgłoszona do RPO

ustawa sie nazywa PGG ... nawet tego nie umiesz podać podać prawidłowo podajesz nie prawde po to żeby ogłupić Naród Polski nikt ci nie uwierzy

Naród Polski modli się o twoje nawrócenie "Boże coś Polskę uratował racz zesłać na owieczkę swoją, która pobłądziła w ciemnościach"

uratuj ją Ty Jedyny, błagam Cie oto bo szatana zsąpił na te czeluście i próbuje przekonać naród Swój Polski wybrany żeby zstąpił do piekła piekielnego ;)


Gość

#813 Re: Panie Jezierski na kolana przed NARODEM .....

2011-12-03 23:42

#804: - Panie Jezierski na kolana przed NARODEM .....

Tu pod postaciami ptaska, małego człowieka,

CZYM PRĘDZEJ ZMIEŃ TO HANIEBNE PRAWO  ANTYPOLSKIE, ZATRZYMAJ  jego obowiązywanie .....

Zostałeś zdemaskowany jako  zdrajca .



Nie drwij !

Tylko Bogu należy się chwała. IDZ PRECZ SZATANIE !!!!

mocnynarek

#814 Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

2011-12-04 01:55

Już na pierwszy rzut oka, forum dyskusyjne dotyczące tej, całkiem poprawnie napisanej petycji, jest intensywnie "trollowane". Trudno stwierdzić w jakim stopniu są to działania zaplanowane, a w jakim wynikające z zaślepienia dyskutantów. Fakt jednak pozostaje. Świadczy to o tym, że sprawa jest ważna, licznych bulwersująca i stąd wymagająca stosownego wyjaśnienia. Wywoływanie sporu, w warstwie specjalistycznej wiedzy dotyczącej problemu, to też swoisty "trolling". Petycji tej nie składa bowiem jakaś placówka naukowa czy organizacja specjalistów, a organ do którego jest adresowana, też nie musi posiadać stosownej wiedzy, ale może ( powinien)wynająć biegłych i udzielić wyczerpujących wyjaśnień, zgodnie ze swymi kompetencjami i ustawowym uprawnieniem. Jest delikatna różnica między konstruktywną dyskusją, a ferowaniem wyroków n/t. petycji, której składanie jest prawem każdego z nas.Z uszanowaniem tego prawa, można przedstawiać swoje argumenty, ale nie można ośmieszać, obrażać czy zastraszać ludzi petycję składających i popierających. Jeśli dla kogoś nie jest to jasne, zapytam: czy jeżeli petycję napisze osoba z jakimś psychicznym defektem, w pełni praw jednak pozostająca, to można jej tego zabronić lub ją ośmieszać?
Na koniec, wyrażam szacunek dla społecznego zaangażowania autorek tej petycji i życzę by nigdy, na polu swych działań, nie doznały poczucia bezradności. Wszystkim Wam tego życzę!
ptasiek

#815 Re: Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

2011-12-04 08:33

#814: mocnynarek - Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

panie mocnynarek "całkiem poprawnie napisanej petycji" to pan na oczy nie widział, czy jak pan to stwierdził w całkiem dobrze napisanej petycji jest miejsce na kłamstwo i manipulację?

bo ja też tak moge

na podstawie art 1, 13, konsttucji RP zwiazek wypędzonych działa na szkodę obywateli RP - też całkiem poprawnie napisane

odezwał się nastepny mondry, konstruktywna dyskusja!!! z kim z kims kto zaprzecza rzeczywistości tak jak pan,

nie zauważył pan, że każdy artykuł cytowany przez "światłe" autorki został tu na tym forum omówiony razem z przykładem co by było jak by było inaczej albo tak jak "oświecone" autorki chcą.

Więc siądź przeczytaj od początku zastanów się, a później wychwalaj "oświecenie" lub broń niepełnosprawność umysłową autorów. Pytanie pomocnicze: Czy jak zaczynasz swoj pierwszy wpis na forum od wychwalania zdolności autorów bez podania czegokolwiek na dowód oprócz tzw. petycji

bronisz ich że nie są i nie muszą być ekspertami - z tym się zgodzę - nie muszą być TO POWIEDZ MI DLACZEGO SĄ - ZA KAŻDYM RAZEM WIEDZĄ LEPIEJ?

ALE JEDNO CI POWIEM KAŻDY SKŁADAJĄCY PETYCJE powinien UMIEĆ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM TO CO NAPISAŁ

JEŻELI JUŻ NA POCZĄTKU PRZYTOCZYŁEM CYTOWANE PRZEZ AUTORKI PETYCJI ART I CZARNO NA BIAŁYM POKAZAŁEM ŻE NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z TEKSTEM PETYCJI, NIKT NIE PODJĄŁ DYSKUSJI ZOSTAŁEM NAZWANY ŻYDEM

JAK PAN UMIESZ CZYTAĆ TO PRZECZYTASZ CZY TE ARTYKUŁY KTÓRE AUTORKI PRZYWOŁUJĄ MAJĄ COKOLWIEK WSPÓLNEGO Z TYM CO PANIE PISZĄ W PETYCJI

A TAK POZA TYM TO MOZE BY PAN PODAŁ JAKIŚ PRZYKŁAD A NIE ZACZYNAŁ OD POKAZANIA SWOJEGO UWIELBIENIA DLA AUTORÓW - SĄDZE JEDNAK - PETYCJA JAK BY PAN NIE ZAUWAŻYŁ JEST STWORZONA NA PODSTAWIE PLAKATÓW AUTORSTWA PANA PUZYNY ORAZ FILMIKU GAZ ŁUPKOWY FAKTY I MITY STWORZONEGO PRZEZ CENTRUM ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU A NIE NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW ŹRÓDŁOWYCH

AUTORKI NAWET NIE ZNALAZŁY CZASY ABY PRZECZYTAĆ ART KTÓRE PODAJĄ Z USTAWY, NIE MÓWIĄC JUŻ O USTAWIE W CAŁOŚCI A PAN DALEJ JE BŁOGOSŁAW ZA ROZPOWSZECHNIANIE KRETYNIZMÓW, AUTORKI NIE MAJĄ POJĘCIA ŻE ARTYKULY PRZECIWKO KTÓRYM PROTESTUJĄ ISTNIEJĄ W POLSKIM PRAWIE CO NAJMNIEJ OD 17 LAT!

A TAK A PROPOS W UZUPEŁNIENIU DO ALTERNAUTY GDZIE PAN WIDZIAŁ JAKIKOLWIEK SPÓR MIĘDZY SPECJALISTAMI?? JA WIDZE SPÓR MIĘDZY SPECJALISTAMI A CAŁĄ GRUPĄ TZW "EKOLOGÓW" PROFESORÓW EKOLOGII ORAZ GRUPAMI KTÓRYM ZALEŻY ŻEBY POLSKA BYŁA DALEJ ZALEŻNA OD ROSJI WIĘC PROSIŁBYM PAN O PODAWANIE FAKTÓW A NIE PISANIU MIĘDZY WIERSZAMI O SPORZE W ŚRODOWISKU SPECJALISTÓW - SWIETNIE POTRAFISZ PAN MANIPULOWAC DOKLADNIE W STYLU PANA PUZYNY DOKŁADNIE JAK NA JEGO PLAKACIE ZDJECIE SŁOIKA Z WODĄ I NA DOLE NAPISANE ZE TO PO SZCZELINOWANIU KTÓRE TAM SIE JESZCZE NIE ODBYLO WRECZ DOSKONALE!

TAK JAK TERAZ PODSUWASZ PAN LUDZIOM JAKIEŚ "GRUPY NACISKU" PISZESZ O  TROLLOWANIU, JEDYNE TROLOWANIE JAKIE TU BYLO TO WKLEJANIE PRZEZ AUTORKI TEKSTÓW ZE STRONY PAN PUZYNY I NIE WAŻNE BYŁO CZY TO MA ZWIAZEK  Z TEMATEM CZY NIE, PANIE NIBY OBIEKTYWNY GRZECZNY MANIPULATORKU

TAK BTW PRZEJDŹ PAN DO KONKRETÓW I PODAJ CO JEST POPRAWNEGO W TEJ PETYCJI A NIE "TROLLUJ", BO LISTY POCHWALNE APROPOS ZDOLNOŚCI AUTORÓW TO MOŻESZ PAN POCZTĄ WYSŁAĆ

ptasiek

#816 Re: Re: Petycja, jak już tu wcześniej na forum pisałam została natychmiast zgłoszona do RPO

2011-12-04 08:35

#811: Teresa Wojda - Re: Petycja, jak już tu wcześniej na forum pisałam została natychmiast zgłoszona do RPO

może najpierw odpowiedz, a później będziesz udowadniać innym "twoją"fizyke!!!!!!!!!!!!!!!!

I TERAZ ZADAŁEM PYTANIE JUŻ TEJ OSOBI KILKUKROTNIE CZY ZASOBY WODY W POLSCE MAJĄ BYĆ PRYWATNE?

CZY BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE POLSKI NIE JEST CELEM PUBLICZNYM?

CZY INNYM POLAKOM NIE MAJĄCYM ZIEMI POŁOŻONEJ NAD ZŁOŻAMI LUB NIE MAJĄ DACHU NAD GŁOWĄ, KTÓRYM PAŃSTWO POLSKIE POMAGA, CZY IM SIĘ NIE NALEŻY NIC Z POLSKICH ZŁÓŻ??

TERAZ SKARB PAŃSTWA JEST WŁAŚCICIELEM KOPALIN NIE WAŻNE CZY WŁAŚCICELEM gruntu JEST OBYWATEL POLSKI CZY INNEGO KRAJU niemiec, żyd, rusek

A PROPONUJESZ W ZAMIAN ŻEBY POWIĄZAĆ GRUNT ZE ZŁOŻEM, ALE JUŻ NIE ZAUWAŻASZ, ŻE DOPIERO WTEDY OBCE KONCERNY MOGŁY BY PRZEJĄĆ ZIEMIĘ W RAZ ZE ZŁOŻEM O CZYM TAK WRZESZCZYCH. TO TAK SAMO JAK Z TWOJA FIZYKA SZCZELIN ALE NA PRAWDĘ DZIAŁA TROCHE ODWROTNIE, TRZEBA TYLKO OTWORZYĆ OCZY !


Gość

#817 Ptaśku, trollu rządowy, sto razy pytasz o to samo....

2011-12-04 12:26

Piszesz dla pisania ,bo jesteś tak zaprogramowany.
NIE CZYTASZ....Nie czytasz ze zrozumieniem...
Atakujesz, pomawiasz, drwisz ... Sam wypijaj te trujące popłuczyny, które zachwalasz...

Mamy prawo nie chcieć ani popłuczyn, ani tego prawa pisanego pokrętnie i pod dyktando dla zysku obcych koncernów o ludobójczej o światowej "sławie".
alternauta

#818 ISLANDZKA LEKCJA DLA CAŁEGO ŚWIATA

2011-12-04 12:30


ISLANDZKA LEKCJA DLA CAŁEGO ŚWIATA

Islandczycy sprawili, że rząd, który próbował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym" przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji!
Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.
Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.
Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?
Oto krótka chronologia faktów:
• Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.
• Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu, a następnie przedterminowe wybory.
Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.
W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.
• Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.
• Luty 2010 roku: prezydent Ólafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu.
Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.
W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji".
W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25" - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletność oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób).
Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty".
Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym?
Oczywiście - NIE!
W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.
Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę" przekazywaną z ust do ust.
Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno-informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
(Źródło: Na podstawie artykułu Marco Pali „Storie di ordinaria rivoluzione...", http:// creativiculturali.ning.com/profiles/blog/sho-w?id=3565617°/o3ABIogPost%3A86298&xg-s=1&xg_source=facebook)
-------------------------------
Ten wpis nie jest merytorycznie związany z tematem forum, ale pokazuje , jak mały (liczebnie) ale wielki duchem naród Islandii potrafił rozwiązać problem zadłużenia, spowodowawszy przez pazerne banki i związane z nimi "elity władzy". Jest to przykład, jak ukrywana jest informacja przez "elity władzy".

Gość

#819 POLSKA TO POLACY !!!

2011-12-04 12:35

BEZPIECZNI POLACY TO BEZPIECZNA POLSKA !!!!!!

Mniejszości, to tylko nasi goście !
Jak gość niestosownie się zachowuje wobec gospodarza to oczywiste, że honorowo powinien opuścić dom gospodarza a nie wyganiać gospodarza i zajmować jego miejsce.

Jak nie rozumie gość / mniejszość/ co to honor,to niestety gospodarz zmuszony jest wskazać mu drzwi i wygnać precz.

Gość

#820 Re: POLSKA TO POLACY !!!

2011-12-04 12:38

#819: - POLSKA TO POLACY !!!

BEZPIECZEŃSTWO POLAKÓW TO BEZPIECZEŃSTWO POLSKI !!!!!

BEZPIECZEŃSTWO POLAKÓW BEZPIECZEŃSTWO POLSKI !!!!!


ptasiek

#821 Re: Re: POLSKA TO POLACY !!!

2011-12-04 14:59

#820: - Re: POLSKA TO POLACY !!!

może najpierw odpowiedz, a później będziesz udowadniać innym "twoją"fizyke!!!!!!!!!!!!!!!!

I TERAZ ZADAŁEM PYTANIE JUŻ TEJ OSOBI KILKUKROTNIE CZY ZASOBY WODY W POLSCE MAJĄ BYĆ PRYWATNE?

CZY BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE POLSKI NIE JEST CELEM PUBLICZNYM?

CZY INNYM POLAKOM NIE MAJĄCYM ZIEMI POŁOŻONEJ NAD ZŁOŻAMI LUB NIE MAJĄ DACHU NAD GŁOWĄ, KTÓRYM PAŃSTWO POLSKIE POMAGA, CZY IM SIĘ NIE NALEŻY NIC Z POLSKICH ZŁÓŻ??

TERAZ SKARB PAŃSTWA JEST WŁAŚCICIELEM KOPALIN NIE WAŻNE CZY WŁAŚCICELEM gruntu JEST OBYWATEL POLSKI CZY INNEGO KRAJU niemiec, żyd, rusek

A PROPONUJESZ W ZAMIAN ŻEBY POWIĄZAĆ GRUNT ZE ZŁOŻEM, ALE JUŻ NIE ZAUWAŻASZ, ŻE DOPIERO WTEDY OBCE KONCERNY MOGŁY BY PRZEJĄĆ ZIEMIĘ W RAZ ZE ZŁOŻEM O CZYM TAK WRZESZCZYCH. TO TAK SAMO JAK Z TWOJA FIZYKA SZCZELIN ALE NA PRAWDĘ DZIAŁA TROCHE ODWROTNIE, TRZEBA TYLKO OTWORZYĆ OCZY !


Gość

#822 Re: Re: POLSKA TO POLACY !!!

2011-12-04 15:43

#820: - Re: POLSKA TO POLACY !!!

Słusznie, nie może być innego równania jak

BEZPIECZEŃSTWO POLAKÓW BEZPIECZEŃSTWO POLSKI !!!!!


Gość

#823 Polska ZIEMIA tylko w POLSKICH rękach !!!

2011-12-04 15:47


Dość rządów mniejszości nad wiekszością w Polsce !!!



Gość

#824 Re: Re: Re: POLSKA TO POLACY !!!

2011-12-04 15:52

#822: - Re: Re: POLSKA TO POLACY !!!

BROŃMY POLSKIEJ ZIEMI !

"TYLE POLSKI - ILE ZIEMI W POLSKICH RĘKACH"
Wincenty Witos
"Jeśli chcemy, by nie tylko przemysł, ale także polska ziemia - ta ostatniaasność jaka jeszcze jest w naszym posiadaniu - znalazła się w obcych rękach, jeśli nie widzimy nicego w ostatecznym zwycięstwie cywilizacji śmierci, proponowanej przez postępowe siły polityczne na Zachodzie, jeśli wreszcie obojętny jest nam los Kościoła Katolickiego, dącego w Polsce przez wszystkie minione wieki Kościołem Ludu - przyłączmy się do tych co postulują opisane powyżej przemiany.
Lecz jeśli widzimy, że w istocie godzą one w fundamenty bytu narodowego, nie powinniśmy pozostawać bierni.
Likwidacja wsi będzie bowiem oznaczała likwidację narodu"

Profesor dr hab. Izabella Bukraba-Rylska

"Niestety wolność i bezpieczeństwo nie jest nikomu dane na zawsze.
Znależliśmy się w dziejowym zawirowaniu tak bardzo podstępnym, że uśpieni w czujności nie zauważamy zagrożeń, które czyhają, jakie na nas sprowadzane.
Nie do wiary, lecz jednak dziś musimy stawić czoła ZŁU, które niosą nam Ci, którzy powinni dbać o nasze bezpieczeństwo !
SAMI MUSIMY SIĘ BRONIĆ i BRONIĆ POLSKIEJ ZIEMI.
Bronić ZIEMI Naszych Ojców, Naszych Dziadków!!!
NIE WPUSZCZAJMY NA POLA NA POSZUKIWANIA GAZU !!!

Gość

#825

2011-12-04 15:56

Przypomina sytuację po II wojnie, gdy nowe władze odbierały ludziom ziemię za psi grosz, przymuszały ich do sprzedaży za bezcen. Było tez tak w mojej rodzinie. Wstyd panowie i panie rządzący. Jest to mocne nadużycie zaufania ludzi, którzy oddali na was swój głos.