O nienazywanie imigrantów ekonomicznych "uchodźcami"

Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Panie i Panowie Redaktorzy

Lewicowe media epatują nas historiami i zdjęciami "uchodźców" którzy rzekomo "uciekają przed wojną". W rzeczywistości znaczna część tych osób pochodzi z krajów w których wojny nie ma (Tunezja, Algieria; trudno też część terytorium Ukrainy uznać za obszar działań wojennych). Poza tym, uchodźcą jest się w p i e r w s z y m  bezpiecznym kraju (np. w Libanie, Turcji), a więc imigranci jadący do Niemiec nie spełniają już legalnej definicji uchodźcy. Imigranci ci dążą jedynie do kraju, w którym mogą liczyć na bogate świadczenia socjalne. Po trzecie wreszcie, tymi tzw. "uchodźcami" są zwykle meżczyźni w wieku poborowym, a więc osoby, które w zależności od sytuacji w ich kraju powinniśmy nazywać  imigrantami ekonomicznymi (Algierczycy, Ukraińcy) albo dezerterami (Syria).

Jednocześnie nazywanie imigrantów uchodźcami jest prowokacją wobec prawdziwych uchodźców, poszkodowanych działaniami wojennymi i wobec uchodźców - ofiar działań wojennych, nie tylko tych z 1945.

Dlatego zwracam się do wszystkich - nie nazywajmy imigrantów uchodźcami!!! Wywierajmy nacisk na media, które popełniają ten błąd!!!


Agnieszka Charzynska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Agnieszka Charzynska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Facebook