PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

ptasiek

#826 Re:

2011-12-04 16:07

#825: -

może najpierw odpowiedz, a później będziesz udowadniać innym "twoją"fizyke!!!!!!!!!!!!!!!!

I TERAZ ZADAŁEM PYTANIE JUŻ TEJ OSOBI KILKUKROTNIE CZY ZASOBY WODY W POLSCE MAJĄ BYĆ PRYWATNE?

CZY BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE POLSKI NIE JEST CELEM PUBLICZNYM?

CZY INNYM POLAKOM NIE MAJĄCYM ZIEMI POŁOŻONEJ NAD ZŁOŻAMI LUB NIE MAJĄ DACHU NAD GŁOWĄ, KTÓRYM PAŃSTWO POLSKIE POMAGA, CZY IM SIĘ NIE NALEŻY NIC Z POLSKICH ZŁÓŻ??

TERAZ SKARB PAŃSTWA JEST WŁAŚCICIELEM KOPALIN NIE WAŻNE CZY WŁAŚCICELEM gruntu JEST OBYWATEL POLSKI CZY INNEGO KRAJU niemiec, żyd, rusek

A PROPONUJESZ W ZAMIAN ŻEBY POWIĄZAĆ GRUNT ZE ZŁOŻEM, ALE JUŻ NIE ZAUWAŻASZ, ŻE DOPIERO WTEDY OBCE KONCERNY MOGŁY BY PRZEJĄĆ ZIEMIĘ W RAZ ZE ZŁOŻEM O CZYM TAK WRZESZCZYCH. TO TAK SAMO JAK Z TWOJA FIZYKA SZCZELIN ALE NA PRAWDĘ DZIAŁA TROCHE ODWROTNIE, TRZEBA TYLKO OTWORZYĆ OCZY !


Gość

#827

2011-12-04 17:10

Nigdy nie ufałam rządzącym, i jak się okazuje po raz kolejny, całkiem słusznie

Gość

#828 Re: Re: POLSKA TO POLACY !!!

2011-12-04 18:15

ptasiek

#829 Re: Re: Re: POLSKA TO POLACY !!!

2011-12-04 18:24

#828: - Re: Re: POLSKA TO POLACY !!!

zgadza się nie tylko Ci co mają ziemię nad złożami!!!!!!!!!1

I TERAZ ZADAŁEM PYTANIE JUŻ TEJ OSOBI KILKUKROTNIE CZY ZASOBY WODY W POLSCE MAJĄ BYĆ PRYWATNE?

CZY BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE POLSKI NIE JEST CELEM PUBLICZNYM?

CZY INNYM POLAKOM NIE MAJĄCYM ZIEMI POŁOŻONEJ NAD ZŁOŻAMI LUB NIE MAJĄ DACHU NAD GŁOWĄ, KTÓRYM PAŃSTWO POLSKIE POMAGA, CZY IM SIĘ NIE NALEŻY NIC Z POLSKICH ZŁÓŻ??

TERAZ SKARB PAŃSTWA JEST WŁAŚCICIELEM KOPALIN NIE WAŻNE CZY WŁAŚCICELEM gruntu JEST OBYWATEL POLSKI CZY INNEGO KRAJU niemiec, żyd, rusek

A PROPONUJESZ W ZAMIAN ŻEBY POWIĄZAĆ GRUNT ZE ZŁOŻEM, ALE JUŻ NIE ZAUWAŻASZ, ŻE DOPIERO WTEDY OBCE KONCERNY MOGŁY BY PRZEJĄĆ ZIEMIĘ W RAZ ZE ZŁOŻEM O CZYM TAK WRZESZCZYCH. TO TAK SAMO JAK Z TWOJA FIZYKA SZCZELIN ALE NA PRAWDĘ DZIAŁA TROCHE ODWROTNIE, TRZEBA TYLKO OTWORZYĆ OCZY !


Gość

#830 Jak mocno nas OBCY uśpili !!!

2011-12-04 18:27

Jak podstępnie przejęli władzę, że my POLACY, we własnej OJCZYŻNIE MUSIMY WALCZYĆ o należne nam miejsce !!!
Pozwoliliśmy by nami rządzili tacy co mówią że polskość to nienormalność/D Tusk /!!!!
To za te słowa powinien być wydalony z kraju a nie pełnić funkcję premiera R.P.!
Jeszcze Polska nie zginęła puki my żyjemy ....!
Nie rzucim Ziemi skąd nasz Ród......
Tak nam dopomóż BÓG.... !!!
mocnynarek

#831 Re: Re: Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

2011-12-04 20:56

#815: ptasiek - Re: Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

- Widziałem aż za dużo beznadziejnie merytorycznie napisanych i źle adresowanych petycji. Ewentualne błędy czy "kłamstwa i manipulacje" ma wykazać i odrzucić organ, do którego skarga jest adresowana. Przede wszystkim zaś, właśnie on w swojej odpowiedzi, nie powinien wprowadzać w błąd = kłamać i manipulować. Nie powinien też celowo zwlekać z odpowiedzią.

- Zauważyłem przynajmniej jeden ważny i chyba niedoceniony w dyskusji artykuł (Konstytucja RP)

Art. 74.

  1. Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom.

     

  2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych.

     

  3. Każdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie środowiska.

     

  4. Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.

... z którego przestrzeganiem i realizacją nałożonych nim obowiązków "władza publiczna" wszelkiego szczebla ma problem.

Przykład "z góry" (całkiem świeży) - wypowiedź Premiera przy okazji mianowania nowego Ministra Ochrony Środowiska - technokraty z Ministerstwa Gospodarki, w której w sposób nieproporcjonalny, wręcz jednostronny potraktował On proekologiczne organizacje pozarządowe jako "ekoterrorystów", faworyzując jednocześnie interesy "kół gospodarczych". To jest prawdziwa manipulacja, na etapie przygotowania rzeczywistych działań, mogących większość z nas dotknąć.

Przykład z dołu, nieco starszy, ale tym samym ciągłość pewnej patologii potwierdzający - niezależnej od "koloru" władz "centralnych" - Burmistrz M i G Mirsk, będący jednocześnie Organem Adm. w postępowaniu dot. lokalizacji inwestycji - budowy kolei gondolowej i infrastr. narc. na Stogu Izerskim, oskarża w mediach pewną organizację ekologiczną o opóźnianie realizacji tej wiekopomnej dla gminy inwestycji. Faktycznie zaś to właśnie on nie dopełnił swych obowiązków, polegających na zebraniu wszelkich wymaganych ustawowo uzgodnień. Po złożeniu przez tą organizację zawiadomienia do prokuratury właściwe uzgodnienia z organem szczebla regionalnego (tu = wojew.) uzupełniono. Tym się już Burmistrz nie chwalił i wątpię by przeprosił czy podziękował tej organizacji za pomoc w przestrzeganiu prawa.

Mam jeszcze przykład własny ( nie mylić z prywatny) z "poziomu" regionalnego - wojewódzkiego, którym jednak podzielić się nie mogę, dla dobra sprawy, która może być przedmiotem zawiadomienia do prokuratury. Dlatego też nie podpisuję się tu z imienia i nazwiska, jak mam w zwyczaju.

- Nie mówiłem, że przeczytałem całe to forum "dyskusyjne" (bardzo), napisałem co rzuca się w oczy.

- Nie wychwalałem autorek petycji, w tym także ich "zdolności", a szczególnie przy użyciu epitetów "światłe" czy "oświecone". Wystarcza mi, że powołały się na art. konst. jw.

- Wyrazy szacunku składam komu chcę, wedle własnego uznania.

- nie użyłem pojęcia, które zostało mi przypisane - jak rozumiem - cudzysłowem i KRZYKIEM: "GRUPY NACISKU"

Przykład "osoby niepełnosprawnej" jest dla niektórych za trudny. Z przykrością informuję, że znalezienie przykładu łatwiejszego jest za trudne dla mnie. Cóż, to brak doświadczeń, wynikajacy z życia w kręgu, w miarę normalnych ludzi.

ptasiek

#832 Re: Re: Re: Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

2011-12-04 21:49

#831: mocnynarek - Re: Re: Mili (i mniej mili) Państwo! ; W uzupełnieniu do "alternauty":

"Na koniec, wyrażam szacunek dla społecznego zaangażowania autorek tej petycji i życzę by nigdy, na polu swych działań, nie doznały poczucia bezradności."

ja nie wyrażam, żadnego szacunku dla kogoś kto nie ma żadnego pojęcia jak to wygląda w rzeczywistości a stawia się na poziomie specjalisty, bez nawet podstawowej wiedzy o prawie które komentuje i przeciwko któremu protestuje.

nie wyrażam też szacunku dla osób nazywających się Patriotami, a protestujących we własnym partykularnym interesie z tym się też nie zgadzam

Szkoda, że organizacje które według Pana nie składają sie z specjalistów same się w roli specjalistów stawiają, szkoda, że nie potrafią podjąć rzeczowej dyskusji a na dowód posiadają informację z każdego źródła oprócz specjalistycznego!

jeżeli by było tak jak Pan piszesz zgodze się z tym całkowicie, ale oni stawiają sie na pozycji wszystkowiedzących i najlepiej więdzących, każdy specjalista jest dla nich żydem lub innym takim, który czycha na ich dobro.

Każdy argument w stylu jest tak bo jest i już, obaliłem cytatami z prawa

I teraz niech mi pan powie, dlaczego Ci nie specjaliści jak ich Pan nazwał uważają, że wiedzą i tak lepiej i dlaczego Ci protestujący nie mający pojęcia ani o prawie ani fizyce biorą pod uwagę tylko wątpliwe źródło informacji jako prawdziwe?

Pójdę dalej dlaczego z założenia odrzucają, już nie mówie o informacjach branżowych, bo to wiadomo, że przkupni naukowcy, dlaczego odrzucają przedstawione czarno na białym cytaty z PGG i mówią o czymś innym. Dlaczego pani autorka petycji jako najważnieszy dowód podaje informacje na stronie pana Puzyny.

Jeżeli pan widział beznadziejne petycje, to ta też powinna być uznana przez Pana za beznadziejna, ale do tego trzeba być obiektywnym! przykład już podawałem ale powtórze podane przez autorke petycji przykłady nie mają nic wspólnego z treścią petycji.

Nastepna sprawa panie obiektywny podaje pan cytat z konstytucji, jest prawdziwy i podany w całości ale co Pan próbujesz przez to powiedzieć, w kontekście tej rozmowy, bo nie chce Panu wkładać słów w gębe? Dla mnie akurat taki przykład świadczy, że władze publiczne tego obowiązku nie wypełniają, ale może miał Pan inny cel?

"Trudno stwierdzić w jakim stopniu są to działania zaplanowane," - a to co działania zaplanowe czyli co to jest według pana jak nie grupa nacisku, bo dla mnie zaplanowane działania prowadzi grupa osób w konkretnym celu, a w tym przypadku celem jest zablokowanie wydobycia gazu.

Ostatnia rzecz podaje Pan przykład niepełnosprawnych - czy nie mają prawa do petycji - mają każdy ma, ale nikomu nie wolno manipulować grupą niepełnosprawnych ludzi, czy Pan myślisz, że autorka napisałe petycje na podstawie wiarygodnych informacji? Czy została zmanipulowana przez kogoś, kto podał nieprawdziwe lub nie pełne informację.

Czy uważasz pan, że każdy niepełnosprawny ma w Polsce pełnię praw?? To pytanie pomocnicze czy człowiek z zespołem Down może bez problemu wziąć ślub? Trudniejszy przykład nie przychodzi mi do głowy, a łatwiejszego nie moge wymyślić!

I ostatnie pytanie, czy petycja napisana na podstawie czegoś wymyślonego ma być poważnie traktowana?


Gość

#833 Słusznie :"Panie Jezierski na kolana przed NARODEM ....."

2011-12-04 22:38

Na co może zasługiwać zdrajca ,niby profesor w dodatku gdy narodowi narzuca ustawę pod dyktando globalnych koncernów ludobójczych?
Wiarygodność - żadna!!!

Z dala od takich. Z takimi się nie dyskutuje !
Bez honoru człowiek ........

Gość

#834 Nie może przebolecc GGK Jezierski ,ze nie udało się

2011-12-04 22:56

po cichu, podstępnie wprowadzić "ustawkę" ...

Oczy przeciera ze zdumienia, jak to możliwe?
Miało być wszystko "cacy".Politycy, naukowcy przyklepali .

Wszystko pozałatwiane.
Aż tu nagle petycja przeciw genialnie zamieszanemu, szatańskiemu prawu?
Naraz tu takie dwie znalazły się i szyki popsuły i banki mydlane / gazowe/ prysły .

No i bardzo dobrze !!! Wcale nie trzeba być profesorem ,żeby myśleć PO POLSKU i czytać nawet to diabelskie prawo, tak wzdłuż i wszerz i w prawo i w lewo!!!

Mleko się wylało, czyli co miało być po cichu jest szumnie.
ptasiek

#835 Re: Słusznie :"Panie Jezierski na kolana przed NARODEM ....."

2011-12-04 23:05

#833: - Słusznie :"Panie Jezierski na kolana przed NARODEM ....."

Widzisz Pan w dzisiejszym świecie nie dyskutuję się ze świrami, którzy nie potrafią tej dyskusji podjąć, po prostu dzieci i ryby głosu nie mają, jak zechce Pan przedstawić, którykolwiek z art. ustawy z PGG na potwierdzenie tego co Pan piszesz lub napisać coś związanego z temantem, chętnie podejme dyskusję. Czemu mnie to nie dziwi "z takimi sie nie dyskutuje" to dziwicie się, że z wami nikt nie chce podjąć dyskusji?

ps. jeżeli chcesz coś napisac do pana jezierskiego to nie ten adres, gwarantuje ci że on tych wierszyków modlitw i różańców by nie czytał nie wiem ja to czytam ale w pewnym sensie bawi mnie to i rozśmiesza, ale coraz bardziej mnie martwi jak ludzie mogą się dać zmanipulować jednemu człowiekowi i jednemu filmowi i nie potrafią nawet sprawdzić jakichkolwiek danych samemu, a przyjmują to co pokazali na youtubie za objawioną prawdę  i każdy fakt niezgodny z ich założeniem odrzucają, co gorsza fakty niezgodne z teorią potrafią - ze swojej własnej niewiedzy - przedstawić jako dowód na poparcie ich założeń. - patrz to forum

ptasiek

#836 Re: Nie może przebolecc GGK Jezierski ,ze nie udało się

2011-12-04 23:17

#834: - Nie może przebolecc GGK Jezierski ,ze nie udało się

Jeżeli to jest po cichu według szanownych pań to śmiem twierdzić, że pań w tym czasie nie było w Polsce, skoro jak panie twierdzą po cichu, ale lepiej jest nie sprawdzić samemu i pleść bzdury, bo " ja nie wiem ale profesorowie ekologii wiedzą lepiej"

Ja już pani zadałem pytania pomocnicze na temat myślenia PO POLSKU mam je powtórzyć: 1 czy woda w Polsce ma byc prywatna, 2 czy złoża są własnością wszystkich Polaków czy tylko tych osób, które posiadają ziemię?????????

Ustawa z dnia 28 kwietnia 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze
• Upublicznienie projektu – skierowanie do konsultacji społecznych: luty 2008 r.
• Dyskusja w Komisji Wspólnej Rzadu i Samorzadu Terytorialnego:
do maja 2008 r.
• Uzgodnienia miedzyresortowe: od czerwca 2008 r.
• Konferencja uzgodnieniowa: lipiec 2008 r.
• Przyjecie projektu przez Komitet Europejski Rady Ministrów: sierpien 2008 r.
• Robocze spotkania w Rzadowym Centrum Legislacji:
wrzesien i pazdziernik 2008 r.
• Komisja Prawnicza: pazdziernik 2008 r.
• Przyjecie projektu przez Komitet Rady Ministrów: pazdziernik 2008 r.
• Przyjecie projektu przez Rade Ministrów: listopad 2008 r.
• Informacja oraz dokumenty dotyczace prac parlamentarnych:
http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/1696.htm

Zamierzacie panie dalej bredzić, że po cichu że nikt nie wiedział ja wiedziałem chociaż nie znam autora ustawy, tak samo jak znam prawo o ruchu drogowym, bo posiadam prawo jazdy, autora znać nie musze


Gość

#837 Tym gorzej , że takie niby autorytety opiniowały i takie niby sito przechodziła

2011-12-04 23:32

i taki bubel ???
Twórca ustawy Pgig wpadł w samozachwyt nad niby dziełem, swoją profesurą.

Dyskusja, udawanie konsultacji.Przejęcia ,przyjęcia.
Komisje, informacje, głosowania ,poprawki,podpisy i ...
.... myk .... Polska zdradzona i oddana ludobójczym koncernom...

Gość

#838 Słusznie

2011-12-04 23:36

Słusznie :"Panie Jezierski na kolana przed NARODEM ....."
2011-12-04 22:38

Na co może zasługiwać zdrajca ,niby profesor w dodatku gdy narodowi narzuca ustawę pod dyktando globalnych koncernów ludobójczych?
Wiarygodność - żadna!!!

Z dala od takich. Z takimi się nie dyskutuje !
Bez honoru człowiek ........

Gość

#839 Nie sil się nikt tu z tobą nie chce dyskutować ptasiek

2011-12-04 23:40


W kółko na okrągło jak troll pyta o obraża...

Z dala od takich. Z takimi się nie dyskutuje !
Bez honoru człowiek ........
ptasiek

#840 Re: Nie sil się nikt tu z tobą nie chce dyskutować ptasiek

2011-12-05 00:03

#839: - Nie sil się nikt tu z tobą nie chce dyskutować ptasiek

Ja już pani zadałem pytania pomocnicze na temat myślenia PO POLSKU mam je powtórzyć:
1 czy woda w Polsce ma byc prywatna,
2 czy złoża są własnością wszystkich Polaków czy tylko tych osób, które posiadają ziemię?????????

Najatwiej samemu być złodziejem i WRZESZCZEĆ ŁAPAĆ ZŁODZIEJA! :)

ptasiek

#841 Re: Słusznie

2011-12-05 00:17

#838: - Słusznie

ja już kilkukrotnie napisałem, że nie mam nic wspólnego z panem jezierskim nawet do tej pory nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje, i nie podniecajcie się, że ktoś to czyta oprócz paru osób w Polsce, na pewno nie ci co tworzą prawo w Polsce, ale wy od tej petycji i "jakiś tam" wiertnik ptasiek oraz mały człowiek, nie wiem czy zaszczytem jest być uznanym przez "sektę", kimś ważnym ale dziękuję, jak już pisałem jestem wiertnikiem, nie zajmuję sie tworzeniem prawa, mam je znać i stosować i jest dla mnie bulwerujące manipulowanie prostymi ludźmi,

Mówmy o faktach, a nie o mitach i zabobonach, cytujmy prawo, a nie własne teorie, zamieszczajmy dowody, nie ważne jakie przez kogo nakręcone, ale dajmy się tym dowodom potwierdzić albo obalić, a nie przyjmujmy coś z wątpliwego źródła jako fakt objawiony

ptasiek

#842 Re: Nie sil się nikt tu z tobą nie chce dyskutować ptasiek

2011-12-05 00:45

#839: - Nie sil się nikt tu z tobą nie chce dyskutować ptasiek

"W kółko na okrągło jak troll pyta o obraża...

Z dala od takich. Z takimi się nie dyskutuje !
Bez honoru człowiek ........"

patrz powyżej przykład trolla wkleja coś bez sensu, nie mającego związku z dyskusją oskarża, bez podania dowodów na poparcie tego co mówi nie chce dyskusji - pewnie z powodu, że wie lepiej

ja wam nie odmawiam prawa do dyskusji, mówie tylko że to co piszecie jest kłamstwem i podaje na to dowody, a ty nie chcesz dyskutować - zaślepienie czy bolszewicki system sterowania ludźmi, lepiej żeby byli ciemni niż znali jak jest na prawdę

jion

#843 wydobycie

2011-12-05 01:05

Szanowni Państwo.
Proszę się rozejrzeć, czy inne państwa jak np Norwegia nie wydobywają gazu łupkowego. Należy rozpoznać metodę stosowaną przez Norwegów i ją zastosować. Wydobycie jakie , odnosze wrażenie, ma prowadzić Państwo Polskie (Rosyjskie?) będzie odbywało się metodą rabunkową podobnie jak w USA. Na wyświetlanym późną porą filmie ze Stanów widać, że rząd amerykański bez powiadomienia obywateli wprowadził poprawki, o których państwo wspominacie w proteście, wynikiem czego zniszczone nieodwracalnie zostało środowisko naturalne, wszystkie wody gruntowe w okolicy odwiertów, które powstają jeden obok drugiego. Gaz wydostaje się na zewnątrz do atmosfery, do rzek. Z kranów płynie woda tak przesączona gazem, że zapala się (!) przy przyłożeniu ognia. Z wydobyciem gazu metodą "amerykańską" wiązałbym również masowe wymieranie zwierząt w rzekach i na lądzie.

Gość

#844

2011-12-05 01:12

Absolutnie nie zgadzam się na wydobywanie gazu łupkowego (shale gas) i na szczelinowanie hydrauliczne (fracking). Oba procesy są destrukcyjne i stanowią bardzo poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.
ptasiek

#845 Re: wydobycie

2011-12-05 01:15

#843: jion - wydobycie

panie co pan bredzisz jaka metoda amerykanska jaka norweska

po pierwsze nie norwegia nie wydobywa gazu łupkowego

po drugie PGNiG ma koncesje na zlozach na morzu polnocnym w norwegii jak i ma w egipcie i pakistanie czyli wedlug was polski koncern posiada i rabuje zloza w obcych krajach

po trzecie nasze prawo jest podobne do norweskiego

po czwarte premier ogłosił że zostanie wprowadzony podatek od kopalin ale ale podnioslo sie larum jak by podatek zostal wprowadzony to nie widze roznicy miedzy Norwegia, a Polska

jakieś pytania panie niby nie zwiazany z dyskusją


Gość

#846

2011-12-05 01:19

Nie wolno dyskutować z takim ekspertami, którzy może i nawet jakieś tam studia, może nawet i geologiczne ukończyli, ale zapomnieli przy pisaniu ustawy, że nad tym terenem geologicznym istnieje cywilizacja, żyje Naród Polski, który powinien mieć 100 korzyści z tytułu wykorzystywania bogactw a nie obce koncerny i grupka przekupionych polityków i urzędników! Ten naród, który zamieszkuje ten teren od ponad 1000 lat ma bezwzględne prawo powiedzieć,że nie chce takiej ustawy, która go wydziedzicza z jego ojcowizny!
Konieczna jest nacjonalizacja majątku narodowego / unieważnienie złodziejskich prywatyzacji, konfiskata wszystkich fortun wyrosłych na krzywdzie narodu.
Postawienie wszystkich zdrajców i oszustów przed Trybunałem Międzynarodowym
za ludobójstwo na Narodzie Polskim!
Przecież cała ta machina prawno/urzędniczo / medialna zmierza do likwidacji narodu polskiego.
Skandalem jest wysokość zasiłku rodzinnego / 15 euro na 1 dziecko!
Skandalem jest celowe doprowadzenie większości narodu na skraj ubóstwa i oddawanie w obce, głownie żydowskie ręce, dorobku wielu pokoleń Polaków.
Skandalem jest dyskryminowanie Polaków w mediach, w polityce w życiu gospodarczym i społecznym/
Skandalem jest wydanie tak wielu koncesji prawie za darmo na wydobywanie naszych bogactw i wciskanie pod nasza polska ziemię odpadów, które w niedługiej perspektywie doprowadzą do skażenia naszego środowiska a tym samym do naszej śmierci!

ptasiek

#847 Re:

2011-12-05 01:20

#844: -

pani ale jak sie pani moze nie zgadzac i jak to jest dla pani szkodliwe ????????????????????????/

w Polsce wykonano już bardzo duzo szczelinowan, podejrzewam, ze okolo 100 zanim pani sie dowiedziala co to gaz lupkowy, szczelinowanie jest to jedna z metod intesyfikacji produkcji ze zloza tak samo jak kwasowanie

i jeszcze sie w Polsce nie zdazylo zeby komus zatruc wode albo jak to pan/pani woli kury przestaly niesc jaja, ale pani o tym nie wie, że te straszliwe szczelinowania byly i jeszcze nikomu nie zaszkodzily

 


Gość

#848

2011-12-05 01:36

A to dopiero ptasiek wcześniej pisał, że w Polsce gazu łupkowego się nie wydobywa, nie wydano jeszcze żadnej koncesji na wydobywanie a teraz, że jednak i to 100 razy zastosowano szczelinowanie hydrauliczne z zastosowaniem trucizn uznanych przez REACH za nielegalne .Oto wiarygodność eksperta geologa.
Wstyd!
Pisze byle coś napisać a jak widać konceptu już brakuje.
Co to za ekspert, który pisze takie bzdury jak to, że podziemnie składowane odpady z elektrowni po zastosowaniu technologii CCS są odpadami obojętnymi dla środowiska?




człowiek mały

#849 Re:

2011-12-05 01:54

#848: -

Mądremu doś po słowie.... Szczelinowanie hydrauliczne jest zabiegiem intensyfikującym wydobycie i stosuje się, stosowało się i podejrzewam, że stosować się będzie. Szczelinowanie nie równa się gaz łupkowy!!  Co do składawania CO2 jest to pomysł sam w sobie poroniony, ale jest to próba odpowiedzi na szaleństwo z "efektem cieplarnianym" Jednak po znalezieniu właściwej skały zbiornikowej, spełniającej warunki do zatłacznia, efekt będzie dla środwiska obojętny. Nawiercono i udokumentowano złoża w których ponad 90% gazu to CO2, albo N2. Gazu  łupkowego w Posce się nie wydobywa, dopiero trwają prace w zakresie poszukiwań i dokumentacji możliwość takiego wydobycia.

 


Gość

#850

2011-12-05 02:21

Masło maślane.poziom zerowy i to ludzi po studiach!